Author Topic: Sofiatransport транспортна база данни  (Read 17277 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Sofiatransport транспортна база данни
« Reply #100 on: 13.04.2019, 19:39:50 »
Започнал съм дейност по въвеждането в галерията на архив 2012 г., продължавам и работата по въвеждането на последните снимки на различните модели актуално движещи се возила.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София
Защото страстта е онова, което ни държи заедно вече 8 години!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #101 on: 16.04.2019, 12:44:51 »
В галерията на SOFIATRANSPORT от тази сутрин са достъпни последните ми снимки на всички трамваи ČKD T6A2 и ČKD T6A2-SF с инвентарни номера 2025-2040, 3001-3024 и 2041-2057 като както направих преди малко повече от седмица с Икарусите и тук съм обновил и албума за актуален вид разбира се за возилата, които имам в актуален вид.

31 от общо 45-те снимки в албума за актуален вид са от април.

« Last Edit: 16.04.2019, 12:51:47 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Най-подробната галерия и база данни за возилата в София

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #102 on: 20.04.2019, 17:40:51 »
От 17:00 на 20-ти април 2019 г.(днес) в галерията на SOFIATRANSPORT транспортна база данни са налични последните ми снимки на всеки един от трамваите Т6М-700 съществували непосредствено преди браковете от 2017 и 2018 г. Снимките са достъпни през менюто Транспортна база данни > База данни активен автопарк и скрол до модел Т6М-700, а на същото място е налична и специална колекция с последните ми снимки на бракуваните през 2017 и 2018 г. в последен актуален вид.

По-късно тази вечер добавих и последните ми снимки на ЧКД Т6А5, които обхващат датите 18-ти, 15-ти, 3-ти и 1-ви април и 15-ти март.

На 21-ви април бяха добавени още последните снимки на моделите Т8К-503, Т8М-700, Т8М-700М и ЧКД Т6В5.

На 22-ри април бяха добавени още последните снимки на моделите Schindler Waggon AG Be 4/6 и PESA 122 NaSF.

На 23-ти април бяха добавени още последните снимки на моделите T8M-700 IT /Inekon/, ČKD T4DM/B4DM и Düewag GT 8. Останаха само динозаврите, за да е пълен ъпдейтът за всички трамваи, тъй като си мисля, че не бях публикувал последни снимки на тях, но ще бъде поправено скоро.
« Last Edit: 24.04.2019, 09:39:33 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #103 on: 26.04.2019, 23:56:45 »
Ново в Транспортна база данни>База данни активен автопарк на SOFIATRANSPORT.
Ако превъртите до долу, където са трамваите може да видите, че вече имам изнасяне на датата на последното въвеждане на последни снимки на всички возила от модела.

Всъщност това ми хрумна още във вторник на 23-ти, но имаше определен проблем. Качих последни снимки на движещите се Икаруси(тролеи) на 6-ти април, но нямах последните снимки на всички бракувани, дори имаше такива, на които въобще не бях качил, така че ме глождеше факта, че нямах основание да напиша, че съм им добавил последните снимки, а знаете, че съм спец по Икарусите и имаше значение да поправя тази грешка. За целта се върнах назад чак до 2012 г. и сега няма нито един бракуват Икарус 280.92Т, който да няма публикувана последната ми негова снимка. Имам и специални допълнителни кадри като първите и последните ми снимки на 1204>2624, 1301>2625, 1311>2626, 1403>2627, 1404>2628 с двата номера и отново обнових фонда с най-актуалните ми снимки до вчера включително.
« Last Edit: 27.04.2019, 14:25:20 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #104 on: 12.06.2019, 10:29:39 »
Здравейте отново.
Освен новият банер на SOFIATRANSPORT, който датира от вече месец в сайта има и редица подобрения.

В База данни активен автопарк бяха вградени хипервръзки за препращане до част от страницата и избягване на досадния скролинг.

Вече историческите модели бяха окончателно изведени в База данни исторически автопарк, като записани са и годините им на експлоатация.

В началото на част от страниците бяха вградени хипервръзки за навигация в сайта. Работата по останалите страници продължава.

Вчера редизайн премина и началната страница на сайта като основна цел е намаляване на досадния затормозяващ текст и скролинг до минимум. От миналата седмица от своя страна на нея са изнесени и месечните галерии подредени в колекции по години. Изградени са само тези за 2018 и 2019 г., но тази година ще се работи и по останалите.

Албумът за хронологичен архив за модел YUTONG ZK6126HGA/CNG е с обърната подредба - най-новите снимки най-напред, с ясната цел по-голяма атрактивност - когато потребителят влезе би очаквал да види най-новите снимки най-напред, а не да превърта скрол и да да прелиства десетки страници(при тролеите Икарус най-вече). Това предстои да се случи и с всички останали албуми.

Обзор на ситуацията с нововъведените модели возила от декември 2018 г. насам:

- YUTONG E12 LF - Всички са за линия, заснемане чака само 3017 Вижте всичко тук.

- BMC PROCITY - От 58 излизали на линия(без 3410 и 3411) незаснет е само 3408. Вижте всичко тук.

- Mercedes-Benz Intouro ME - Всички 10 са на линия, остават за заснемане 1305, 1307 и 1309. Вижте всичко тук.

- YUTONG ZK6126HGA CNG - Всички 22 са на линия, остават за заснемане 3657 и 3662. Вижте всичко тук.

- MAN Lion's city G - На линия са 1601-1620 и 2300-2319, остават за заснемане 1601, 1603, 1604, 1608, 1615, 1617, 2300, 2301, 2302, 2306, 2308, 2313, 2314, 2315 и 2317. Вижте всичко тук.

Досиетата на 1601-1620 вече са въведени, но не съм въвел пълната справка за въвеждането в експлоатация на доставка 2018 и досиетата за 2300-2319. Ако забелязвате във всяко досие по отделно съм вкарал информацията за дата/месец на доставка и дата/месец на пуск. Това ще се въведе и за всички останали изготвени до момента досиета на други модели, където не е направено до момента.

В галерията на Lion's city по инвентарни номера са въведени албумите за 1601-1620. Очаквайте скоро и за 2300-2319.

Що се отнася до Транспортна станция от април насам работя по една наистина голяма, бих казал много повече книга, отколкото статия. Силно се надявам да я завърша до края на юни, но и да закъснея още веднъж няма да я оставя недовършена, а когато я видите ще разберете, че си е струвало.

Пропуснах и още нещо. С ревизията от вчера изчистих месечния транспортен дневник от нещата, които са в секцията новини в дъното на началната страница. Когато намеря време ще изчистя и старите месечни транспортни дневници. От май месец в текущия месечен транспортен дневник има освен списък на всички реклами по возилата и списък на всички возила на основен ремонт с изнесени данни за местата и началните месеци на ремонтите.
« Last Edit: 12.06.2019, 10:35:36 by AGENT 006 »

Offline Ники 1515

• Маниак
    • View Profile
« Reply #105 on: 12.06.2019, 23:45:21 »
Поздравления за огромната свършена работа, Влади! :fan:   Изчерпателни данни и интересен снимков материал, актуална информация – както винаги!

Промените в подреждането на информацията и в дизайна улесняват бързото ориентиране.

Особено интересни са ми колекциите с избрани снимки „18 gold” от различните години (в раздела със специалните галерии)!  Също и поредицата „На днешния ден…” (в раздела за транспортна журналистика)!  А историческият гид на подвижния състав от наземния транспорт съвсем не е кратък и просто искам да ми се освободи време, за да почета на спокойствие! :)

Конкретно на мен ще ми бъдат много полезни историческите данни за експлоатацията на различните модели возила.  Мисля да кача някои стари непоказвани снимки и ще мога да избера подходящ момент – например годишнина от настъпила важна промяна.

Успех и в новите твои инициативи!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #106 on: 25.06.2019, 09:22:04 »
От вчера в галерията на Sofiatransport са налични снимки на всички излизали на линия 58 от общо 60-те BMC PROCITY на „Столичен автотранспорт“ доставка 2018 г.

При новите Lion's city вчера се справих с още шест от 23-та серия и от тях ми остават само три - 2302, 2313 и 2315. При землянските е по-сложно, там имам още цели пет - 1603, 1604, 1608, 1615 и 1617, но действам и по тях. Определено този нов подвижен състав вече ме умори, а е само средата на годината и предстоят още промени, но що годе се справям, поне към момента.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #107 on: 28.06.2019, 10:04:06 »
Една малка вметка. На днешния 28-ми юни се навършват осем години от първия ми снимачен ден - 28-ми юни 2011 г. и макар да не искам да проявявам особена нескромност като фокусирам вниманието върху себе си, бих искал да изразя благодарността си към хората, които ме подкрепяха, защото те не подкрепиха само мен, а подкрепиха и една инициатива, която ще дам всичко от себе си не само да остане за години наред, но и да се развива към нещо все по и по-добро.

Междувременно от вчера вечерта в галерията по инвентарни номера на MAN Lion's city G са добавени албумите за серия 2300-2319. След следващият ъпдейт може да видите снимки още на 1608 и 1604, с което от серия 1601-1620 остава само 1617, а от серия 2300-2319 все още остават три - 2302, 2313 и 2315, както написах и при предния анонс.
« Last Edit: 28.06.2019, 22:11:29 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #108 on: 30.06.2019, 10:05:35 »
Не е лесно да държа сайта в крак с всички непрекъснато актуализиращи се актуалности в тази година на бурни промени, преномерации, въвеждане на нов подвижен състав, прекратяване на концесии и т.н., но правя всичко възможно. Секцията за новини в началната страница се обновява непрекъснато. Все още не съм си изградил особено добър навик за списъка на подвижния състав в секцията Обща транспортна информация, но ще проведа нужните реформи по въпроса.

Въпреки, че сайтът не е напълно изграден и всъщност има още много неща, които да се изградят по него и ще са ми необходими години и години за тази цел, както и не е на професионално ниво, не е интерактивен и с използване на управление на бази данни, правя всичко възможно да го демонстрирам като един напредващ и движещ се в правилната посока проект и надявам се това се усеща по този начин.
« Last Edit: 30.06.2019, 10:15:29 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #109 on: 03.07.2019, 09:15:38 »
След първите два дни на най-новите MAN Lion's city 3140-3159 в галерията им в Sofiatransport вече има десет от тях.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #110 on: 05.07.2019, 21:37:19 »
Всички албуми за различните модели возила хронологичен архив са подредени в новия ред най-новите най-напред.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #111 on: 11.07.2019, 22:56:59 »
Sofiatransport никога не спи и никога не си взима отпуск.

След активна акция в понеделник и вторник тази седмица вече имам 55 от 60-те нови MAN Lion's city. Остават ми само 1617 в „Земляне“, 2315 в „Малашевци“, 3140, 3143 и 3149 в „Дружба“.

От новите BMC PROCITY е само въпрос на време да си набавя и 60-тият 3411, всички други са вътре. В понеделник също така си набавих и предпоследното старо PROCITY на МТК от 2017 г., което още не бях заснемал - 7053 и сата остават само 7055 за с инвентарни номера по актуалния стандарт и 7075 за първо заснемане.

От всички нови представители на 33-та серия, които съм потвърдил като излизали на линия - 3315, 3316, 3317, 3318 и 3320 вече добавих 3317, 3318 и 3320.

Действам много активно и по добавянето на всички автобуси, които все още нямам с новите електронни табели.

Що се отнася до Транспортна станция сесията ми мина и сега активно действам по актуалния проект, който започнах през април, но първоначално не се заех достатъчно сериозно април и май, след това започна сесията ми и го спрях около месец. Все още не ми се ще да разкривам точно за каква статия става въпрос. То е много повече книга, а не статия и съм решен да бъде един монументален проект, за който ще ми трябва още доста време, но бавно не бавно вървя напред и съм решен да го доведа до край, така че пригответе се да видите нещо, каквото не сте виждали то мен до момента. Работя го така, че наистина да остане в историята.
« Last Edit: 11.07.2019, 22:59:36 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #112 on: 12.07.2019, 17:29:56 »
Сайтът не работи от тази сутрин поради превишаване на лимита на безплатния трафик от 5ГБ. Работя по решаването на въпроса. В най-лошия случай няма да има сайт до края на месеца, но дори и да стане така няма да се отвори дупка в базата данни, тъй като тя не е в директорията на сайта, а в Гугъл Драйв и Фликър. Няма да е видима, но ще се обновява. Все пак ще се постарая да не се стига до този сценарий.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #113 on: 16.07.2019, 19:42:23 »
Сайтът работи отново. Е не беше без да им платя де, но няма справедливост в този свят.  :D Регистрирането на домейн ще е следващата стъпка. Вече е направен и актуалният ъпдейт.
« Last Edit: 16.07.2019, 21:59:06 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #114 on: 20.07.2019, 23:19:44 »
Галерията за най-новите попълнения в парка на „Столичен автотранспорт“ в сайта се движи с ударни темпове. ОТ всички 60 нови MAN Lion's city след днес ми остава още само един единствен 3140.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #115 on: 03.08.2019, 09:35:42 »
От вчера в галерията на Sofiatransport вече има налична снимка и на последният от новите MAN Lion's city, който ми беше останал - 3140, с което всички са заснети. Имам и всички останали в най-актуален вид, въпреки че почти всичките им снимки са от миналата година, но и това ще бъде ъпдейтвано скоро.