Author Topic: Доставка на 20 + 10 бр. Tatra ČKD T6A5 от Прага  (Read 34960 times)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email

http://sofiacouncil.bg/index.php?page=perm_committees&id=45

Столична община ще вземе решение за доставка на 20 употребявани мотриси Т6А5 от Прага, Чехия, които да заменят Дювазите.
На транспортната комисия на 30-ти ноември ще бъде дадена зелена светлина за това.

http://sofiacouncil.bg/index.php?page=perm_committees&id=45
Доклад  вх.№ СО15-9300-319/18.11.2015 г. относно сключване на договор за доставка на 20 бр. употребявани трамваи тип Т6А5 за междурелсие 1435 мм за нуждите на „Столичен електротранспорт” ЕАД
« Last Edit: 24.03.2017, 12:34:04 by difian »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
T6A5 имат висока степен на унификация с T6A2(SF) и T6B5 съответно не би трябвало да има сериозни проблеми с обучението на персонала и експлоатацията им в София. :)  Дано се доставят и бъдат въведени в експлоатация по-скоро.  :) Чакам с нетърпение да чуя красивия им тиристорен напев.  :)
« Last Edit: 29.11.2015, 18:36:24 by V.Peichev »

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Аз го казах и в другия форум, но и тук ще спомена, че това ще са най-добрите трамваи, които сме взимали като втора ръка. Дювазите трябваше да се разкарат много отдавна, тъй като очевидно никой не смята да ги приведе в приличен вид. Да дойдат и крокодилите и да се разкарат БГ гробниците положението малко по-малко ще се оправи.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
И аз мисля, че това е добро попадение. Да докарат и КТ8Д5 и да махат и пенделните дювази. Иначе нека не се радваме от сега - да не стане и тези да са като Т4Д-Ц с "непоправими" проблеми.  :D

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Е стигне ли трамвай до ватманската стая, става веднага боклук, кофа, ковчег и какво ли още не. Казвал съм го и ще го повторя. Крещи ватманката по телефона, чак и в задния трамвай я чуха. И обсъжда как новите Песи, били боклуци, не можели да тръгват, вратите им били скапани и се затваряли бавно и все цветущи неща по повод трамвая. Така че не очаквайте нещо друго да кажат тези от тази стая, и совалки да им докарат пак ще ги оплюят.

ПС: Че имат проблеми имат, говоря по принцип за отношението им към всякаква техника, било то чисто нова или втора ръка.
« Last Edit: 29.11.2015, 20:44:31 by Petko21 »

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Е стигне ли трамвай до ватманската стая, става веднага боклук, кофа, ковчег и какво ли още не. Казвал съм го и ще го повторя. Крещи ватманката по телефона, чак и в задния трамвай я чуха. И обсъжда как новите Песи, били боклуци, не можели да тръгват, вратите им били скапани и се затваряли бавно и все цветущи неща по повод трамвая. Така че не очаквайте нещо друго да кажат тези от тази стая, и совалки да им докарат пак ще ги оплюят.
E T4D-C си имат проблеми, но съм съгласен с теб. Чувал съм ватманка по отношение на Инеконите, още докато бяха нови да казава :"Карайте си ги тия боклуци, аз ще си карам чешки". Иначе Т6А5, пък и ако щете чешките Т3, са глезена техника, а колко ще изкарат, е това пак ще си зависи от нас. Съгласен съм с Пейчев, че са близки до Т6А2 и  едва ли ще има големи проблеми с поддтъжката.
« Last Edit: 29.11.2015, 20:47:18 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Има информация, че решението е взето и трамваите ще бъдат закупени, като цената на един трамвай излизала около 38 000 лв. Да видим сега кога ще започнат доставките и дали ел. табелите им ще проработят тук или ще останат само за украса  :rolleyes:

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Тук си имаме вече майстори на ел. таблата, така че те ще проработят, ако се доставят трамваите. :)

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
38 000 лв са направо без пари - да купят повече.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
В разговор се разбра, че това е максимумът, като бройка, която са склонили да ни дадат като било основно благодарение на разговор между Фандъкова и кметЯ на Прага. Няма да успеят да спазарят за момента трамваи за 23-та линия като е възможно да се стигне и до преправяне на част от внесени в пенделни с експлоатация, подобна на тези в Будапеща. Но това не е сигурно.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Ако ще ги преправят то дано да е в Прага, че ако тука го правят това...  :( И все пак, имаме добрата новина че в София все пак ще се движат Т6А5.  :)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
38 000 лв са направо без пари - да купят повече.

Вярно е за без пари. То толкова отиват за ремонт на 714 и братята му.
мур

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
До 2021г. Прага трябва да получи още 125 Skoda 15T съответно има надежда да получим още T6A5, KT8D5 или евентуално модернизирани T3.  :) Първоначалния договор беше до 2017г., но срокът беше удължен поради финансови проблеми на община Прага.  :(
« Last Edit: 30.11.2015, 15:04:29 by V.Peichev »

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
А кои трамваи ще заменят Татрите? GT6 и T4/B4 общо са 28 броя, може би Татрите няма да стигнат за всички? На мен ми се струва по-разумно вместо да преправят Т6A5 за 23 на първо време да останат GT8 докато се купят и КТ8D5.
« Last Edit: 30.11.2015, 16:43:53 by Sofia »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
А кои трамваи ще заменят Татрите? GT6 и T4/B4 общо са 28 броя, може би Татрите няма да стигнат за всички? На мен ми се струва по-разумно вместо да преправят Т6A5 за 23 на първо време да останат GT8 докато се купят и КТ8D5.

То най-умно е да вземат все пак да довършат това трасе някъде докъм Младост.
мур

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
За KT8D5 имаме шанс най-рано 2017г и не е сигурно зависи как ще вървят доставките на Skoda 15T и дали чехите няма да предпочетат да дадат още T6A5 или модернизирани T3.  :rolleyes: Наистина би било най-добре докато се довърши трасето към Младост по 23 да повървят пенделните GT8, а T6A5 да отидат изцяло по 22 където може да се използва по-голямото им ускорение и няма да возят въздух.  :rolleyes: Също в Прага има и известен брой немодернизирани T3SUCS с ускорител и може да предпочетат да се отърват от тях.  :rolleyes:
« Last Edit: 30.11.2015, 17:55:32 by V.Peichev »

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
Има 9 четириосни Дювага (4205-4214,липсва 4209) и 10 шестосни Дювага (4231-4240) които са всички в движение.Ако дойдат така обещаните 20 броя те ще са идеални да заменят под формата на  10 състава четириосните вагони.Не си представям тези трамваи пуснати по 22 единични.Би било брутално.Разбира се 4205-4214 не бива просто да се нарязват,а ако от тях има полза да се използват при нужда.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
За KT8D5 имаме шанс най-рано 2017г и не е сигурно зависи как ще вървят доставките на Skoda 15T и дали чехите няма да предпочетат да дадат още T6A5 или модернизирани T3.  :rolleyes: Наистина би било най-добре докато се довърши трасето към Младост по 23 да повървят пенделните GT8, а T6A5 да отидат изцяло по 22 където може да се използва по-голямото им ускорение и няма да возят въздух.  :rolleyes: Също в Прага има и известен брой немодернизирани T3SUCS с ускорител и може да предпочетат да се отърват от тях.  :rolleyes:

Т3-ките им са на практика чисто нови трамваи повечето, за това си ги и пазят. По-нататък можем евентуално да вземем само още Т6А5. В другия форум някой спомена, че имали проблеми и с 13T и гледали и от тях да се отърват, което не знам до колко е вярно, но за нас биха били добре дошли също, макар че цената им едва ли ще е38 000 на брой...

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Най-добре би било 22 празник да се обслужва изцяло от състави T6A5, шестосните Дюваг да допълват делничните коли, а четириосните да са оперативен резерв. В момента в пик има 19 коли сутрин и 18 вечер съответно ще остават 1-2 шестосни като резерви. :)

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
Има информация, че решението е взето и трамваите ще бъдат закупени, като цената на един трамвай излизала около 38 000 лв. Да видим сега кога ще започнат доставките и дали ел. табелите им ще проработят тук или ще останат само за украса  :rolleyes:
Ел. табелите са на BUSE и няколко човека от форума до колкото знам имат софтуера им, включително и аз.

Извинявам се за ОФФтопик-а.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)