Author Topic: Кайпарсвил транспортна администрация  (Read 7388 times)

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
В една от таблиците пише, че 9105 е спрян за ремонт, но явно вече е оправен, защото преди ден или два беше на 69.
Чак оправен не е. Просто си движи така, защото няма какво друго.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Предупреждавам, че вчера и днес подмених файла със завършения РППС за 2017 г. три или четири пъти за поправки.
Регистърът на промените по превозните средства за 2018 г. е готов до февруари, но все още работя по опцията за препращане към снимки в Кайпарсвил транспортна галерия, която ще бъде готова съвсем скоро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Регистърът на промените по превозните средства с въведена информация до края на февруари и използван фотофонд до 16.3.2018 г. завършен.
Въвеждането на опцията за препращане с хиперлинк не се оказа така лесно, както смятах. Наложи ми се да на следвам написаното в правилника още миналата година, поради което ми се наложи да го коригирам, респективно да поправя и след това подменя файла, така че и линкът към началната страница е нов, но съм го подменил навсякъде в предните си мнения, както и в профила си. Всички подробности около новата опция са в правилника. Междувременно използвах момента за леки промени в дизайна на началната страница и мисля, че сега тя изглежда по-добре. Отново да напомня, че спазвам стриктно правилата за ежедневно въвеждане на нов фотофонд и информация в информационния портал на КТГ и актуалния МТД. Забелязах обаче някои несъответствия между информационния портал и самата галерия като например в списъка съм записал, че имам автобус 2033 с новия инвентарен номер, а в галерията го нямам. Съдейки по начина, по който подготвяхголемия ъпдейт на галерията след повече от двумесечната „тишина“ грешката е в списъка, но може би не е само тази грешка, така че утре ще прегледам и коригирам до съвършенство тези несъответствия и след това ще може да считате, че Кайпарсвил транспортна администрация ще бъде най-подробната и най-точната база данни за подвижния състав на градския транспорт в София.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Проверих и поправих всички несъответствия между реално показания фонд в албумите за актуален вид в Кайпарсвил транспортна галерия и информационния портал към галерията. Междувременно както вече се бях захванал реших да подраня с ъпдейта за днес. Вече може да се счита, че дигиталната Кайпарсвил транспортна администрация е завършена на 100%. Всички функции, опции и основни информационни източници в системата са напълно завършени. Това, което предстои като дългосрочна перспектива е да изградя досиета за целия подвижен състав по образец на тези за Икарусите(тролеите), които междувременно също обнових днес не само като привеждане в най-актуален вид спрямо промените по тях, но и като леки промени в дизайна, но пълното форматиране продължава да бъде недостъпно през „Гугъл драйв“, затова трябва да отваряте файла на компютър през „Microsoft office“. Добавил съм го като текст в заглавието на файла с главни букви. Ангажирал съм се и на няколко места във файловете съм заявил, че се ангажирам с непрекъснатата поддръжка и коректност на информацията във файловете и в галерията.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Може да забелязвате, че днес се извършваха активни действия по промени в дизайна на РППС 2018 г. Причината е че с официалната премиера на новата Кайпарсвил транспортна администрация, която направих вчера във Фейсбук страницата Защото транспортът е страст, беше дадено началото на работа по третото поколение на Кайпарсвил транспортна администрация, което ще я доближи с една крачка по-близо до най-високото стъпало - собствен уеб сайт. Обновлението на РППС за 2018 г. все още не е завършило. Ще съобщя, когато това се случи.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Новият дизайн на РППС за 2018 г. е напълно завършен и информацията е многократно проверена.
Работя по вграждането на всички файлове и началната страница в HTML, за да се отварят по-удобно през уеб браузър, което междувременно ще изисква и нова начална страница, за която ще ползвам безплатен хостинг, но за момента няма да казвам нищо повече. Ще ви покажа завършеният проект накрая.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
След дългоседмична работа, планиране, препланиране и подобрения съм напълно готов да ви представя третото поколение на Кайпарсвил транспортна администрация.
На първо време важно за споменаване е че вече не се казва Кайпарсвил транспортна администрация, а
Sofiatransport транспортна база данни.

Описание на сайта:
1. Началната страница е въвеждаща и в нея са поставени връзки към пълния правилник за водене на базата данни и към двата масива база данни.
2. Файл архивът ще съдържа всички файлове, които не са тясно обвързани с даден автопарк.
3. Базата данни на подвижния състав ще съдържавсички файлове конкретно обвързани с даден автопарк заедно с препракти към галерията.

Казах ще, защото базата данни все още не е довършена. На първо време РППС 2016 г. и РППС 2017 г. нямат място във файл архива. Трябва да ги преформатирам по образец на РППС 2018 г., за да се виждат достатъчно добре през браузъра. Има някои файлове в базата данни на подвижния състав свързани с конкретен автопарк, които също в бъдещ план ще изчезнат оттам, но за целта трябва да изготвя пълните досиета на всеки един от моделите, което е дългосрочна задача. Също така в близък план ще преформатирам и поставя на правилното им място досиетата на Икарусите. Sofiatransport ще бъде най-подробната и най-добрата база данни за подвижния състав от градския транспорт в София, която някога е съществувала.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Информация за отлагане на дневен ъпдейт се публикува във Фейсбук страницата. Конкретен повод да се сетя да кажа е че днешния се отложи, защото нямах време да се справя с обработката на фонда от днес, така че утре ще има двоен ъпдейт. Също смятам, че заслужаващ внимание факт е че нещата се подреждат много добре за галерията. Новите интевнатрни номера ми дават повод без да съм искал и без да съм се готвил специално, да направя пълно обновление на по-голяма част от албумите за актуален вид по модели, което не се е случвало с месеци, а при някои не съм правил цялостно обновяване от първото такова през лятото на 2016 г. За лятото съм си поставил да кача снимки на всяко превозно средство, което съм снимал, но нямам негови снимки в галерията. Най-вече това са Икарусите - автобуси и тролеи, Чавдарите 141, стари автобуси на концесионерите и други. Ще се работи най-активно и по началото на осъществяването на голямата ми цел да кача целия си фотофонд в галерията.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
След дългоседмична работа, планиране, препланиране и подобрения съм напълно готов да ви представя третото поколение на Кайпарсвил транспортна администрация.
На първо време важно за споменаване е че вече не се казва Кайпарсвил транспортна администрация, а
Sofiatransport транспортна база данни.

Това отдавна трябваше да го направиш. Предишното звучеше адски несериозно.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Много хора ми го казаха и в крайна сметка реших да сменя името с нещо по-разпознаваемо и елементарно, но надявам се ефективно.

Както може да видите обновил съм регистърът на промените по превозните средства за 2018 г. до края на март с ползвана галерия до края на март. Извърших някои промени в дизайна му с цел да е по-разбираем за незапознатата аудитория и да не изглежда, че само аз знам как го водя и надявам се съм постигнал успех.

В най-скоро време ще се заема с преформатирането на регистрите на промените за 2016 и 2017 г. и досиетата на Икарусите, за да си дойдат по местата. Планирал съм още едно ново нещо, но ще го видите завършено.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Промених леко правилника и вече ще извеждам часа на последна проверка и ъпдейт в сайта на началната страница. Също така там ще има и съобщение, когато в определен ден или дни няма да има ъпдейт.

Открих и нещо, което не бях отчел до момента, че сайтът не може да визуализира споделен PDF на същия прозорец и трябва двете статии, които имам да се отварят в подпрозорец, което е неудобно. За момента са изведени горе вдясно и са премахнати от файл архива, което не ми харесва особено, но ще измисля и нещо по-добро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Както представих в темата за списъци на подвижния състав в Sofiatransport вече е достъпен и експресен списък на подвижния състав. Експресен, защото всички излишни и затормозяващи детайли са омишлено пропуснати, за да са видни само значимите неща. Достъпен е от менюто горе вдясно. В момента работя по преформатирането на досиетата на Икарусите(тролеите) и се надявам до края на седмицата да постъпят на определеното за целта място в сайта и така ще има един модел возила в него, за които да е осигурена пълната база данни. Като имам предвид пълна имам предвид също така и че в досиетата ще има повече информация от всички други правени им до момента. За момента ще ги представя в пълен вид - всички на едно място, тъй като в момента нямам достатъчно време за повече работа, но е възможно да направя и филтри по бракувани и движещи се, по години на производство и т.н. Ще изготвя и много свързани файлове със статистика за основните ремонти и други. Наистина ще бъдат най-подробните досиета правени до сега.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Досиетата са завършени и достъпни през базата данни по автопарк, но ще пусна и директен линк.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Пропуснал си да отбележиш, че 2711 е първият частично нископодов икарус. Стува си да има тази информация.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Определено ще има доработки, но още не съм на 100% сигурен кое как да нагодя, тъй като ще има цял файл статистика за основните ремонти, където всичко ще е упоменато и не знам дали да вкарвам всичко в общия списък.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
За момента съм вкарал информация за нископодовите в този списък, но е възможно да я преместя при предстояща преработка.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В началната страница на Sofiatransport вече има директен линк към актуалния месечен транспортен дневник за бързо проследяване на най-актуалните промени по возилата. Регистрите на промените по превозните средства за 2016 и 2017 г. са скрити от файл архива, защото не могат да се отварят в същия прозорец, четат се лошо и като цяло не стават в този си вид. Сложил съм съответния текст в базата данни по автопарк и за тях и за пълните досиета на всички модели. В момента цялата информация относно функционирането на сайта е на самия него, няма Фейсбук страници, няма досадно препращане виж тук, виж там. Статиите ги събрах в отделена страница, но пак трябва да се отварят от подпрозорец.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ново в Sofiatransport списък с актуалните линии, маршрути и подвижния състав по линии.

Има някои дребни дефекти във визуализацията, явно дефекти на вграждането, защото форматирането е безупречно, но мисля, че не са особен проблем.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Направих някои промени и според мен подобрения в началната страница на сайта като премахнах менюто горе вдясно и изнесох страниците от него като бутони под банера. Готвя и още някои новости, но ще ги обявя по-късно. Промених банера, не защото онзи беше лош като идея, а защото уразмеряването му беше доста лошо.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В списъка с линиите и маршрутите вече са добавени и маршрутите на метрото, както и маршрутните таксита. Предстои в списъка на подвижния състав и в базата данни по автопарк за активния подвижен състав да бъдат добавени данни за метрото. Щом има база данни за активен подвижен състав ще има и за изведени от експлоатация модели, но до този момент има още много време, тъй като на първо време ще завърша базата данни за активния подвижен състав.