Author Topic: Климатиците  (Read 55367 times)

Offline mitakis

• над нещата
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Климатиците
« Reply #460 on: 27.07.2020, 21:34:58 »
Пусната е поръчка за до 70бр. истински климатици (Konvekta KL20E) за мястото на водача на мотриси Т6А2 и до 20бр. преносими климатици за Т6B5.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #461 on: 27.07.2020, 22:12:42 »
То всичко добре, ама защо са им на общо 57 единици състав 70 климатика, още повече, че една голяма част се движат в състави. Доколкото съм наясно "преносимите" не вършат особена работа, но може и да греша.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #462 on: 02.08.2020, 13:25:25 »
Наблюдавам много странна ситуация както в наземния транспорт, така и в метрото. Климатиците са включени, но прозорците не са заключени и масово пътниците ги отварят...  :neznam:

Така се хаби енергия, а пък и инсталициите се амортизират излишно!  :help:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #463 on: 02.08.2020, 15:33:59 »
Наблюдавам много странна ситуация както в наземния транспорт, така и в метрото. Климатиците са включени, но прозорците не са заключени и масово пътниците ги отварят...  :neznam:

Това е заради короната. Има си заповед на ЦГМ да не се заключват прозорците. Ако не се лъжа трябва задължително да има отключени.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #464 on: 02.08.2020, 15:56:06 »

Това е заради короната. Има си заповед на ЦГМ да не се заключват прозорците. Ако не се лъжа трябва задължително да има отключени.
Не мога да разбера каква е връзката.  :neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #465 on: 02.08.2020, 16:17:20 »

Не мога да разбера каква е връзката.  :neznam:
Разяснявам- понеже е горещо са включени климатиците, но заради заповед на РЗИ, която е препратена от ЦГМ към подопечните дружества се налага и да има и отворени прозорци, само и единствено заради вируса.
Нали и по същата причина са отделени водачите с ленти от салона.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #466 on: 02.08.2020, 22:20:25 »
Аз не се учудвам, че има някакви нормативни ограничения по темата със заключването на прозорците.

Това, което не разбирам е защо се прави? С какво отворените прозорци помагат при борбата с covid-19?
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #467 on: 03.08.2020, 00:56:47 »
Аз не се учудвам, че има някакви нормативни ограничения по темата със заключването на прозорците.

Това, което не разбирам е защо се прави? С какво отворените прозорци помагат при борбата с covid-19?

Проветрение се нарича.
Климатикът върти един и същи въздух.
С отворени прозорци въздухът се сменя.
Вероятността от заразяване при изцяло затворено превозно средство е по-голяма отколкото превозно средство с отворени прозорци.
Ще ме прощавате, но ГТ е едно от най-рисковите места в момента.
Ти май във всяка тема се оплакваш? Навсякъде чета твои мнения?! Няма угодия, защо било топло, защо няма климатик, ама защо и прозорците се отворени!!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #468 on: 03.08.2020, 10:16:39 »
На мен ми се струва, че понякога в обедните часове когато напече много и има много пътници климатика не може да насмогне става задушно, няма въздух и отварят по 1-2 прозорчета нарочно. В Китайците отзад до двигателя където много грее, а в МАН-овете в предната част обикновено двете малки прозорчета да вкара въздух малко.

Същото съм виждал и в други западни градове, също отварят по 1-2 прозорчета понякога.

То така и така тогава за да насмогне работи на макс, едва ли ще му окаже някакво влияние, ако се отвори до нагорещения двигател прозорче дори може да му помогне. Климатикът също сменя въздуха. Измуква отвътре и вкарва отвън. Има и филтри които го пречистват. То ако върти един и същ въздух наистина трябва да има и 1-2 отворени прозорчета.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #469 on: 03.08.2020, 11:10:58 »
Относно т.н. западни градове:
Прозорците трябва да са отворени, където има люкове - също. Климатиците в началото, трябваше да са изключени, но с повишаването на температурите, това се промени.
След работа, климатичната система се третира с препарати от специализирани фирми. Също и при по-дълга почивка в работно време.
Предполага се, че изискванията, са едни и същи за страните в ЕУ.

Освен контрол на температурата, една инсталация може да прави още много неща, но в крайна сметка всичко опира до пари.
Dream on