Author Topic: Метростанции от Трета метролиния  (Read 30369 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Метростанции от Трета метролиния
« Reply #160 on: 01.09.2020, 09:52:32 »
Случаят е доста подобен с този на „Софийска Света гора“. Може би една идея по-добре от нея, но пак има доста проблеми. Като се каже театрална се подразбира, че трябва да е някъде в идеалния център и наистина да се свързва с Народния театър, но не е така, а от друга страна театър „София“ в исторически план е място окачествявано с некачествен театър. Всъщност „Малък градски театър зад канала“ е създаден от група отцепници недоволни от работата в театър „София“. За мен би звучало много по-добре станцията да се казваше „Евлоги и Христо Георгиеви“. Все пак тези хора са създали най-старото висше училище в България, а на университета няма никакво оказване на почит към тях, нито на останалите вече две станции по протежението на булеварда.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #161 on: 01.09.2020, 13:37:29 »
Като не искат да е на конкретен театър, да я бяха кръстили "парк Владимир Заимов". Като дизайн станцията е ужасна, и с тия заблуждаващи пана...
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #162 on: 01.09.2020, 21:41:18 »
Не съм я заглеждал, но може театъра да си е платил за реклама и за това да са сложили пана с театъра. То всеки може да си плати и да му сложат реклама на паната, това че има реклама не означава че е подвеждащо.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #163 on: 01.09.2020, 22:29:42 »
Не смятам, че би могло да се нарече рекламно. Чисто интериорно пано си е.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #164 on: 06.09.2020, 13:08:08 »
Пообиколих метрото вчера и честно казано, не съм очарован. Качеството на изпълнение е недобро, има много криви плочки, цветните фуги не са добре отсечени, в резултат на което между две зелени плочки, фугата е наполовина бяла, идваща от две съседни бели плочки например (Орлов мост). На места има и кривини и неравности. Отделно от това, чисто от архитектурна гледна точна плочките са way too much. На "Орлов мост" е изпусната златна възможност станцията да бъде едно архитектурно бижу с мотиви от моста, Царевец, Асеновец, езеерото Ариана... Вместо това единственото напомняне за локацията са орлите на входовете на тунела в двата края на пероните.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #165 on: 06.09.2020, 14:44:40 »
Качеството на изпълнение е недобро, има много криви плочки, цветните фуги не са добре отсечени, в резултат на което между две зелени плочки, фугата е наполовина бяла, идваща от две съседни бели плочки например (Орлов мост). На места има и кривини и неравности. Отделно от това, чисто от архитектурна гледна точна плочките са way too much.

Криви плочки са най-малкия проблем в качеството. На някои станции от МД2 още не могат да спрат течовете, а конструкциите от плексиглас и метални винкели по подлезите видимо почват да се разпадат. Да видим как ще изглеждат станциите след 5 години и дали са си взели поуки.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #166 on: 06.09.2020, 21:13:47 »
Пообиколих метрото вчера и честно казано, не съм очарован. Качеството на изпълнение е недобро, има много криви плочки, цветните фуги не са добре отсечени, в резултат на което между две зелени плочки, фугата е наполовина бяла, идваща от две съседни бели плочки например (Орлов мост). На места има и кривини и неравности.

Голям праз....
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #167 on: 07.09.2020, 13:09:50 »
Голям праз....

Е то основно от “голям праз” сме на този хал. Или като толкова разбирам, да ида аз да ги направя?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #168 on: 08.09.2020, 12:31:34 »
При Иво се наблюдава нагледно еволюцията на българското общество и държава - до скоро беше върл фен на соца, напоследък е "капиталист" и "демократ", колкото са и както ни управляват всички на държавно и местно ниво последните 30 години....  :help: :(
« Last Edit: 08.09.2020, 19:39:50 by difian »

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #169 on: 08.09.2020, 18:50:42 »
Пообиколих метрото вчера и честно казано, не съм очарован. Качеството на изпълнение е недобро, има много криви плочки, цветните фуги не са добре отсечени, в резултат на което между две зелени плочки, фугата е наполовина бяла, идваща от две съседни бели плочки например (Орлов мост). На места има и кривини и неравности.

Голям праз....
Аз имам един въпрос към Ivo.

На МС НДК ІІ има места, където плочките за слепи граждани са 3-4 сантиметра по-високи от нивото на останалите плочки на пода. Това е по продължението на перона в посока Красно село. Ако искаш, може да го снимам, ама да не ме арестуват...  :P

Моят въпрос е: Ако ти се спънеш и се пребиеш, пак така ли ще мислиш? Ами ако възрастен човек си счупи крака? Или няма значение - важното е, че трудовите хора са изпълнили този невероятен обект 5 за 4 (предсрочно)? :rolleyes:

Ясно е, че за другите проблеми, които са по-скоро естетически, няма смисъл да те питам... :neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #170 on: 08.09.2020, 20:17:16 »
Не съм инженер или майстор, там където не съм компетентен не давам акъл.

Гледам далеч по-глобално на нещата, отколкото да се взирам дали фугата на плочката е кафява или зелена. Ако има нещо, което не ми харесва е че тази метросистема е сама за себе си и не е интегрирана в нищо друго. Нито с другите 2 линии нито с БДЖ. А можеше например да е на 25 КВ като на БДЖ и на Горна баня да има влакове направо от Перник да влизат в метрото, което щеше да обособи истинска крайградска железница с подходящ ПС. Но не съм компетентен и не знам дали технически е било възможно да се заложи при проектирането да се мисли в тази насока, мрежите да са интегрирани.

Последното нещо което съм гледал са фугите на плочките, и едва ли повече от 0.0001% от пътниците са се спрели на това. По-скоро проблем е че влаковете са една идейка по-високи от перона, вместо да са наравно. Не знам дали е технически възможно и не съм питал да се намали въздуха във възглавниците и влака да е една идейка по-наниско.
« Last Edit: 08.09.2020, 20:19:09 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #171 on: 23.09.2020, 00:25:34 »
Не съм инженер или майстор, там където не съм компетентен не давам акъл.

Гледам далеч по-глобално на нещата, отколкото да се взирам дали фугата на плочката е кафява или зелена. Ако има нещо, което не ми харесва е че тази метросистема е сама за себе си и не е интегрирана в нищо друго. Нито с другите 2 линии нито с БДЖ. А можеше например да е на 25 КВ като на БДЖ и на Горна баня да има влакове направо от Перник да влизат в метрото, което щеше да обособи истинска крайградска железница с подходящ ПС. Но не съм компетентен и не знам дали технически е било възможно да се заложи при проектирането да се мисли в тази насока, мрежите да са интегрирани.

Последното нещо което съм гледал са фугите на плочките, и едва ли повече от 0.0001% от пътниците са се спрели на това. По-скоро проблем е че влаковете са една идейка по-високи от перона, вместо да са наравно. Не знам дали е технически възможно и не съм питал да се намали въздуха във възглавниците и влака да е една идейка по-наниско.
Ако у вас дойде майстор и ти направи ремонт на цялата баня, но има множество разминавания във фуги, нива на плочките, криво монтирани аксесоари и т.н., какво ще кажеш? Ще гледаш глобално на нещата и ще се радваш, че имаш нова баня или ще си по-критичен и няма да си доволен?
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
« Reply #172 on: 23.09.2020, 01:10:53 »
Васко, ти в метростанциите ли живееш, че да ти е проблем, че има крива фуга или нещо подобно... Да, в личната ти баня може да изказваш претенции, но за обществено място да ходиш с линийка да мериш фугите е меко казано скандално...

Въпреки всичко няма да пропусна, че метростанция Орлов мост прилича точно на баня, само душовете и закачалките за кърпите липсват. :help:

Станциите от МД 3 са с прекалено много цветове и някакви украшения, единсветно тази на Александров болница е хубава. Съвсем спокойно бих ги нарекъл цигания. А отностно старите станции от МД 1, те са най - добрите. Не са толкова шарени, с дълги перони са, широки са и са с дървени траверси, което на мен ми е любомо заради специфичната миризма. :)
А, прекрасни, най-вече Вардар. С тия червени плочки прилича на някой евтин бардак (да ме извиняват модераторите).
« Last Edit: 23.09.2020, 01:18:09 by Mammoth »
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)