Author Topic: Метростанции в участъците Младост-1-БПС и Дружба-Летище  (Read 23827 times)

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Намених през новия "лъч" днес. Станциите са наистина впечатляващи. Свежи, разноцветни, добре осветени, не са пестени средства. Честито на жителите на "Младост".

SOFIATRANSPORT транспортна база данни - най-подробната база данни за возилата в София

- Над 39 хиляди снимки на возила от градския транспорт в София!
- Актуална информация за линиите и маршрутите!
- Актуална информация за подвижния състав!
- История на подвижния състав!
- Ежедневно обновяване!

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
МС Ал.Малинов е чудесна - светла, направо искряща с тези цветя. Заедно с МС Дружба са най-добрите от тазигодишния "набор", а и от всички метростанции.
МС Балан е също свежа и красива.
МС Бизнес парк е по-обикновена и спартанска, леко мрачнее спрямо другите две станции.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Днес и аз разгледах новите станции. Да са ни честити! Много са хубави (с леки резерви към МС Бизнес парк).

Станциите изглеждат по-добре на живо, спрямо снимките, които бяха пускани тук и в интернет пространството. Според мен, най-хубава е МС Александър Малинов - много е светла, приятна и свежа! МС Акад. Александър Тодоров-Балан също създава приятни емоции. Изглежда доста просторна. МС Бизнес парк, обаче, не е нищо особено. Даже е леко подтискаща. Няма никакъв простор и създава впечатление, че са пестени средства при декорирането и.

Минуси - пейките на станциите са неудобни. Спестени са средства за ескалатори. Има дребни недостатъци в информационните табели.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Хубаво е че не допуснаха втори път грешката с този супер нисък таван на "Г. М. Димитров", която е с тесни перони, голям пътникопоток и е някак потискаща и невзрачна в архитектурно отношение. "Бизнес парк" наистина е по-обикновена и тавана е малко по-нисък, а и някак тези пейки като на "Искърско шосе" не ми допадат. Не са елегантни и се заявяват прекалено агресивно в пространството, много груби са.
« Last Edit: 09.05.2015, 08:31:55 by AGENT 006 »

SOFIATRANSPORT транспортна база данни - най-подробната база данни за возилата в София

- Над 39 хиляди снимки на возила от градския транспорт в София!
- Актуална информация за линиите и маршрутите!
- Актуална информация за подвижния състав!
- История на подвижния състав!
- Ежедневно обновяване!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Хаха, не съм гледал какво са писали в другия форум, но там вероятно силно онанират на станцията на Бизнес парка.... Така и не успях да намеря време и да ходя да снимам по време на строителството, ще видя въобще кога ще ходя и сега да видя на живо нещата, но всички се кефят точно на такива изчистени минималистични дизайни, а тук масово хейтвате. Но дерзайте, там се молят за станция само на гол бетон!  :rolleyes:

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Александър Малинов наистина е фаворит и при мен от новооткритите станции. По предварителните снимки, които се пуснаха из интернет пространството ми изглеждаше прекалено шарена, но всъщност Балан е доста по-шарена от нея. МС Бизнес парк обаче ми е много невзврачна и дори задушаваща с този нисък таван. Вярно, заради паркинга отгоре, но с малко повече средства можеше да се вкопае още метър-два надолу и да е по-просторна. Иначе имах късмета да съм точно в пиковия час там, когато хората свършват работа и на перона ставаше страхотна блъсканица. Отделно всеки влак, който тръгваше посока центъра се запълваше на 50-60% още там! Само мога да си представя какво е било от Г.М. Димитров надолу.

Online Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
И това едва днес,когато повечето хора не са разчитали да се придвижат с метро.  :crazy: От понеделник ще е още по-цветно, след като 111 сваля всички пътници още на Бизнес Парка.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Днес много хора бяха отишли да гледат новите станции. Нека да не правим истерии, все пак щом е построена станция, ще се очаква да дойде и с нея пътникопоток. Така че няма нищо страшно, стига нещата да се контролират. А от половин ден работа с пътници, не могат да се вадят изводи.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
На мен, напук на всеобщото мнение тук, най-много ми хареса "Бизнес парк" - някак уютна ми е, а и с тези квадрати е много стилно. "Ал. Малинов" пък малко ми бие на баня, изложена в "Мосю Бриколаж", но не е лоша.
Замислих се нещо друго, свързано с имената: двама Александровци един след друг не идват ли малко неудачно?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Замислих се нещо друго, свързано с имената: двама Александровци един след друг не идват ли малко неудачно?
И аз това се замислих, но проблема идва от оповестяването. Ако звуковото оповестяване изказва пълното наименование на станцията - "Академик Александър Тодоров-Балан", няма да има проблем.  ;)

Освен това и по стените на самата станция са пропуснали "Акад." или "Академик". Да не стане като излагацията с Ф. Жолио Кюри.  :crazy:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Аз лично не съм фен на дългите имена, не оспорвам приноса на човека и титлата академик. Но колкото е по-дълго името толкова по-трудно се запомня. Жолио Кюри си е добре така, глупаво беше слагането на "княгиня" пред Мария Луиза и безумно дългото ИЕЦ Цариградско шосе.
Малко офф, но например при новите Ман-ове, на таблата вместо да пише СУ Кл. Охридски, в момента пише (Св.) Климент Охридски. Като ако не си от София, ще има да се чудиш къде е това Св. Климент Охридски, и какво е това нещо. Така че от много информация, се получават грешки и се образуват проблеми. Колко по простичко и лесно е названието на станцията, толкова по-добре е.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз лично не съм фен на дългите имена, не оспорвам приноса на човека и титлата академик. Но колкото е по-дълго името толкова по-трудно се запомня.
В случая не става дума дали заслужено или не е да се добави титлата "академик", ами за това, че ако тази титла се изговаря при звуковото оповестяване, то ще има ясно разграничение между двете съседни станции. При сегашната ситуация може много лесно да настъпи объркване на коя станция "Александър ..." трябва да слезеш за хората, които не пътуват ежедневно (независимо дали са от София или гости на града, дали българо- или англо-говорящи).

А отделно от този въпрос, смятам, че е задължително по стените на станцията да е изписано нейното пълно (официално) име, независимо дали се изговаря или не при звуковото оповестяване. Ето това вече е обида към човека и неговата титла!  :/
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Според мен една от двете можеше просто да бъде кръстена "Младост-Х". "Балан" също е вариант - пак е на името на човека.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Изпревари ме с отговора, но този вариант който посочваш е най-добрияТ. Още повече, че на хората много повече ще се ориентират с наименованието Младост Х, отколкото Александър ..., било то и академик.
« Last Edit: 09.05.2015, 21:07:58 by difian »

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
Почва да се чува, че метростанциите са успели да се напълнят вече
http://sofia.topnovini.bg/node/606109
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Да продължават да отвеждат всички автобуси там...

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Ето нагледен пример колко е нужно 111 да се възстанови до Младост 1.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Да им се даде орден Стара планина непременно!  :crazy:
Така става като икономията и конструктивните изисквания са водещите, а не функционалността на съоръженията. Инженеринг до дупка и пестене  :fan:
« Last Edit: 12.05.2015, 14:36:28 by monte carlo »
Трамваите се клатят, лашкат и повреждат? Тролеите са бавни? Попитайте Карлос Контрера и Зафир Зарков защо! - Защото ем тека...

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Почва да се чува, че метростанциите са успели да се напълнят вече
http://sofia.topnovini.bg/node/606109
Статията или по-скоро новината е елементарна и тенденциозна. Не знам какво иска авторката, може би търси сензация, но навсякъде по станциите /например Сердика/ в пик час се получава струпване на хора. Въпрос и на възпитание е дали пътниците ще се блъскат и тичат или културно ще излезат.