Author Topic: Изграждане на участък ул. Житница - Театър София  (Read 16192 times)

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile

Ако си ходил на МС Витоша и знаеш как е изхода пред мола от северозападната страна, така би трябвало да изглежда изхода на кръстовището Витошка / Патриарха - югозападен вход на това кръстовище.
Като за целта ще се премести касовата зала по-навътре в самият подлез и ще се добавят нови преградни съоръжения отделящи платена / неплатена зона. Друг начин без огромни промени не виждам да има.

Ахааа, сещам се как е на МС Витоша. Благодаря много!

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Ако новата система за таксуване е готова преди пуска на МД3, защо не с един билет да можеш да направиш смяна на НДК и СУ като излезеш от "платената зона"  и влезеш отново в нея със същия билет. Така ще е много по-евтино и по-лесно от каквито и да е преустройства на каси и входове. Такова нещо има в Париж, където без билет няма излизане от метрото.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Нова система за таксуване се прави от по-рано от 2006 година... И двойното таксуване, ще създаде повече проблеми от колкото да реши евентуални бъдещи. Веднага си представи какво ще се случи на Сердика 1 ако при трансферният участък сложиш турникети, и сам си представи какво ще се случи в час пик.

Преустройството на НДК във вида който съм посочил горе няма да е скъпо. Ще са необходими 2 входни и 2 изходни допълнителни турникета + 2 автомата. В най-лошият случай ще има местене на каса. Но ако касата за МД3 се постави в същият подлез на местото на сегашните магазини, то няма дори и да трябва да се мести настоящата каса.

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Нова система за таксуване се прави от по-рано от 2006 година... И двойното таксуване, ще създаде повече проблеми от колкото да реши евентуални бъдещи. Веднага си представи какво ще се случи на Сердика 1 ако при трансферният участък сложиш турникети, и сам си представи какво ще се случи в час пик.
Така е, на Сердика е абсурд, но аз имах предвид местата/входовете, където е доста по-трудно да се обособи прехода, като на СУ, примерно.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
И на СУ няма да е сложно. Просто пешеходния подлез с траволаторите ще влезе в платената зона. Така ще имаме една каса от към Орлов мост, която ще дава достъп до СУ 1 и СУ 2. А касата която сега се намира на изхода от към университета ще се премести близо до пешеходният подлез, който излиза при паметника на съветската армия.

Да ще трябват да се вложат малко средства, но няма да е супер сложно начинанието.

Иначе ако разделим платената зона от неплатената, тоест поставим турникети... става много сложно таксуването със сегашната система. 1 билет от 1.60 има валидност 30 минути, отделно повторно таксуване с 1 билет не е позволено. Второ картите с многократен билет, ще се таксуват 2 пъти вместо веднъж, тоест ще ти вземат два пъти пари за 1 пътуване. И т.н. преработката на сегашната система за таксуване ще излезе в пъти по-скъпа, от местенето на 1 каса и закупуването на 5-10 турникета.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
А касата която сега се намира на изхода от към университета ще се премести близо до пешеходният подлез, който излиза при паметника на съветската армия.

Там според мен няма място за каса ,поправете ме, ако греша. Възможно е да го оставят чист изход без възможност за влизане.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Може да се сложат х2 х2 турникета. Като кабинката ще е в нишата до стълбите. А с парапет и турникети ще се затвори изхода и ще се осигури нов вход за новата платена зона.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Аз не съм съгласен да се слагат турникети при траволаторите, защото така се спира достъпа до хубавите закуски при входа на метростанцията.  :rolleyes:

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Ще им кажем да си организират персонала и да предлагат кетъринг.  :D До 2019/20 година има време...

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Аз не съм съгласен да се слагат турникети при траволаторите, защото така се спира достъпа до хубавите закуски при входа на метростанцията.  :rolleyes:

Ще ходиш в Subway :D
Не знам как стоят нещата с тези търговски обекти, ако платената зона се премести до изхода, няма как да останат в неплатената зона. Сещам се само за една търговска точка която е на Сердика 2 в платената зона.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Което не е лошо и е хубаво да има повече магазини в платената зона. Реално няма пречка да са в платената, имат сериозен пътникопоток, пък и работното време на метрото е по-голямо от това на магазините.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Реално има пречка, защото тези които не ползваме метро не можем да ги посетим.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Защо? Сандвичът може да го хапнеш на столчетата и после да се качиш... Или да ти го опаковат за офиса.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Неее аз нямам карта за метро и не ползвам метро. Ако лафката е вътре аз оставам отвън.  ;)

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Това всъщност се вижда из Европа понякога и е готино, влизаш, хапваш и се качваш към дестинацията си. Но където е имало заведения в платената зона, обикновено е имало и такива отвън, което на практика решава проблема. Тук ако не стане така, може и да е малко глупаво...

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Не е толкова готино, особено ако видиш какви охранени полуметрови плъхове се разхождат вътре в заведението и хапват и те докато е затворено.  :help: Където има ядене в подземия неминуемо идват и гризачите.

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
Къртицата си е показала муцунката в Красно село. Снимката е от групата "Забелязано в София" във fb: цък

Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
Има интересно видео от инспекцията на Б. Борисов и Фандъкова във метростанцията на Патриарха

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7?hc_ref=NEWSFEED

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
А някой знае ли защо вече няколко седмици къртицата си е все там?
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Може да има проблеми с нея, а може да чака да се извършат някакви строителни дейности, преди да продължи с тунела.