Author Topic: Констал  (Read 1961 times)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Констал
« on: 29.06.2007, 11:29:57 »
По цял ден вися из полския сайт и ми прави впечатление, че най-често срещаната марка трамваи в Полша е Констал. По принцип не съм голям любител на трамваите, но успя да ме жегне и ми стана любопитно. Забелязвам, че не са обновявали дизайна вече 30 години, освен предницата и вратите. Някой може ли да разкаже нещо повечко за тях?
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
Констал
« Reply #1 on: 29.06.2007, 11:45:46 »
Явно са полски и аз вися денонощно в сайта, но не съм разглеждал снимки на Констал.Те като Икарус, които 20 години не обновиха нищо по 280 и 260 освен надписите отпред, двигателите и вратите.Нещо такова.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Констал
« Reply #2 on: 29.06.2007, 21:24:10 »
Абе знам че преди няколко години изкараха някакъв силно футуристичен трамвай - май 102N се водеше...

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Констал
« Reply #3 on: 29.06.2007, 22:45:22 »
първо - никога не съм се возил, но имам пресни впечатления от Краков. Та трамваите не са нещо специално като дизайн, но по раздрънканите трасета нямаше характерното за софийските трамваи тряскане пръщене и известните ви звуци. а новите трамваи доколкото знам, са произведени съвместно с Алстом
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Констал
« Reply #4 on: 30.06.2007, 07:55:18 »
Старите модели са принципно същите като ЧКД, самоче технически по-изостанали.
« Last Edit: 30.06.2007, 07:55:56 by CKD »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Констал
« Reply #5 on: 08.05.2008, 20:42:48 »
Quote from: maniak
първо - никога не съм се возил, но имам пресни впечатления от Краков. Та трамваите не са нещо специално като дизайн, но по раздрънканите трасета нямаше характерното за софийските трамваи тряскане пръщене и известните ви звуци. а новите трамваи доколкото знам, са произведени съвместно с Алстом
Да не забравяме , че нашите трамваи са правени по съветски лиценз , както и много други работи . На сталин основната задача е била да погазва и унищожава - първо психически  , второ физически.
Сегашното управление на страната не ни предлага нещо по-различно - масово оттегляне на инвеститори , инфлация , скокове на цени и т.н. Просто сме си обречени да сме мизерници и да сме рамо до рамо с руския пуч.