Author Topic: Новият облик на "Пъпа на София"  (Read 21467 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
новият център

гледайте видео-тата и ще добиете представа за промените около ЦУМ
НЕ на хейтърството!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Re: Новият облик на "Пъпа на София"
« Reply #1 on: 08.06.2007, 01:42:52 »
Quote from: Repcho
новият център

гледайте видео-тата и ще добиете представа за промените около ЦУМ

Интересното е че сградата на СинСити ще изглежда по друг начин. Също липсват училището и хотела на Анел отсреща. Не ми се вярва да се случи така (освен за училището, него не биха се посвенили да го разкарат)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 08.06.2007, 10:39:52 »
Аз недоумявам за рязкото стесняване на Т.Александров - от 2*3 във 2*2 ленти с разрешена дясна лента за паркиране. Нещо не ми се връзват големи подземни гаражи в непосредствена близост и въпреки това - паркиране на основна пътна артерия. Не ми се връзва и нарочената за пешеходна зона през Министерски съвет - това със сигурност ще стане паркинг за правителствените мерцедеси.

Щом толкова искат да правят пешеходни зони - ами да прекарат автомобилния поток подземно от Партийния дом до Т.Алекс. след Булбанк (успоредно на МД1) и ще стане пешеходна зона за чудо и приказ - при това градинката пред Централна баня ще се свърже с пешеходната зона пред Шератон и Съборна.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #3 on: 12.06.2007, 19:08:35 »
Quote from: blagun
Щом толкова искат да правят пешеходни зони - ами да прекарат автомобилния поток подземно от Партийния дом до Т.Алекс. след Булбанк (успоредно на МД1) и ще стане пешеходна зона за чудо и приказ - при това градинката пред Централна баня ще се свърже с пешеходната зона пред Шератон и Съборна.

Не знам дали отдолу няма да се натъкнат на останки от тракийско време.
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 12.06.2007, 23:33:34 »
Quote from: emo
Не знам дали отдолу няма да се натъкнат на останки от тракийско време.
Със сигурност ще има. Но нали това е целта - да ги покажат
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Делян

• Напредващ
    • Yahoo Instant Messenger - d_kovachev
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 07.09.2007, 15:33:14 »
Само тази джамия не ми харесва там да стърчи.....

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6 on: 07.09.2007, 16:36:43 »
Quote from: Делян
Еми да, но тогава сигурно вече ще се казваме Булгаристан, така че....
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
НЕ на хейтърството!

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #8 on: 22.07.2008, 10:32:29 »
Хубаво е човек да има идеи , но дали ще се осъществят - това е въпроса ?

Offline PeT

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 24.08.2008, 14:48:32 »

Тази джамия стърчи от векове там и е изключителна туристическа атракция в качеството си на паметник на културата. Все пак никога да не забравяме, че сме на Балканите. Дано просто един ден джамията да остане последното място, което ще напомни на някой чужденец, че е на Балканите...но в момента това е последното нещо ..... Тъй, че айде да не почваме от джамията да се "европеизираме" ...

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 24.08.2008, 19:40:15 »
Така е! Не са много градовете, в чиито център от една точка може да се видят: 2 православни черкви (едната-под земята), 1 католическа, 1 румънска, 1 синагога и 1 джамия.

Offline PeT

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 24.08.2008, 20:05:00 »
Така е! Не са много градовете, в чиито център от една точка може да се видят: 2 православни черкви (едната-под земята), 1 католическа, 1 румънска, 1 синагога и 1 джамия.

Винаги когато съм развеждал чужденци из центъра сме минавли от там и всички са правели снимки на джамията и им е било интересно....5 века сме били част от огромна империя - тази джамия в София според мен е от най-хубавите останали наследства от това време - всичко друго - ориенталщината в душите и по-улиците ни се ширят навсякъде...нека да има едно хубаво нещо.....Какво лошо в една двумилионна балканска столица да има джамия на няколко века...:) А и тя е паметник на културата и не знам защо да не се вписва в пейзажа....това е сигурно там една от най-старите сгради ... да не кажа най-старата...преди покрай нея не са минавали трамваи и не е имало това, което има сега...изобщо, ако някой си позволи да бута такъв исторически бисер на пъпа на София ще бъде просто ...

Иначе правилно е, че това е един от символите на София, защото само тук може да се види такова уникално съжителство на няколко религиозни храма....

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 15.12.2008, 14:04:59 »
Софиянци срещу събарянето на 9 уникални сгради

15.12.2008
Да се спре събарянето на около 20 жилищни сгради, 9 от които са дело на големи архитекти и са включени в „Синята книга“ за паметниците на културата в столицата, предаде репортер на БГНЕС. Това призоваха днес от гражданско сдружение „Форум София“, което не приема окончателния проект на подробния устройствен план за местност-“ Центъра- западно- направление-част.“ Проектът е изготвен от „Румина АМ“ ЕООД с гл. проектант арх. Т. Тодоров. Будните софиянци подкрепяни от общинския съветник Вили Лилков, са против варварското посегателство към архитектурно-историческото наследство и ще се борят за номинирането на историческия център на София за световно културно наследство и запазването в автентичния му вид. От сдружението настояват, да се разработи изцяло нов, подробен устройствен план за местността, чрез обявяване на международен конкурс и привличане към проекта, на изтъкнати професионалисти и на гражданското общество. В своя декларация от форум „София“ призовават общ. „Възраждане“ към строг контрол спрямо живеещите в старинните сгради в района, чрез изготвяне на предписания за реставрацията и реиновирането им. В препълнената зала на пресконференцията от граждани и експерти , членове на сдружението направиха мултимедийна презентация на готвения план, срещу който има масово недоволство и над 100 жалби в столична община.

Както на всеки значим проект с много пари и интереси, така и на този отвсякъде му слагат спирачки
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline rebelheartous

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 161516830
    • View Profile
« Reply #13 on: 15.12.2008, 14:18:12 »
Хаха, и кои пък са тези "уникални" сгради? :rolleyes: Снимал съм повечето сграден фонд в района, но не видях нещо непремахваемо поради историческата си значимост.

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 15.12.2008, 16:59:18 »
Може би се има предвид сгради, строени просто преди повече от век, а не сгради, които да имат някаква архитектурна стойност като екстериор. Ако е така, смешно е да се спира този проект!
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #15 on: 10.02.2009, 14:06:34 »
До колкото е известно на пл. Македония ще строят още една висока построика :)

Offline zlatin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #16 on: 11.02.2009, 09:06:17 »

По-добре е да махнат сградата на КНСБ и на Министерството на транспорта. Странно е да има такива високи блокове в центъра.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 26.03.2009, 21:35:54 »

По-добре е да махнат сградата на КНСБ и на Министерството на транспорта. Странно е да има такива високи блокове в центъра.

Еднофамилни къщи ли трябва да има според теб в центъра?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 26.03.2009, 23:05:19 »

:D :D :D :D :D Евала, някой би казал, че във Виена в центъра има завод за боклук
НЕ на хейтърството!

Offline sharkb

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #19 on: 27.03.2009, 01:36:26 »
:D :D :D :D :D Евала, някой би казал, че във Виена в центъра има завод за боклук

Завод, ама хем еднофамилен, хем многоетажен. :P