Author Topic: Какво мислите за Skyscrapercity?  (Read 3821 times)

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
Какво мислите за Skyscrapercity?
« on: 21.05.2016, 13:22:46 »
Чета ГТ София от създаването му. Но тъй като е по-тясно специализиран форум често когато съм в чужбина следя софийската секция на Skyscrapercity. Не искам темата да бъде заключена, но пък имаше тема за официалния форум, защо да не споделим какво мислим и за ССС? Искам да попитам само на мен ли ми прави впечатление че атмосферата там е малко негативна?
Та какво мислите за ССС? Аз мисля, че има свестни хора, които пускат много снимки, но от няколко години атмосферата поне в софийската секция е станала леко нетърпима и негативна, затова по-рядко го посещавам от този форум. :)
« Last Edit: 21.06.2016, 17:20:40 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.
За развитието на наземния транспорт в София.
Не използвам метро от 2013 година. :)

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Какво мислите за Skyscrapercity?
« Reply #1 on: 21.05.2016, 13:52:56 »
Аз ползвам ССС само , когато имам нужда от бърза информация , относно строежа на някой обект. Там има много снимков материал, който при необходимост поглеждам. Мнения , по-големи от 4 реда не чета - в който и да било форум , освен ако не са ми грабнали вниманието.За това не бих казал , че го следя .

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2 on: 21.05.2016, 14:24:36 »
Чат-пат влизам в ССС, имам и регистрация там, но почти не пиша. Интересни са ми темите за стадион "Георги Аспарухов", където един от потребителите даваше (и все още дава) всеки ден обширен репортаж за работите и напредъка по стадиона. "Северна скоростна тангента" също е интересна тема. Там също се правят прекрасни репортажи с дронове.  :)
Master of puppets!

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #3 on: 21.05.2016, 14:37:59 »
И на мен са ми интересни някои от снимките и особено дронските видеа. Несъмнено има много полезна информация. Фото серията от Младост 2 на старата ново асфалтирана част на Малинов с кученцето беше култова! :)
« Last Edit: 21.06.2016, 17:21:01 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4 on: 21.05.2016, 18:45:50 »
Ами, има си силни и слаби страни. Често се пускат снимки, направени от хубави DSLR фотоапарати. Имат и форумен дрон. Хубавото дотук. За да видиш тези репортажи, трябва да минеш през редица сблъсъци и интриги, защото повечето обитатели там са конфликтни и невъзпитани. Форумът прилича на писмена версия на реалити шоу където всички се карат помежду си. Ако можете да прескачате тези тонове глупости, ще намерите полезни репортажи както за изграждащи се обекти, така и за вече готови такива.
ex-putnik

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #5 on: 24.05.2016, 04:26:26 »
Ами, има си силни и слаби страни. Често се пускат снимки, направени от хубави DSLR фотоапарати. Имат и форумен дрон. Хубавото дотук. За да видиш тези репортажи, трябва да минеш през редица сблъсъци и интриги, защото повечето обитатели там са конфликтни и невъзпитани. Форумът прилича на писмена версия на реалити шоу където всички се карат помежду си. Ако можете да прескачате тези тонове глупости, ще намерите полезни репортажи както за изграждащи се обекти, така и за вече готови такива.
Благодаря, затова и пуснах темата, да направя вид проучване и да разбера дали в мен е проблема или и други са забелязали че има един доста неприятен тон там. Казах че е форум "Южна София", защото с изключение на две-три темички за обекти в северна София (Г. Аспарухов, Централна гара, ССТ по памет) като цяло всичко друго е за южните части, може би Люлин може да мине за северен, но и той не е много застъпен.

Това го пиша не с цел да плюя и да се заяждам, а понеже знам че много хора от там четат тук и вярвам, че поне някой от тях може да си извади поука и да разбере че съществува София и извън Лозенец, Скобелев, Патриарха, Витошка, Горна Баня, Павлово, Красно Село, НДК, Иван Вазов, Ларгото, жълтите павета, Граф Игнатиев, Овча Купел, Малинова Долина и кварталите край бул. България и Цар Борис III. И не говоря за Люлин, Дружбите, Младостите, те се появяват там от време на време.

Говоря за Изток, Изгрев, Дървеница, Гео Милев, Слатина, Яворов, гара Подуяне, целия район Оборище (от СМГ през Дондуков, Мадрид, Черковна и ул. Оборище та чак до Румънското има много хубави нови сгради, които така и не са заснети особено по преките), Хаджи Димитър, Сухата Река, Фондови жилища, Модерно предградие.
« Last Edit: 21.06.2016, 17:21:42 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 24.05.2016, 11:42:01 »
Нали няма да се превърне тази тема в отдушник на несгодите, срещнати в друг форум.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #7 on: 24.05.2016, 13:57:20 »
Не е отдушник, просто хората си казват истината за онзи форум. Вместо да черпиш полезна информация за различни проекти, се натъкваш на караници, които прерастват в сериозни конфликти с лични обиди. Модераторите са загубили всякакъв контрол и се получава така че едните форумци получават предупреждения и бан докато другите се измъкват и се чустват безнаказани да псуват другите. Хубавото е че техният дрон си има акаунт в Youtube, така че можеш да следиш за нови видеозаписи без да влизаш във форума. Но не бих казал че там диктува изцяло "Южна София", както ти казваш, просто се пускат теми за места където се появават нови обекти. Е да, в южната част строителството е по-активно, това не може да се отрече.
Поради изложените по-горе причини аз лично се доверявам на нашия форум. Тук можеш да получиш компетентна информация без да минаваш през тонове спам и да изразиш мнението си без да те напсуват. И аз се старая да не пиша излишни неща в този форум, а само по същество за да се поддържа имиджа на по-елитен форум.
ex-putnik

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #8 on: 24.05.2016, 16:22:56 »
Може ли линк към YouTube акаунта на дрона?
Нарочно пиша мнение а не лично, за да е от полза и на други, които биха предпочели да следят само него без да минават през ССС. ;)
#Спаси наземния ГТ.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #9 on: 24.05.2016, 17:10:48 »
Заповядай - Клипове с дрон  :)
Master of puppets!

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #10 on: 24.05.2016, 23:44:43 »
Благодаря! :)
#Спаси наземния ГТ.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #11 on: 28.05.2016, 22:07:01 »
Това е официалният видеоканал на небостъргачния в Ютюб. За съжаление, няма единен акаунт за снимки. Новините за отделни проекти могат да се намерят в Гугъл, по-точно информацията сама да идва при теб - има как да се абонираш за определени ключови думи.
На някой ако му се занимава - може да се направи алтернативен форум със сходна тематика - skyscraperforum bg или нещо подобно. Ама хубав форум, и да не допускаме тролинг и обиди там.
ex-putnik

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #12 on: 12.06.2016, 23:55:09 »
Въпросният форум не е лош.  :)

Това, което не е хубаво е, че се е превърнал в монополна територия за идеите на една организация - "Спаси София". Който не е съгласен с тях - го обиждат и заплашват.

Не ме разбирайте погрешно. Идеята на "Спаси София" е много добра. Например, инициативата на  за запазване на трамвайното трасе до ж.к. Лозенец беше похвална! Каквото и да си говорим, те се постараха много и заслужават уважение за това. Също така имат и други добри инициативи.

НО напоследък забелязах промяна. Напоследък, почти всичко, което виждаме от тази организация е  вълна от крайно тенденциозни и популистки репортажи.

Това повдига някои въпроси. Например, дали някой не е видял, че организацията добива популярност и не е решил да се свърже с тях, за да си прокарва политически интереси. Например - "Ние ще ви платим разходката до Прага, а от вас очакваме редовно оплюване на управляващите". Нищо не твърдя. Това е само хипотеза.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #13 on: 13.06.2016, 13:26:33 »
Васко, по принцип се започна от "Спаси метрото". Първата им инициатива беше МД3 да се реализира като класическо метро, защото по онова време официални източници са съобщавали че най-вероятно Третата линия ще бъде реализирана като леко метро или скоростен трамвай. Постепенно МД3 придоби параметри на класическо метро.
В интерес на истината, названието "Спаси София" аз го измислих. Не си спомням в коя от темите, но написах че във връзка с дискутирания проблем, движението "Спаси метрото" трябва да се разрастне и да се преименува на "Спаси София". Разбира се, Гергин и Ко веднага го подхванаха.
С някои каузи съм съгласен, като например запазването на трасето до Басейн "Спартак". Харесва ми и концепцията им за скоростните трамвайни линии които отчасти да се базират на сегашните трасета. Предложените маршрути са Княжево-Враждебна, Люлин-Малинова долина, Борово-Американски колеж, както и кръгова линия, която впрочем бих искал по възможност да се реализира като класическо или поне леко метро. Предложенията им за нощни рейсове също не откриват Америка, подобна кауза имаше още преди 10 години.
Важното е движението им да не се превърне в популизъм. Имат потенциал, но сега е моментът да го използват правилно.
ex-putnik

Offline Japo

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 13.06.2016, 14:05:37 »
Скай-а е готин форум, пълен с актуална информация, недостъпна в повечето случаи публично. Дам, има и неграмотни, но всеки форум ги им. Проблема там възникна отскоро и се нарича vasko1997. Ха познайте, кой е тоя образ? За разлика от тукашните  родители на тоя тип, там успя за рекордно кратко време да предизвика анкета, с цел изгонването му! Даже си позволи да се хвали, колко бил известен сред ватмните, че чак можели да потвърдят какъв е "пичага". Айде, хвалбите да започнат.
А василчо, поздравления за теб, не е имало друг случай, да обедини цялото комюнити срещу един драскач.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #15 on: 13.06.2016, 18:46:07 »
Че с какво е "публично недостъпна" информацията в небостъргачния форум? Новинарските сайтове също дават информация. Да, много полезни неща можеш да научиш в онзи форум, но е пълно с неграмотни и арогантни типове, които търсят с кого да се заяждат. Има и откровени тролове, които обръщат всичко на политика.
Недейте да говорите така за Васко. Някои негови изказвания звучат по-смислено от тези на общоизвестните форумци. Да организира собствено движение.
ex-putnik

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #16 on: 13.06.2016, 19:14:32 »
......да обедини цялото комюнити срещу един драскач.
"комюнити" = общност. Езикът ни е достатъчно богат на изразни средства, моля не му привнасяйте чуждици.

Offline Japo

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 13.06.2016, 20:17:05 »
Че с какво е "публично недостъпна" информацията в небостъргачния форум? Новинарските сайтове също дават информация. Да, много полезни неща можеш да научиш в онзи форум, но е пълно с неграмотни и арогантни типове, които търсят с кого да се заяждат. Има и откровени тролове, които обръщат всичко на политика.
Недейте да говорите така за Васко. Някои негови изказвания звучат по-смислено от тези на общоизвестните форумци. Да организира собствено движение.
Точно това значи, че често няма как да я видиш в любимите ти новини. Разбрахме, че не любиш скай-а, защо се чувстваш длъжен да репликираш всеки пост с нещо положително за него? Прави си бг форум клонинг и да те видим, построи си комунизма и не допускай участници дето не те кефят. Истински българин си, дай да крадем и копираме, ама както нас ни е угодно.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #18 on: 13.06.2016, 21:23:23 »

Точно това значи, че често няма как да я видиш в любимите ти новини. Разбрахме, че не любиш скай-а, защо се чувстваш длъжен да репликираш всеки пост с нещо положително за него? Прави си бг форум клонинг и да те видим, построи си комунизма и не допускай участници дето не те кефят. Истински българин си, дай да крадем и копираме, ама както нас ни е угодно.

Разбрахме че си посланик на скай-а тук, защото с този твой провокативен пост се опитваш да внесеш атмосферата му тук. Ти за това ли си се регистрирал тук? Тези клишета като "построи си комунизма", "не допускай участници", представляват доста познат почерк на "небостъргачните тролове". Ти досега си пуснал няколко мнения, докато другите са доказани тук - Дифиан, Благун, Петко, Иво - всички ги познавам много добре и винаги знам че ще представят разумно мнение по един или друг въпрос. Пък ако ще да не съвпада с моето мнение, ако е интелигентно и креативно и без лични нападки, ще го приема. Там освен че троловете проявяват нетърпимост към чуждо мнение, правят го по деградирал и просташки начин. Факт е че небостъргачния форум в момента е много зле, модераторите нямат сили да озаптят буйстващите тролове.
Тук простотиите нямат място. Точка по въпроса.
« Last Edit: 13.06.2016, 21:25:22 by passenger »
ex-putnik

Offline michеl

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #19 on: 13.06.2016, 22:17:10 »
Хей какво става тук, пуснах темата просто да изразя това че там често по-големи проблеми се игнорират, а се вайкат за дреболии. Има неща, за които явно се затварят очите там, няма какво да се лъжем. И не говоря за свръх бетонирането и застрояването, защото е нормално във форум за строителство да обичат бетон и асфалт. :D
« Last Edit: 21.06.2016, 17:24:39 by michеl »
#Спаси наземния ГТ.