Author Topic: БДЖ - обща тема  (Read 197268 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: БДЖ - обща тема
« Reply #1660 on: 06.10.2019, 17:56:04 »
Преди малко ми пратиха линк на този сайт и да си призная съм приятно изненадан. Не зная дали има нещо общо с форума, но ако има го поздравявам - човекът доста се е постарал и то професионално.

https://medium.com/@stoianstoianov/%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-a40b2bbf85a9
Предполагам, че схемата е само за пътническия транспорт, тъй като са задраскани отсечките Калотина-Станянци и Дупница-Бобовдол, ползвани от Ковачки. Освен това, откога Димитровград-Момчилград-Подкова няма статут на главна линия, а Повеляново-Добрич-Кардам има? И съществува ли след Кардам връзката с румънските железници?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1661 on: 07.10.2019, 03:47:40 »
Линията към Добрич е по-натоварена, но определено вече не е първостепенна. Връзката и релсите от Румънска страна са там, но няма влаково движенеие.
По линията за Бели брег до скоро поне имаше товарно движение по спомени.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1662 on: 07.10.2019, 12:04:58 »
БДЖ са пуснали системата си за купуване на билети за всички направления на https://bileti.bdz.bg/ . Със сигурност ще има проблеми в началото, но е похвално че най-после тръгна.

http://www.bdz.bg/bg/novini/bdj-vuvejda-v-probna-eksploataciia-sistemata-za-onlain-prodajba-na-bileti.html

За да проверя адекватността на системата, както и на БДЖ, пуснах запитване за това как днес да стигна с влак от Якоруда до Варна.
С БДЖ: ПВ Якоруда - Септември, оттам БВ Септември - София и нощен влак БВ София - Варна. Времепътуване: 14 часа и 40 минути. Това е без закъснения! Престой на Септември - 1 час, в София - 20 минути.
С кола: 6 часа.

Не е ли излагация? Че и пари искат да им се плаща.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1663 on: 07.10.2019, 12:39:52 »
Предвид ниската скорост на теснолинейката чудеса при такива екзотични връзки не може да очакваш.

Иначе връзката е:
ЯКОРУДА » СЕПТЕМВРИ    ПВ16102                     [Седящ 2 класа теснолинеен]    07:10    10:30
СЕПТЕМВРИ » ВАРНА    БВ8651   [Седящ 1 клас купеен] [Седящ 2 клас купеен]    12:14    18:35

Ако сравниш Плевен - Варна например времепътуването с автомобил и влак са абсолютно съизмерими.

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1664 on: 07.10.2019, 12:41:16 »
Това е така защото търсиш влак за днес и вероятно влаковете в тази посока вече са тръгнали. Ако напишеш утрешна дата дава ПВ Якоруда - Септември, БВ Септември - Варна за 11 часа и 25 минути(1 час и около 40 минути престой) или ПВ Якоруда - Септември, МБВ Септември - Пловдив и нощен БВ Пловдив - Варна за 9 часа и 55 минути.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1665 on: 07.10.2019, 12:43:58 »
БДЖ са пуснали системата си за купуване на билети за всички направления на https://bileti.bdz.bg/ . Със сигурност ще има проблеми в началото, но е похвално че най-после тръгна.

http://www.bdz.bg/bg/novini/bdj-vuvejda-v-probna-eksploataciia-sistemata-za-onlain-prodajba-na-bileti.html

За да проверя адекватността на системата, както и на БДЖ, пуснах запитване за това как днес да стигна с влак от Якоруда до Варна.
С БДЖ: ПВ Якоруда - Септември, оттам БВ Септември - София и нощен влак БВ София - Варна. Времепътуване: 14 часа и 40 минути. Това е без закъснения! Престой на Септември - 1 час, в София - 20 минути.
С кола: 6 часа.

Не е ли излагация? Че и пари искат да им се плаща.
Еми то това са си скоростите в БДЖ към момента. Пък и ти цитираш най-тъпия маршрут, който ти предлага, докато Якоруда - Септември - Пловдив - Варна го дава 9:55. Няма и как да е по-малко, предвид че само Септември - Варна ти е към 7 часа. Иначе с кола почти навсякъде се стига по-бързо с малки изключения, където времената са сравними - участъци главно по 1-ва, 2-ра и 7-ма линии.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1666 on: 07.10.2019, 13:01:28 »
Защо всички гари са вкарани на шльокавица, а не на кирилица в този сайт? :neznam:

П.С. Зареждало ми се на английски автоматично...

Offline Spas237

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1667 on: 07.10.2019, 20:09:20 »
Защо всички гари са вкарани на шльокавица, а не на кирилица в този сайт? :neznam:

П.С. Зареждало ми се на английски автоматично...
Може да си смениш езика горе в дясно.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1668 on: 06.11.2019, 21:02:13 »
Старите електрички налазват все повече. В неделя освен обедния влак на 13.16 от София до Мездра, с електрички бяха още този дето се връща обратно към 15.30 от Мездра до София, а също така и този който заминава в 18.10 от София за Мездра също беше с чамуга. Готино, като в доброто старо време  :) Ето още една със сменени прозорци със стоклопакети. Здрави машини ще се окажат. Да очакваме ли още влакове с електрички около София? Съвсем бяха изчезнали до скоро, сега обслужват все повече влакове.  Нямам против за зимата, имат много хубави печки и са доста топли.

Освен това, явно има проблем с още някое дизел Дезиро, защото има съобщение единствените директни влакове до Кюстендил и те вече стават до Перник с ел.Дезиро и нататък с дизелово с прекачване, което е тъпо според мен.
« Last Edit: 06.11.2019, 21:04:04 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1669 on: 08.11.2019, 23:48:37 »
Една от май 2017 изрових в една папка на компютъра. :) :arrow:
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1670 on: 17.11.2019, 20:02:50 »
Днес БВ2612 беше само с 5 вагона, и в участъка от Мездра до София беше някаква страшна тъпканица. Сигурно имаше поне по 40 правостоящи в коридора на вагона, и с извинение трудно можеше да се размине човек да отиде и до тоалетната. В преддверията имаше поне по 6-7 прави. Дано по-скоро се реши тази криза с вагоните с поръчаните нови вагони. Хората коментираха, че още от Горна Оряховица се напълнил много, места имало само от Варна.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1671 on: 19.11.2019, 11:48:10 »
Днес БВ2612 беше само с 5 вагона, и в участъка от Мездра до София беше някаква страшна тъпканица. Сигурно имаше поне по 40 правостоящи в коридора на вагона, и с извинение трудно можеше да се размине човек да отиде и до тоалетната. В преддверията имаше поне по 6-7 прави. Дано по-скоро се реши тази криза с вагоните с поръчаните нови вагони. Хората коментираха, че още от Горна Оряховица се напълнил много, места имало само от Варна.
Този влак традиционно е с 4 вагона, така че 5-тия е бил бонус. Факт е, че в почивните дни някои от влаковете са с прекалено малко вагони. Аз миналата седмица пътувах с 7623 от Враца и макар да беше най-дългия влак, който съм виждал от години (7 вагона), пак беше препълнен. Само на Враца чакаха около 150 човека, което си е близо 2 вагона. На Бойчиновци се говореше, че са се качили даже още повече хора. Това, че имаше проблем с вагоните (бяха 4 различни серии) и местата е друг въпрос.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline Spas237

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1673 on: 19.11.2019, 19:58:24 »
Има поръчка и за капитален ремонт на още 10 Шкоди или общо 20бр. Отделно има и за подемен ремонт на 20бр :)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1674 on: 19.11.2019, 21:31:51 »
Интересно ми е дали Експрес сервиз в Русе ще пробие или пак ще са онези фирми от предишните поръчки на наши хора.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1675 on: 01.12.2019, 22:01:38 »
В този филм, около 29-тата минута има кадри от производството на нашите електрички 32-ра серия и история.

ЕДИТ: по-нататък към 1.38 има и за 33-та серия.

« Last Edit: 01.12.2019, 22:31:12 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1676 on: 11.12.2019, 12:14:21 »
32015/32016, най-малкия номер и най-старата която съм виждал в движение. От първите доставени. Салона май е обновяван, защото пода изглежда нов и е различен цвят и тапицерията изглежда нова.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1677 on: Today at 13:06:00 »
Доста се бях ошашкал за новото разписание на БДЖ, щото от търсачката на bdz.bg от 15ти декември НЕ ми излиза традиционният за нашата група влак София- Шумен тръгващ около 6-7 сутринта, а аз бях обещал точно този час, на доста народ :)

На гише информация на гарата ми потвърдиха, че влака е отменен.
Нужно беше да се обадя в каса Рила на НДК за да ме успокоят, че МБВ462 за Русе вози директни вагони, които от Горна Оряховица продължават като БВ2601 Златни Пясъци за Варна

Къде да сигнализирам да си оправят търсачката... и да си информират информаторките :)
« Last Edit: Today at 13:26:39 by iashu »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1678 on: Today at 14:32:46 »
Влакът реално е София-Варна с вагони за Русе, но понеже не върви международния да е от Горна Оряховица, са го писали обраното. Съответно на Горна Оряховица ги разделят и предната част продължава за Варна със същия локомотив и 7-8 минути престой, а задната - с около 20 за Русе. За търсачката обаче това са 2 различни влака, като вторият тръгва 7 мин. след пристигането на първия, като обаче в нея е заложено минимално време за прекачване 10 или 15 минути (не съм проверявал) и понеже интервалът е по-малък, системата смята, че няма да може човек да се прекачи и не показва връзката.
В системата за продажба на билети (https://tickets.bdz.bg), обаче, е заложено по-малко време за прекачване и там влакът се появява. Аз лично вече си купувам билети от там, защото сам си избирам местата и не се редя на опашки, но пък често има проблеми с местата - липсващи или разменени вагони.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1679 on: Today at 14:42:07 »
Новото разписание отново има доста недомислици. София-Перник-София е минус четири чифта влакове. Не са се постарали въобще в посока София да има някакъв приличен интервал - ами има влак в 7:40, после в 8:40, в 8:57 и след това чак в 10:39 :/
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община