Author Topic: Екскурзия с автобуси "Чавдар" из Шумен и региона  (Read 6828 times)

Offline чавдарчето

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
Управителят на фирма "Шумен - пътнически автотранспорт" Галин Банков кани феновете на българските ретроавтобуси "Чавдар" (и "Кента") да се повозят на някой от възстановените "експонати" от моделите 11М4, 11Г5 и Б14-20. Цената за наема им е около 2 лв./км. Остава да се уговорим кога и колко души можем да се съберем. Най-подходящо е след края на юни, когато приключва активната дейност в обслужването на градските линии. Който смята, че може да дойде до Шумен за каузата, да свирка!
« Last Edit: 29.06.2015, 14:06:42 by чавдарчето »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Екскурзия с Чавдар в Шумен
« Reply #1 on: 29.05.2015, 22:19:06 »
Аз края на юни съм отпуска и сигурно ще съм във Варна по морето малко, та ми е идеално като вариант. И да не съм там като съм отпуска не ми пречи и от София да дойда. Даже ако се съберем повече хора може да направим екскурзия от Шумен до Мадара например или до Плиска, не е много като растояние, по около 20-30 километра са, 15 човека да сме по 2 лева на километър е доста добра цена, а изживяването си струва.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline чавдарчето

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2 on: 29.05.2015, 22:38:35 »
Именно, екскурзията до Мадарския конник май ще е най-приятният вариант. :fan: Миналата година тук седем чехи се возиха по градските линии на 4 чавдара - докато още бяха в движение. Има и снимка:
« Last Edit: 29.05.2015, 22:46:14 by чавдарчето »

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #3 on: 29.05.2015, 23:32:15 »
Управителят на фирма "Шумен - пътнически автотранспорт" Галин Банков кани феновете на марката "Чавдар" да се повозят на някой от възстановените "експонати" от моделите 11М4, 11Г5 и Б14-20. Цената за наема на автобуса е около 2 лв./км. Остава да се уговорим кога и колко души можем да се съберем. Най-подходящо е след края на юни, когато приключва активната дейност в обслужването на градските линии. Който смята, че може да дойде до Шумен за каузата, да свирка!
Кой Чавдар B 14 - 20 е запазен Н 1215 АС или Н 5684 АС? Освен това нали имаше намерения да се запази ивъзстанови  и Икарус, има ли вече възстановен автобус от тази марка?

Offline чавдарчето

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #4 on: 29.05.2015, 23:45:56 »
В момента се възстановява Н 5684 АС. Другите са бракувани, включително един оригинален Б13-20 с метална кабина, но засега са запазени. В автоморгата има няколко икаруса, но не съм чул нищо за възстановяване. Мисля, че всичките са бракувани. Имало е опити за скъсяване на Икарус 180, но унгарците не са ги лицензирали.

« Last Edit: 31.05.2015, 01:42:02 by чавдарчето »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #5 on: 29.05.2015, 23:48:40 »
Евала! Добра новина е, че поне три Чавдара ще бъдат съхранени за музейни експонати и атракционни пътувания!

Offline чавдарчето

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #6 on: 30.05.2015, 00:01:01 »
Трябва да оправдаем намеренията им. Гальо се радва, че варненеца от Ретромузея още няма Чавдар, а той има няколко. ;) И напоследък ги е  стегнал като пушки.
« Last Edit: 30.05.2015, 00:02:33 by чавдарчето »

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #7 on: 30.05.2015, 00:35:09 »
Страхотна новина! Невероятно е, че има човек като собственика на Шумен ПАТ, който гледа на превозните средства не само като на купчина желязо, от която може да изкара пари. Съдейки по броя на съчленените автобуси в гаража, които се виждат на сателитните снимки, трябва да има и запазен оригинален 14-20, който вече би бил уникат. Надявам се също Икарусите да не отидат за скрап, тъй като след като бракуват софийските, шуменските ще останат единствените запазени Икаруси 280 от българската модификация. Пожелавам на г-н Банков много здраве и още дълги години да остане начело на Шумен ПАТ.

П.П. Много бих искал да видя снимки на запазните бракувани автобуси. Подозирам, че в тази т.нар. автоморга се крият истински чудеса, но за съжаление шефът не допуска никой да влезе и да снима.
« Last Edit: 30.05.2015, 00:49:58 by Sofia »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 30.05.2015, 00:53:29 »
Да, наистина и мен много ме зарадва. Ами дайте да мислим за дати тогава, поне като знаем от рано който иска да си направи планове. Например как ви се струват 27-ми и 28-ми юни, последният уиикенд от месеца?
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 30.05.2015, 18:06:47 »
Аз бих дошъл, защото никога не съм бил на Мадарския конник, но тогава съм на рок фестивала в Каварна. Ако е след 1 юли някоя събота, ще мога. Примерно на 4 юли.

Между другото ако е тогава ще мога да взема и едно гадже, така че ще платя за двама души.
« Last Edit: 30.05.2015, 19:17:42 by qwerty95 »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 30.05.2015, 18:41:38 »
Мисля че ще мога и тогава. Нека всеки да каже един от двата уиикенда който е свободен.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #11 on: 30.05.2015, 19:47:00 »
Евала на г-н Банков, за съжаление много малко хора гледат на старите автобуси по този начин. Наистина би било чудесно да се запази шуменски Икарус 280, тъй като всичко по останалите екземпляри от този модел е оригинално, а и са с бели кабини. Щом се пазят вече 6-7 години, надявам се да не отидат на скрап. Няма да е зле ПАТ Шумен да установят контакт с Ретро музея във Варна и евентуално и там да има по един Икарус и Чавдар. Във Варна все още се пазят такива експонати, но надали ще имат късмета да бъдат възстановени.
А някоя от двете 11Г5ци движи ли се още по линиите?
Имам и въпрос относно моргата- това клетката за брак в гаража ли е (в която има(ше) дълги Икаруси) или някакво друго място?
« Last Edit: 30.05.2015, 19:59:50 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #12 on: 30.05.2015, 20:04:22 »
И аз сигурно ще съм на 28.06 в Каварна за феста, така че и за мен би било по-удобно да е в началото на юли месец.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #13 on: 30.05.2015, 21:11:07 »
Дали ще може заедно с пътуването да се организира и посещение на автоморгата? Готов съм даже да си платя допълнително входна такса за музея на стари автобуси на Шумен ПАТ. :D Чавдарче, изглежда имаш връзка със собственика, попитай го дали ще има против да разгледаме и снимаме бракуваните автобуси ако трябва срещу заплащане. Няма да му струва нищо, даже ще спечели.

Offline чавдарчето

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #14 on: 31.05.2015, 01:26:53 »
Не знам дали може да се уреди нещо за автоморгата. Банкови я пазят от погледите на външни хора като истинска съкровищница. Вероятно биха пуснали само някой, който иска да купи нещо по-голямо. Аз лично успях само да погледна през оградата, въпреки че с Галин сме съученици. Но пък уредихме части за Ники от Пловдив. По опис и на цена за скрап.

Клетката за брак не я знам. Автоморгата е в нещо като заграден двор отстрани на плаца. Има две отделения, като по-ценните екземпляри са във вътрешното. Който дойде, ще я види - поне отдалеч.

За съжаление никой от градските чавдари вече не се движи по градска линия. Възстановени са, но си стоят в халето и могат да се наемат срещу заплащане. Учениците не искали да се возят на тях и предпочитали мерцедеси Цитаро.
« Last Edit: 31.05.2015, 01:41:18 by чавдарчето »

Online mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #15 on: 02.06.2015, 17:04:21 »
Обособих постовете в отделна тема.
Аз съм навит за пътуването. Надявам се да има интерес и сериозно да се организираме. За дата, както по-горе предложиха, клоня към 4 юли.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 02.06.2015, 17:36:41 »
Сега си видях графика че на 4-ти юли събота мога, но на 5-ти съм на работа. Предлагам няколко варианта, следната организация

Вариант 1-пътуване сутринта с експрес Златни пясъци и пристигане в 12 и половина на обяд в Шумен, около 5 часа и половина път. час, час и половина време за кафе и обяд някъде и после към 14.00 часа отъптуване за Мадарския конник. Разглеждане на археологическия резерват, крепостта, конника, снимки пред автобуса, връщане в Шумен към 19-20.00 вечерта. След това бира и почерпка в някое заведение, разходка из центъра на града, и връщане с влак в 23.39, сутринта в 6 часа пристигане обратно в София.

Вариант 2-отпътуване вечерта в 22.45 с влак, пристигане в 4.42 сутринта. Време за сутрешно кафе и закуска и към 6-6.30 отпътуване за Мадара например, разглежадне обиколки,снимки, и към 14-15.00 да сме пак в Шумен. Разходка до ДАП-а, до паметника и Шуменското плато, центъра, главната, след това кръчма и вечерта отпътуване в 23.39, пристигане в 6.00 в София.

Вариант 3-отпътуване петък следобяд с влак, пристигане вечерта след 21.00 в града. Нощувка и всичко това на другия ден пак в същия вариант. Тук обаче ще трябват още по 15-20 лева за нощувка.

Вариант 4 пътуване с коли до Шумен но според мен за 1 ден е много път за кола, все някой ще е прецакан вместо да си почива да е ангажиран да шофира и няма да може да си пийне по бира. Вариант и да се уговорим началона пътуването и среща някъде в Шумен и който както му е удобно да идва и когато иска да си тръгва. Като цяло в района обаче има много неща за гледане.

Давайте идеи иначе и кои дати можете, за сега като че ли е за 4.07, на мен ми харесва най-много вариант 1 и 3, при 2 и 4 според мен ще е по-изморително.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 02.06.2015, 21:03:22 »
Ама и вие се оргаснизирахте без морските вълци - Бургазлии :P.

Принципно съм навит, стига да успеем да се организираме.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Online mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #18 on: 02.06.2015, 21:57:24 »
Ами хайде де, ще е чудесно да спретнем най-сетне "международна" среща.

Давайте идеи иначе и кои дати можете, за сега като че ли е за 4.07, на мен ми харесва най-много вариант 1 и 3, при 2 и 4 според мен ще е по-изморително.
Мен с влак хич не ми се пътува. С кола ще е най-добре, шофирането не е проблем. Моята кола е извън строя, но се надявам за един месец все да я нагласим.
В краен случай -вариант 1.

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 02.06.2015, 23:01:43 »
Ние понеже не знаем от къде ще тръгнем за Шумен и с какво, определено сме за вариант 1, защото ще имаме време да се домъкнем където и да сме и с каквото и да пътуваме. Около 14:00 тръгване за Мадарския конник е добре. После със сигурност ще се пие на кръчма и затова ще останем в Шумен да спим вечерта на хотел, и ще си тръгнем в неделята.