Author Topic: Човешки ресурси в МГТ  (Read 115983 times)

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
Re: Човешки ресурси в МГТ
« Reply #1180 on: 23.02.2019, 18:34:00 »
За условията по крайните спирки съм напълно съгласен, че шофьорите си го правят да им е гадно.
Давам ви пример: Тоалетната на Гео Милев. Някой се е из*рал до мивката и не си го е изчистил. И заради тази простотия е сменен патронника и само един човек има ключ.
А за "дебненето" на колеги е ясно, че го има. Това са едни определени лица, които не ги наказват, защото са хора на шефа и му "снасят" информация....
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1181 on: 24.02.2019, 08:43:31 »
А, като остареят тези автобуси?

Много просто, ще бъдат назначени други с нови договори.

А ще има ли кого да назначат ?

Едно време така се отнесоха към освободените от заводите заварчици, шлосери, стругари и др., а сега реват фирми на "умряло", че няма майстори, а само висшисти юристи и икономисти !

Прав е Михайло, че отчасти изкуствено се поддържа този дефицит на кадри, защото, ако щата на водачите се вдигне с 10% (около 80-90 лева) то щата на началниците се вдига със 150-200 лева !Също водачите покрай извънредният труд си докарват много добри доходи. Няма интерес да се запълнят щатовете!

Приятелче ходи в Земляне миналата пролет и си подаде документите за работа и въобще не го потърсиха ! По мои канали проучих и ми казаха, че не бутнеш ли под масата 2 бинки няма шанс да те назначат !

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1182 on: 24.02.2019, 10:21:40 »
Освен в трамваите, почти няма тоалетна на тролейбусните и автобусните линии, която да се заключва и да е с течаща вода или да е нова или поне ремонтирана. Разбира се има няколко изключения - Дружба 2, Гоце Делчев и може би още някъде, но поне аз не се сещам. Относно състоянието на тоалетните (чистотата в тях) не може една тоалетна, която се ползва от 20 и повече човека на ден да се чисти веднъж в месеца (да не кажа и по-рядко). Не може да се очаква, че санитарно помещение, което се чисти толкова рядко ще бъде чисто и няма да "ухае" на урина, при положение че се ползва от толкова много различни хора ежедневно. За мен решението е да бъде следено колко често и как се чистят тоалетните, защото има хора, които са назначени от дружествата точно за това, но явно не си вършат работата. А и явно този, който ги е назначи не го интересува дали си изпълняват задълженията, защото той в тези тоалетни не ходи...

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #1183 on: 24.02.2019, 11:37:19 »
Освен в трамваите, почти няма тоалетна на тролейбусните и автобусните линии, която да се заключва и да е с течаща вода или да е нова или поне ремонтирана. Разбира се има няколко изключения - Дружба 2, Гоце Делчев и може би още някъде, но поне аз не се сещам. Относно състоянието на тоалетните (чистотата в тях) не може една тоалетна, която се ползва от 20 и повече човека на ден да се чисти веднъж в месеца (да не кажа и по-рядко). Не може да се очаква, че санитарно помещение, което се чисти толкова рядко ще бъде чисто и няма да "ухае" на урина, при положение че се ползва от толкова много различни хора ежедневно. За мен решението е да бъде следено колко често и как се чистят тоалетните, защото има хора, които са назначени от дружествата точно за това, но явно не си вършат работата. А и явно този, който ги е назначи не го интересува дали си изпълняват задълженията, защото той в тези тоалетни не ходи...
Тоалетната на Гео Милев се заключва и има течаща вода, но постоянно сменят патрона.
На Зоопарка се заключва и има течаща вода.
На Люлин 5 (за автобусите) също има течаща вода.
На Хаджи Димитър (85/285) също има течаща вода.
На Западен Парк също се заключва и има течаща вода, но много малко шофьори имат ключ.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #1184 on: 24.02.2019, 12:13:15 »
А ще има ли кого да назначат ?

Едно време така се отнесоха към освободените от заводите заварчици, шлосери, стругари и др., а сега реват фирми на "умряло", че няма майстори, а само висшисти юристи и икономисти !

Това е въпрос, който ще трябва отговорните лица да го разрешат след 10 години. Никой няма да държи персонал, от който няма нужда. След 10 години ще са други хората, нивата на заплатите, условията на труд. Пък и незаменими хора няма.

Приятелче ходи в Земляне миналата пролет и си подаде документите за работа и въобще не го потърсиха ! По мои канали проучих и ми казаха, че не бутнеш ли под масата 2 бинки няма шанс да те назначат !

Глупости.

Offline otvorkototok

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1185 on: 24.02.2019, 15:14:38 »
[/quote]

Глупости.
[/quote]

"fafan" Пойнтересувай се малко преди да пишеш че са глупости,защото това беше самата истина за съжаление!

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1186 on: 25.02.2019, 01:05:25 »
Въпроса за тоалетната стигна и до телевизията , Само не знам кой я изтри от форума :neznam:   :D :D :D 

https://bnt1.bnt.bg/bg/a/zashcho-protestirat-shoforite-na-gradskiya-transport?fbclid=IwAR3GO0Wfx98uz5_-AKb4nogFJiboWSfnRqDiUB-dlfVGslCHe7PmP8HOIqg

Казаха че това е недoпустимо и че ще я ремонтират.,Па да видим
« Last Edit: 25.02.2019, 22:42:21 by georgi64 »

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1187 on: 25.02.2019, 20:40:14 »
Не , адаш -шофьорите са я о.кали. Тя си е хубава . И топла вода има...

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1188 on: 13.03.2019, 17:23:22 »
https://www.facebook.com/Novini.bg/videos/762846070764239/UzpfSTEwMDAwMTIyNzExMDE4OTpWSzoxOTg0MDI0ODA1MDI4NTQx/

Към 16,00 часа имаше опашка пред депо Банишора ...

Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Forest1865

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1189 on: 13.03.2019, 19:47:28 »
Здравейте!Сега понеже гледам,че всичко в СКГТ е 'цветя и рози',търсели шофьори от провинцията,да попитам,ако имам всички категории,но нямам стаж на автобус,ще ме вземат ли на работа!?Чета им обявите за набиране на водачи и провеждане на курс,вдъхва оптимизъм,но да не би да публикуват обяви понеже закона ги задължава!Ако е за две бинки,не ми е проблем,но това не е решението!

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1190 on: 13.03.2019, 20:43:00 »
Идвай бързо че после може да не се вредиш ,като се усетят всички  :D :D :D

Offline Forest1865

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1191 on: 13.03.2019, 20:51:58 »
Питам за стажа,понеже във Варна първо щяха да ме вземат,а два месеца по-късно като обраха всички пенсионери,ми излязоха с номера,че съм нямал стаж!

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #1192 on: 13.03.2019, 21:04:47 »
И без стаж ще те вземат.

Offline Forest1865

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1193 on: 13.03.2019, 21:06:05 »
Мерси за отговора!

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1194 on: 13.03.2019, 22:57:06 »
 :D :punk: :taz: Новите идват.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #1195 on: 13.03.2019, 23:19:26 »
Сама птичка пролет не прави... :P

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1196 on: 13.03.2019, 23:25:09 »
Браво, но мерките е трябвало да се вземат още при старата по състав комисия по транспорт. Досега, прекалено много време не се е обръщало внимание на проблема и по вина на синдикати. Интересна е бройката на напусналите по повод набеждаване, без да са правили действително нарушения. Пожелавам на водачи да пазят превозните средства, защото ги очакват много провокации от другите участници в движението. Последните не спазват Закона за движение и имат ниска толерантност, напр. когато превозно средство трябва да се престрои от бус лента в крайна лява. Който може да кара бързо, да кара, всички искаме бързо придвижване, но не забравяйте дистанцията от предно такова, както и не изключвайте от скорост!
████████████████████████ Епилог

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1197 on: 14.03.2019, 08:21:26 »
Следващата криза ще е за хора в обслужването. Най-късно до края на 2020 година.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1198 on: 14.03.2019, 23:36:54 »
Ако така продължават нещата, повсеместно ще настъпи много голяма криза, не само в обслужването и ГТ.
Сега от 1-ви април като стане 1150 лв. + 100 лв. бонус за добре свършена работа какво си мислят, че ще стане?
Ами с две думи прах в очите, пак няма да намерят хора. Или ще се залъже някой, но не за дълго.
« Last Edit: 14.03.2019, 23:38:49 by Kingpin »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1199 on: 15.03.2019, 11:05:34 »
Да не говорим, че този бонус най-вероятно не е за добре свършена работа, а за послушание :)
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София