Author Topic: БДЖ - обща тема  (Read 235334 times)

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: БДЖ - обща тема
« Reply #1860 on: 14.07.2020, 01:09:58 »
Точно така е, но явно колегата се е подвел с това прекачване на автобус, то наистина е след Карлово и не е трябвало въобще да ходи чак на главния път да чака автобус. Ремонта не касае точно този участък.

Ако има впредвид за довозващия автобус от спирката до курорта, не съм минавал от доста време оттам, но преди автобуса спираше точно зад спирката има обръщало и автоспирка и довозва от/до влаковете. Няма логика да е чак на главния път. Там спират междуградските автобус Карлово-Казанлък и за селата и наистина оставаш насред пътя ако слезеш там.

Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1861 on: 14.07.2020, 01:13:55 »
Задължение на БДЖ-ПП е да залепи на всички спирки информация за тези промени.
Във всички вътрешни телеграми за промени е записано и кой точно трябва да организира това... не ми е известно обаче да се е случвало някога в обозримото минало.

Offline gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
« Reply #1862 on: 14.07.2020, 23:46:24 »
През Павел Баня си минават влакове. Прекачването е само между Антон и Карлово и би трябвало да свърши в края на месеца. От Карлово до Бургас си се движат бързите влакове :)
По принцип и аз знам, че е така. Но в сайта на БДЖ пишеше друго, прикачвам снимка от сайта. На мен ми стана интересно как влак в посока Карлово си мина, а моят е заменен от автобус, който така и не се появи.  :D Друго също е интересно - връзките почти винаги ги пише в Дъбово, което е напълно безмислено, след като съществува гара Тулово. :D
« Last Edit: 14.07.2020, 23:50:40 by gt_stz »
За закупуването на повече съчленени автобуси за Стара Загора!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1863 on: 15.07.2020, 00:21:15 »
Най-вероятно в случая някой не си е свършил работата - пусната е телеграма за изменения, но не са актуализирали сайта. Или по-точно едната ръка не знае какво прави другата, нещо нормално за БДЖ.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #1864 on: 15.07.2020, 09:18:50 »
През Павел Баня си минават влакове. Прекачването е само между Антон и Карлово и би трябвало да свърши в края на месеца. От Карлово до Бургас си се движат бързите влакове :)
По принцип и аз знам, че е така. Но в сайта на БДЖ пишеше друго, прикачвам снимка от сайта. На мен ми стана интересно как влак в посока Карлово си мина, а моят е заменен от автобус, който така и не се появи.  :D Друго също е интересно - връзките почти винаги ги пише в Дъбово, което е напълно безмислено, след като съществува гара Тулово. :D
Не е за пръв път. Виждал съм други подобни схеми и единственото логично обяснение, което намирам, е за да се намали времето за връзка максимално и да не чакаш. Пример на снимката. Дава ти да се качиш на пътник до Стара Загора, вместо да седиш до 16:08 в Карнобат и да се качиш на БВ8602. Понеже, по този начин, връзката би станала 2 часа и 8 мин. в Карнобат, , докато сега е 1 час и 22 мин. в Стара Загора. ;) :D
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Spas237

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1865 on: 15.07.2020, 09:28:41 »
Каквото пише я сайта би трябвало да е вярно. Май някои пътнически там се движат с автобус заради липса на локомотиви. Може по телефона да попиташ бдж къде спира автобуса или да им пишеш сигнал за случката ти.

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1866 on: 26.07.2020, 16:43:33 »
Нещо е станало между Пловдив и Стара Загора, има отклонени влакове, такива със закъснение и заместване с автобус между двата града според актуалната информация от сайта им. Може би някъде да е спрял тока.

https://www.bdz.bg/bg/c/live-updates
« Last Edit: 26.07.2020, 16:45:26 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1867 on: 26.07.2020, 16:49:36 »
Две неща с два товарни влака - единият ударил кола между Чирпан и Свобода, а другият - дерайлирал на гара Калояновец.

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1868 on: 30.07.2020, 18:48:27 »
Закъснение на ПВ 20154 Шумен-Горна Оряховица
Вчера, 21:22

Пътническият влак № 20154 Шумен - Горна Оряховица се движи с 175 минути закъснение поради изчакване на възможност за разминаване с друг влак.
източник

По втора главна жп линия ремонти ли има в момента?

Да, видях че се прави ремонт и модернизация на и около гара Синдел-Разпределителна. Извадени са част от коловозите, беше им потготвена вече нова основа, има много строителна техника и работещи. Влаковете преминават с много ниска скорост около участъка в ремонт.

Фен на автобусите ЧАВДАР