Author Topic: Няколко предложения за ТБ 7 и ТБ 6  (Read 10450 times)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Re: Няколко предложения за ТБ 7 и ТБ 6
« Reply #20 on: 06.03.2006, 21:56:48 »
Quote from: blagun
Примерът ти е неуместен - става дума за един автобус, чийто  шофьори са от съответното село и автобусът си нощува там. Не може возилата да се попилеят из кварталите, то и сега вандализмът спрямо тях е на високо ниво.

Не, този същият автобус се свръща обратно в София, най-точно на Гео Милев е във 00:39.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 07.03.2006, 10:08:03 »
Quote from: Kaiser Kar
Не, този същият автобус се свръща обратно в София, най-точно на Гео Милев е във 00:39.
Ако е така, е глупост велика - да бъхти 30 км празен! Освен ако събира последните пияници от "Златната рибка" и другите кръчми по пътя за Самоков.
Но както и да е - изключението не пречи на извода, че свръхдългите линии създават много проблеми, особено трамвайни и тролейни. Ако все пак влезе някога новата система за таксуване, още повече се обезсмислят.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #22 on: 07.03.2006, 14:14:58 »
Quote from: blagun
Ако е така, е глупост велика - да бъхти 30 км празен! Освен ако събира последните пияници от "Златната рибка" и другите кръчми по пътя за Самоков.
Но както и да е - изключението не пречи на извода, че свръхдългите линии създават много проблеми, особено трамвайни и тролейни. Ако все пак влезе някога новата система за таксуване, още повече се обезсмислят.

И последните пияници май не събира. Аз съм пътувал от Пасарел с този в 22:00 и той с няколко човека. Иначе през останалото време си е пълничък, но мисля, че е досатъчно последният 3 да тръгва за София в 22:30.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #23 on: 03.05.2006, 14:41:11 »
А защо не пуснат ТБ8 с маршрут ж.к.Гоце Делчев-СУ-Сточна гара? По-добре, отколкото до Окръжна болница, до която може да се стигне по много начини, а и се дублира с маршрута на А76. Където не е общ, е успореден.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 03.05.2006, 19:13:21 »
А защо не пуснат ТБ8 с маршрут ж.к.Гоце Делчев-СУ-Сточна гара? По-добре, отколкото до Окръжна болница, до която може да се стигне по много начини, а и се дублира с маршрута на А76. Където не е общ, е успореден.
Това отдавна бях предложил във СКГТ-форума. Не знам, какви пътникопотоци виждат СО и СКГТ, които поема ТБ8 при сегашния си маршрут, още повече че съвсем скоро ТБ5 ще се съкрати до Окръжна болница заради строежа на метрото.
 Не знам също, защо ги е страх като дявол от тамян от отсечката Сточна гара-пам.Левски, та толкова я обезкостиха. Някога 2 от петте ТБ-линии на София се движеха по нея, сега - само ТБ11.

P.S. Може би е добре да се смени името на темата или, ако темата за ТБ8 представлява интерес, да се обособи нова тема.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #25 on: 03.05.2006, 22:45:14 »
И аз ще се съглася че е доста неуъдобно ако искаш да отидеш до сточна гара ако идваш от Васил Левски. А тб.8 се припокрива с 5 в доста голяма част от маршрута си и мног малко хора го чакат специално него. Подкрепям идеята за това да ходи до сточна гара.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #26 on: 03.05.2006, 23:23:52 »
Да, според мен този маршрут до Окръжна е само колкото да се каже, че върви тролейбусна линия до Гоце Делчев, а и с това работно време+уникалният си маршрут и интервала си на движение, той е неефективен, докато до Сточна гара ще има повече пътници, скъсява се маршрутът и ще се намали интервалът на движение. Може да сложат и 2 нощни коли, които да се поемат и от депо "Надежда", но иначе линията може да си се поддържа и от депо "Искър" . Някога 10 за един период се зареждаше именно от парк "Искър"...
« Last Edit: 05.05.2006, 17:32:09 by Kaiser Kar »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 25.06.2006, 18:10:38 »
Да, според мен този маршрут до Окръжна е само колкото да се каже, че върви тролейбусна линия до Гоце Делчев, а и с това работно време+уникалният си маршрут и интервала си на движение, той е неефективен, докато до Сточна гара ще има повече пътници, скъсява се маршрутът и ще се намали интервалът на движение. Може да сложат и 2 нощни коли, които да се поемат и от депо "Надежда", но иначе линията може да си се поддържа и от депо "Искър" . Някога 10 за един период се зареждаше именно от парк "Искър"...

Aко 8 ходи към Сточна Гара, трябва да отиде в Надежда

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #28 on: 26.06.2006, 13:17:43 »
Кой ти каза?

Offline bgpower

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 166789683
    • View Profile
    • http://
« Reply #29 on: 01.07.2006, 20:25:37 »
При всички случай определено трябва да се помисли добре, защото за в бъдеще нали ще се извадят автобусите от центъра и ще останат точно тролей и трамвай.

Има как да се попромени маршрута...

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #30 on: 01.07.2006, 20:31:30 »
Quote from: bgpower
При всички случай определено трябва да се помисли добре, защото за в бъдеще нали ще се извадят автобусите от центъра и ще останат точно тролей и трамвай.

Има как да се попромени маршрута...
То и сега в центъра няма автобуси.Има само такива,който се движат по периферните булеварди,но никой не навлиза в централния градски ринг.
« Last Edit: 06.07.2006, 10:16:14 by difian »

Offline marto193

• Маниак
    • View Profile
« Reply #31 on: 07.11.2007, 20:10:54 »
По ваште предложения изолирате квартал Банишора говора за вътрешността

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #32 on: 11.11.2007, 21:42:24 »
Quote from: marto193
По ваште предложения изолирате квартал Банишора говора за вътрешността
гледай да си издържаш на по висока степен постовете в граматическо отношение
НЕ на хейтърството!

Offline Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
« Reply #33 on: 18.08.2009, 11:47:59 »
В момента тролейбус 7 в Люлин от бул. Д-р Петър Дертлиев и в двете посоки минава по ул. Ген. Владимир Динчев, оттам наляво по бул. Луи Пастьор и после по бул. Джавархавал Неру. Аз обаче предлагам един друг маршрут: когато тролейбус 7 стигне до улица Ген. Данаил Динчев, да НЕ ЗАВИВА НАДЯСНО по нея заедно с тролейбус 6, а да продължава НАПРАВО, като минава покрай метростанция "Западен Парк", после да завива надясно по бул. Джавархавал Неру и да продължава направо до пресечката на бул. Джавархавал Неру с бул. Луи Пастьор и оттам по досегашния си маршрут.
Защото въпросът ми е: защо тролейбус 7 НЕ ПРАВИ НИКАКВА ВРЪЗКА с метрото, мебелния магазин Лабиринт и бъдещия мол, строящ се до жк. Люлин-7, при положение, че в участъка има тролейбусна контактна мрежа и оттам съвсем спокойно могат да минават тролеи???
« Last Edit: 18.08.2009, 14:17:36 by Unicode »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #34 on: 18.08.2009, 12:23:51 »
Има логика. Но на тб 7 не му трябва връзка с метрото. В Люлин таква връзка осъществява автобус 111 до МС 2.
Твоят вариант мисля, че е малко по-бърз за ползващите тролея, но ще има ощетени от сегапния марпрут, които ще загубят директната връзка с НДК.
мур

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #35 on: 18.08.2009, 13:40:41 »
400-тно мнение. Идеята ако тм 8 се прокара по Луи Пастьор и после към Модерно по връх Манчо и Фондови жилища и дори към ц.гара, а тб 7 да е по П.Дертлиев.

Offline 2003

• Запален по ГТ
  • тролейбусно депо "НАДЕЖДА"
    • View Profile
« Reply #36 on: 02.01.2010, 12:29:16 »
Най-добре е да си пуснат бившата линия 7а от жк.Люлин 3,4,през кооперативния пазар направо по бул. Джавархавал Неру,през мс Западен парк,Орион и към н-з Надежда и обратно

Или 7 линия да минава през магазин Лабиринт а 7а да минава през ул. Ген. Владимир Динчев да няма много съчетания с 6 линия ?!
« Last Edit: 02.01.2010, 12:31:32 by 2003 »
......................най-добрите тролейбуси в депо "НАДЕЖДА".........................

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 02.01.2010, 16:36:51 »
Поредните експертни мнения се промъкват. Тб.7 има сериозен брой ползватели на спирката на пазарчето м/у Люлин 9 и 10 и то и в посока Кооп.пазар и в посока център. Също така прави връзка и от ул.Димитровград към пазара в Люлин. За частта около мс.Западен Парк, това се осигурява от тм.8.

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 02.01.2010, 18:00:33 »
В момента тролейбус 7 в Люлин от бул. Д-р Петър Дертлиев и в двете посоки минава по ул. Ген. Владимир Динчев, оттам наляво по бул. Луи Пастьор и после по бул. Джавархавал Неру. Аз обаче предлагам един друг маршрут: когато тролейбус 7 стигне до улица Ген. Данаил Динчев, да НЕ ЗАВИВА НАДЯСНО по нея заедно с тролейбус 6, а да продължава НАПРАВО, като минава покрай метростанция "Западен Парк", после да завива надясно по бул. Джавархавал Неру и да продължава направо до пресечката на бул. Джавархавал Неру с бул. Луи Пастьор и оттам по досегашния си маршрут.
Защото въпросът ми е: защо тролейбус 7 НЕ ПРАВИ НИКАКВА ВРЪЗКА с метрото, мебелния магазин Лабиринт и бъдещия мол, строящ се до жк. Люлин-7, при положение, че в участъка има тролейбусна контактна мрежа и оттам съвсем спокойно могат да минават тролеи???
Защото ти отрязваш транспорта по ген.Динчев за сметка на Петър Дертлиев който и без това се обслужва от 310.Ако евентуално имаме два тролея,като едно време 7 и 12 може да има резон твоето предложение

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 13.01.2018, 12:48:22 »
Върти ми се в главата една идея за удължаване на тб 6 от Сточна гара до ул. Ген. Гурко. Ще прави удобна връзка със СУ и Орлов мост, ще помага на тб 11 в този участък.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6