Author Topic: Изграждане на участък ул. Житница - Театър София  (Read 27174 times)

Offline Lepos_Grim

• Приятел на ГТ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Наскоро и в другия форум се коментира това...
Кой е този друг форум, ако мога да попитам?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Предполагам става дума за SkyScraperCity.com
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
Това с релсите е ново. В кой участък е?

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Метростанция Театрална изглежда много добре!

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Кое по-точно имаш предвид? Отвън или вестибюла? Може ли снимков мат'риал?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Явно къртицата засега ще се съхранява както предишната в депото в Обеля... Като при ваденето на предишната къртица, транспортът е от същата гръцка фирма, влекачите са си все същите, с 8 години по-амортизирани...  :help:

https://www.facebook.com/1644523046/posts/10217067933044202/?sfnsn=mo

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Линкът не работи - на мен ми изписва: „За съжаление това съдържание не е на разположение в момента
Последвали сте връзка, която може би е остаряла или е видима само за аудитория, към която не принадлежите.“

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Мдам, досега се боря да споделя през телефона и другото интересно клипче от серията, но не става. Направо препращам линк към фейсбук страницата на българската спедиторска фирма за извънгабаритни товари, в секцията видео има няколко от поне два курса с къртицата: https://m.facebook.com/watch/?v=269112940662517&_rdr
« Last Edit: 23.04.2019, 10:18:03 by difian »

Online Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Актуална информация от строителството на третата линия на метрото:

Завършени са 90% от 8 километровия централен участък – това е трасето от бул. „Владимир Вазов” през Орлов мост – Одеон – НДК – бул. „България” до „Красно село” . Най-напреднало е строителството са станциите „България”, “Медицински университет”, „Театрална” и „Красно село”. На 80% са готови станциите „Патриарх Евтимий”, "НДК", "Орлов мост" и станция „Хаджи Димитър” – с изпълнение от 70%, нейното изграждане започна по-късно.
Плановете ни са до края на годината да пуснем движението в участъка.

Тунелът е завършен на 100% - тунелопробивната машина „Витоша“ започна работа през февруари 2017 г. и за 2 години прокопа 6 км тунел под центъра на столицата. В участъка между станциите „Хаджи Димитър” и „Театрална” вече е изграден тунел от 650 м по Нов австрийски тунелен метод. Монтажните работи по оборудването и системите за управление на линията са изпълнени над 76%.

Вторият участък от третата линия – 4 км от „Красно село“ през „Овча купел“ до Околовръстния път при кв. „Горна Баня“ е с над 60% изпълнение. Най-напреднало е строителството на станция „Овча купел 2” (74% ). Участъкът ще е готов за експлоатация до средата на следващата година.

Снимките са взети от официалната страница на Йорданка Фандъкова
Снимки от метростанция България

Снимки от други две метростанции, чиито име не знам (едната от тях вероятно Христо Ботев/НДК 2)

Линк към албума: Imgur
Линк към поста: фб

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Тази най-отдолу е Христо Ботев/НДК 2. Другата (с оранжеви и светлосини извивки) е Красно село - Цар Борис ІІІ. Не се учудвайте за тези двойни имена, в някои световни метра си е обичайна практика (Louvre/Rivoli в Париж, Nowy Swiat - Universitet във Варшава, в някои американски градове като Сан Франциско и Ел Ей също има много двойни имена). При нас започна още отдавна, с ИЕЦ.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
На втората снимка (от станцията на България) нов модел информационно табло ли виждаме!?  :rolleyes:

Online davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
Тези врати много загрозяват станциите. Много по - добре е без тях.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
Не се знае дали е завършената версия това, може да има още декоративни елементи, капаци и т.н. Иначе да, в момента и според мен изглеждат зле. Такива са ги поръчали - такива са направили.

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Тази най-отдолу е Христо Ботев/НДК 2. Другата (с оранжеви и светлосини извивки) е Красно село - Цар Борис ІІІ. Не се учудвайте за тези двойни имена, в някои световни метра си е обичайна практика (Louvre/Rivoli в Париж, Nowy Swiat - Universitet във Варшава, в някои американски градове като Сан Франциско и Ел Ей също има много двойни имена). При нас започна още отдавна, с ИЕЦ.
Тази снимка най отдолу е метростанция Хаджи Димитър

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Тази снимка най отдолу е метростанция Хаджи Димитър

Така е. Помислих че е НДК заради ромбообразния дизайн от дясната страна. Ако се спази този дизайн дето го видяхме на рендъра на НДК-2, можем да твърдим че е доста по-семпло и скучно в сравнение с НДК-1.
Лично за мен се очертават 2 фаворита: Попа и Красно село.
Театрална ще бъде нещо като ИЕЦ. Медицинска - като баня. Булевард България с атрактивно пано. Да видим и пълната картина на Хаджи Димитър че на по-горната снимка се вижда само част, която пък не се вижда много добре заради строителните скелета. Май само Орлов мост не видяхме. При Лъвов мост стана великолепно. Много ми е интересно дали и този път силуетът на моста ще се впише в дизайна и дизайнерския подход като цяло.
Новите информационни табла напомнят на трамвайните такива. Много по-добре от всички сегашни. Дано ги сменят навсякъде.
« Last Edit: 17.06.2019, 10:20:03 by New_Passenger »

Online Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Започна вторият етап от бетонирането на релсов път на третия лъч между станциите на Орлов мост и при Малък градски театър „Зад канала“. До края на месеца трябва да е напълно готов релсовия път между бул. „Владимир Вазов“ и депо „Земляне“. Първите 8 км от третата линия – от бул. „Владимир Вазов” през Орлов мост – Одеон – НДК – бул. „България” до „Красно село” - планираме да бъдат въведени в експлоатация до края на годината.

Линк към албума: Imgur
Линк към поста: фб

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
100% ще се реже лентата преди местните избори,дори да не е напълно готово. Тоя филм сме го гледали 😂��

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аха. Вероятно затова и не пуснаха временния маршрут на ТБ7: Гоце Делчев-Лозенец-Сточна гара-Люлин.

Online davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
Най - вероятно ще ги пуснат едновременно, та да покажат колко "развиват" и "ценят" електротранспорта и какви нови и полезни връзки създават. Поне метрото ще има някакъв смисъл, за тролея не бих казал.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Най - вероятно ще ги пуснат едновременно, та да покажат колко "развиват" и "ценят" електротранспорта и какви нови и полезни връзки създават. Поне метрото ще има някакъв смисъл, за тролея не бих казал.
Измествайки се от темата: ако ги пуснат заедно - това би означавало, че няма да има пречка ТБ 7 да тръгне до Манастирски ливади през НДК, вместо през Сточна гара. Това вече има смисъл, доста хора чакаме този тролей. Не повече от третия диаметър на метрото, разбира се!

И на мен ми мирише на предизборно пускане на метрото  :rev: