Author Topic: Кайпарсвил транспортна администрация  (Read 7834 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Както може да забележите достъпът към базата данни по автопарк и към списъка с линиите се извършва през междинна страница. Това е така защото планирам като бъдеща функционалност на сайта да има база данни и за отминали модели автопарк, което ще изисква две отделни страници. Същото се отнася до менюто за линиите и маршрутите, където ще има две подвъзможности за избор - актуални линии и маршрути и история на маршрутната мрежа. Разбира се не съм толкова глупав, че да не забелязвам, че с трупането на информация прегледността и достъпа до нея се влошават, но този безплатен хостинг предоставящ ограничен достъп до сайта само там, където целенасочено съм го рекламирал, е временен дом на Sоfiatransport. Планирам да започна изграждане на общодостъпен сайт с авангарден дизайн още тази година и там подобен тип проблеми ще бъдат напълно решени. За момента искам да стане ясен целият замисъл на сайта и бъдещата му функционалност, а и не мисля, че частта от него, която работи и се поддържа и ще се разрасне още в рамките на безплатния сайт, е толкова малка.
« Last Edit: 30.04.2018, 08:54:19 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Можете да видите, че непрекъснато работя по нещо ново за сайта. В момента се занимавам с пълното описване улица по улица на актуалните маршрути. Ще отнеме време да въведа всичко разбира се, но не бих оставил това недовършен проект, въпреки че както и сами можете да видите перспективата на довеждането на сайта в пълна функционалност е обезсърчаващо дълга предвид огромния масив информация, а ако включиме към тази пълна функционалност да кача всичките си снимки в галерията започваме да говорим за години, но за да оправдае sofiatransport слоганът можеш да имаш доверие само в този адрес не е необходимо всичко да е лесно и просто, нали?
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
С голямо удоволствие ви представям ревизираният Sofiatransport.
Това, надявам се не само на мен, прилича повече на сайт. Все още има доработки в основния дизайн, които ще се постарая да коригирам още утре, а за страниците в изграждане някои ще са готови съвсем скоро.

Вече е завършена и пълната ревизия на сайта. Изгледът на всички страници е въведен в правилните размери.
« Last Edit: 16.05.2018, 20:04:58 by AGENT 006 »

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Агенте, имаш малка техническа грешка на началната страница. На мен сайтът ми харесва, но си мисля, че ако използваш подравняване от двете страни, особено на статиите и един и същи шрифт навсякъде, ще изглежда още по-прилежен. Не го приемай като заяждане, а като мое лично мнение, което все пак си е лично и не обвързва никого.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В сайта вече са достъпни всичките снимки от август 2011 г.
Междувременно подравних и статиите.
« Last Edit: 13.08.2018, 18:04:08 by AGENT 006 »

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
Леле как си хвърлил труд за цялото това нещо с информация .Какво те движи да го правиш .  Как не те мързи  :neznam: :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ти не говори така, че си нямаш представа колко още трябва да се направи.  :D
Регистрите на промените по превозните средства за 2016 и 2017 г., база данни исторически автопарк, страниците за пътни ремонти и платено паркиране не са особено сложни, но не са ми чак такъв приоритет и чакат да ми изпадне време да се занимая, трябват различни филтри за досиетата на Икарусите, например само в движение, само бракувани, само доставка 1985/1987/1988 и т.н., след това досиета на всички останали превозни средства, историята на маршрутната мрежа, да не говорим колко е задължително сайтът да е платен и да си има домейн, където нещата са още по-сложни, защото трябва да разкарам тоя Гугъл Драйв и да въведа управление на бази данни, но там си има специален език на програмиране и ще ми трябва доста време. Остава и въпросът за галерията, където съм изправен пред сложен избор - да заложа на Фликър, който ми дава 1 ТБ безплатно, а така или иначе вече имам оформена галерия там, ако трябва да почвам галерия в самия сайт трябва да платя много на хостинг доставчиците, защото масивът снимки е огромен, предвид че действам по публикуването на всички, които са сигурно 50 000 поне, но галерията във Фликър е крайно неподходяща за сайта, снимките се показват в прекалено голям размер, има изключително много скролване и няма възможност за филтри по инвентарни номера, които са най-важният елемент ако трябва да изработвам търсачка. Базата данни по автопарк трябва да се препрограмира и да е като страница в „Уикипедия“, където има линкове към отделните абзаци от текста, за да не трябва да скролваш и още много, много, много неща. Мегапроект е.
« Last Edit: 13.09.2018, 09:18:09 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А сега леко да подразня някои хора тук.  :D

Вижте секцията последни ъпдейти в сайта в началната страница и гледайте как се прави база данни на подвижния състав. Хахахаха.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Направих нов редизайн на Транспортна база данни >> База данни активен автопарк, с който страницата стана от 14400 на 5450 пиксела и спестих голяма част от досадното скролване. Ако имате проблем с визуализацията на тумблейните това е проблем от Драйва, който не зависи от мен и в него всичко излиза наред, просто явно комуникацията със сайта не върви съвсем както трябва, но обикновено се оправя бързо след няколко минути. Може би забелязвате, че Düewag T4/B4 и GT 6 отсъстват. Това е така, защото през септември започна бракуването на всички спрени от движение през ноември миналата година и фактически те вече са в базата данни по исторически автопарк, която още не е съставена.
« Last Edit: 07.10.2018, 15:41:20 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Поставям публикуването на регистрите на промените по превозните средства за 2016 и 2017 г. в графика за ноември и този път наистина ще стане, обещал съм го във Фейсбук страницата на сайта. Не знам дали до края на тази година ще имам време да обработя фотоархива от септември 2011 г., с което да публикувам всичките си снимки оттогава(октомври-декември бяха безславно изгубени при инцидент със стария ми лаптоп през 2015 г.). Догодина при добри възможности в най-добрия случай ще бъдат публикувани снимките от 2012 и 2013 г. Ще се постарая да се сбъдне този случай разбира се, но става дума за огромен брой снимки така че не давам гаранции. Ще се постарая да се заема и с някои от досиетата на някои от моделите както и с допълването на досиетата на Икарусите, които вече съществуват.
« Last Edit: 07.10.2018, 22:33:13 by AGENT 006 »