Author Topic: Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 625 times)

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Но съгласете се, че говоренето по телефона разсейва шофьора, а все пак това не е да си караш личния автомобил. :rolleyes:
е колкото го разсейва с хендсфри, толкова и без
по тая логика и разговор с човек го разсейва....

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
И двете го разсейват, но едно е да ползваш Hands-free и да управляваш автобуса с двете ръце, друго е с едната да държиш телефон. :/

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Мен говоренето по телефон не ме разсейва , напротив - концентрира ме , защото като не говоря зяпам по улицата , магазините , хората . Аз не говоря без слушалки . Имам 3 хендсфрита в чантата си и отделно ползвам опцията високоговорител , като карам кола например.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email

И затова разговорите в движение са забранени!

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
И двете го разсейват, но едно е да ползваш Hands-free и да управляваш автобуса с двете ръце, друго е с едната да държиш телефон. :/
Колко ръце трябват за управляване на автобус с автоматични скорости?
И затова разговорите в движение са забранени!
Къде го пише?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тук!

Quote from: Наредба за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община
...
Чл. 14. На пътниците в превозните средства на обществения транспорт се забранява:
...
2. Да разговарят с водача или да отвличат вниманието му по друг начин по време на движение;
...

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Тук!

Quote from: Наредба за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община
...
Чл. 14. На пътниците в превозните средства на обществения транспорт се забранява:
...
2. Да разговарят с водача или да отвличат вниманието му по друг начин по време на движение;
...
Нещо не ти е актуален текста на наредбата....
В тази в сайта на Столична община никъде не пише, че е забранено разговарянето с пътниците, ЗАЩОТО отвлича вниманието. Както и в Закона за движението по пътищата
http://web2.apis.bg/sofiacouncil/p.php?i=1743757&b=0

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Не мога да разбера защо се правиш на ударен   :angry:

Превозът на пътници не се подчинява само и единствено на ЗДвП! Има и други административни разпоредби и подзаконови нормативни актове, които уреждат правилата.

Иначе от същия, посочен от теб източник:
...
Чл. 19. На пътниците се забранява:
...
3. да разговарят с водача по време на движение;
...

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Не се правя аз на ударен! Къде пише, че с разговор се отнема вниманието?
никъде не пише, че е забранено разговарянето с пътниците, ЗАЩОТО отвлича вниманието.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз твърдя че разговорите са забранени! А какво предизвикват те - дали отвличат вниманието или нещо друго няма никаво значение. ЗАБРАНЕНО Е!

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Айде спор - не врат, а шия! Аз пък твърдя, че в повечето време водачите не се разконцентрират от разговор с пътник, а напротив, имат разнообразие, защото от прекалено рутинните действия в извънредни ситуации стават по-големи гафове. Не можеш да сложиш на водач капаци, че да не си отвлича вниманието. Според някои трябва на вратите на кабините да се слага и аларма, ако случайно по време на смяна дръзнеш да отвориш вратата, да дойдат, да те опандизят.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Аз твърдя че разговорите са забранени! А какво предизвикват те - дали отвличат вниманието или нещо друго няма никаво значение. ЗАБРАНЕНО Е!
Аз тръгнах от това, че с разговор не се отвлича вниманието, а ти ми казваш че е забранено. ДА забранено е, но не защото отнемат вниманието. Ако беше така щеше да е забранено и от Закона за движение по пътищата, а в листовките даже имаше и подобен въпрос - дали се отнема вниманието при разговор с пътник.