Author Topic: Кайпарсвил транспортна администрация  (Read 7330 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Както може да забележите достъпът към базата данни по автопарк и към списъка с линиите се извършва през междинна страница. Това е така защото планирам като бъдеща функционалност на сайта да има база данни и за отминали модели автопарк, което ще изисква две отделни страници. Същото се отнася до менюто за линиите и маршрутите, където ще има две подвъзможности за избор - актуални линии и маршрути и история на маршрутната мрежа. Разбира се не съм толкова глупав, че да не забелязвам, че с трупането на информация прегледността и достъпа до нея се влошават, но този безплатен хостинг предоставящ ограничен достъп до сайта само там, където целенасочено съм го рекламирал, е временен дом на Sоfiatransport. Планирам да започна изграждане на общодостъпен сайт с авангарден дизайн още тази година и там подобен тип проблеми ще бъдат напълно решени. За момента искам да стане ясен целият замисъл на сайта и бъдещата му функционалност, а и не мисля, че частта от него, която работи и се поддържа и ще се разрасне още в рамките на безплатния сайт, е толкова малка.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Можете да видите, че непрекъснато работя по нещо ново за сайта. В момента се занимавам с пълното описване улица по улица на актуалните маршрути. Ще отнеме време да въведа всичко разбира се, но не бих оставил това недовършен проект, въпреки че както и сами можете да видите перспективата на довеждането на сайта в пълна функционалност е обезсърчаващо дълга предвид огромния масив информация, а ако включиме към тази пълна функционалност да кача всичките си снимки в галерията започваме да говорим за години, но за да оправдае sofiatransport слоганът можеш да имаш доверие само в този адрес не е необходимо всичко да е лесно и просто, нали?

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
С голямо удоволствие ви представям ревизираният Sofiatransport.
Това, надявам се не само на мен, прилича повече на сайт. Все още има доработки в основния дизайн, които ще се постарая да коригирам още утре, а за страниците в изграждане някои ще са готови съвсем скоро.

Вече е завършена и пълната ревизия на сайта. Изгледът на всички страници е въведен в правилните размери.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Агенте, имаш малка техническа грешка на началната страница. На мен сайтът ми харесва, но си мисля, че ако използваш подравняване от двете страни, особено на статиите и един и същи шрифт навсякъде, ще изглежда още по-прилежен. Не го приемай като заяждане, а като мое лично мнение, което все пак си е лично и не обвързва никого.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В сайта вече са достъпни всичките снимки от август 2011 г.
Междувременно подравних и статиите.

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
Леле как си хвърлил труд за цялото това нещо с информация .Какво те движи да го правиш .  Как не те мързи  :neznam: :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ти не говори така, че си нямаш представа колко още трябва да се направи.  :D
Регистрите на промените по превозните средства за 2016 и 2017 г., база данни исторически автопарк, страниците за пътни ремонти и платено паркиране не са особено сложни, но не са ми чак такъв приоритет и чакат да ми изпадне време да се занимая, трябват различни филтри за досиетата на Икарусите, например само в движение, само бракувани, само доставка 1985/1987/1988 и т.н., след това досиета на всички останали превозни средства, историята на маршрутната мрежа, да не говорим колко е задължително сайтът да е платен и да си има домейн, където нещата са още по-сложни, защото трябва да разкарам тоя Гугъл Драйв и да въведа управление на бази данни, но там си има специален език на програмиране и ще ми трябва доста време. Остава и въпросът за галерията, където съм изправен пред сложен избор - да заложа на Фликър, който ми дава 1 ТБ безплатно, а така или иначе вече имам оформена галерия там, ако трябва да почвам галерия в самия сайт трябва да платя много на хостинг доставчиците, защото масивът снимки е огромен, предвид че действам по публикуването на всички, които са сигурно 50 000 поне, но галерията във Фликър е крайно неподходяща за сайта, снимките се показват в прекалено голям размер, има изключително много скролване и няма възможност за филтри по инвентарни номера, които са най-важният елемент ако трябва да изработвам търсачка. Базата данни по автопарк трябва да се препрограмира и да е като страница в „Уикипедия“, където има линкове към отделните абзаци от текста, за да не трябва да скролваш и още много, много, много неща. Мегапроект е.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А сега леко да подразня някои хора тук.  :D

Вижте секцията последни ъпдейти в сайта в началната страница и гледайте как се прави база данни на подвижния състав. Хахахаха.