Author Topic: Sofiatransport транспортна база данни  (Read 31742 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Sofiatransport транспортна база данни
« Reply #140 on: 31.12.2019, 17:11:55 »
В тези последни мигове слънчева светлина за 2019 г. е подходящо време да си припомним историите, които не бяха разказани. След над 20 500 направени фотографии на возила от градския транспорт в София днес инициатива Защото транспортът е страст с удоволствие ви представя някои от най-добрите от тях в най-голямата заключителна годишна колекция правена до сега.

Весело посрещане на Новата година и нека 2020 г. бъде по-добра и по-щастлива за всички ни! За да може транспортът да продължи да бъде нашата страст!

Албумите още не са оправени, но предстои цяло ново десетилетие, има време. :D Ще ми отнеме доста време, но ще се справя.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #141 on: 02.01.2020, 18:23:14 »
Може да видите, че в сайта вече са налични бланки за регистрите на промените за 2020 г., както и секция за новите електробуси в Транспортна база данни/База данни активен автопарк. Предстои актуализиране на Обща транспортна информация/Списък на подвижния състав(пуснато е съобщение на страницата).

Плана ми за тази година включва публикуване на архив 2012 г. и повече работа по изграждането на досиета, тъй като тази година не съм направил почти никакви. И не на последно място да възродя Транспортна станция. Нещата там тръгнаха не на добре след като се захванах с една голяма книга през април 2019 г. и така и не я довърших, но тази година ще си осигуря нужното време, а имам и доста нови идеи.

Очаквайте актуализирането на подредбата на албумите след голямата заключителна колекция до една седмица.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #142 on: 04.01.2020, 20:30:39 »
От днес в Sofiatransport са достъпни досиетата на всички 186 MAN Lion's city G опериращи линии от масовия градски транспорт в София.

Ако се питате дали виждам, че изглеждат ужасно в този вид всички 186 досиета заедно, виждам го. Ще ги разцепя на по-малки масиви съвсем скоро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #143 on: 10.01.2020, 22:26:02 »
Очаквайте актуализирането на подредбата на албумите след голямата заключителна колекция до една седмица.
Все още работя по проблема. Ще подготвя един кратък отчет за дейността на галерията към сайта през 2019 г., очаквайте го скоро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #144 on: 12.01.2020, 12:24:41 »
Всички снимки от финалната годишна колекция за 2019 г. вече са във всички албуми, в които трябва да бъдат. Подредил съм всички общи албуми по хронология правилно, остава да прегледам и оправя албумите возило по возило.

Може да забележите и още една промяна тук. Разцепих големия албум с 5767-те снимки на Икарусите по години, защото отдавна смятах, че общия голям албум е неизползваем с целия този архив събран само в него. Знам, че вероятно това количество текст изглежда стряскащо, но не мога да направя повече без вградена в сайта галерия, в която най-отгоре да има линкове за бърз достъп в страницата, както направих най-отгоре в Транспортна база данни/База данни активен автопарк. Когато това се случи някъде напред такава функционалност ще бъде стандарт, но за момента това остава единствена хронология разделена по години по този начин.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #145 on: 15.02.2020, 13:19:30 »
Поради други ангажименти не бях работил по възстановяването на правилната подредба на албумите по возила от доста време. Сега продължавам работа. Току що в базата данни бяха въведени последните ми снимки на бракуваните автобус и трамвай 2146 и 4030 в последния им актуален вид.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #146 on: 20.02.2020, 10:06:46 »
Поради технически проблем с Фликър подредбата на албумите временно не може да бъде актуализирана!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #147 on: 21.02.2020, 11:04:50 »
Поради технически проблем с Фликър подредбата на албумите временно не може да бъде актуализирана!
Работя по разрешаването на проблема.

Бихте могли да забележите, че в сайта към момента има една сериозна нефункционалност и тя най-лесно се забелязва при трамваите PESA 122 NaSF и T8M-700 IT /Inekon/. При наличието на досиета, в които лесно може да се добави като опция да се отбелязва има ли снимка на това возило в актуален вид в галерията, наличието на страницата за бърза справка се обезсмисля, да не говорим, че ми усложнява излишно работата, след като трябва да коригирам информация на две места. В най-скоро време ще разреша този проблем, специално за тези два модела би могло още тази седмица, постепенно ще се случи и за останалите.

Редакция 21.2.2020 23:07:
Може да видите, че вече разработвам новия дизайн в досиетата на Песите. Ако имате забележки и препоръки споделете.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #148 on: 23.02.2020, 10:16:40 »
Проблемът с подреждането на албумите е разрешен и подредбата на албумите за трамваите ČKD T4D-C/B4D-C, на които качвах снимки по време на възникването на проблема, е гарантирано възстановена. Продължавам работата по проверката на подредбата на всеки един от албумите в Транспортна база данни/База данни активен автопарк. Вчера проверих и коригирах, където се налагаше албумите за автобусите BMC BELDE 220-SLF и BELDE 250-SLF. Остават ми моделите MAN SG 262 и MAN Lion's city G. Както още бихте могли да забележите всички снимки на автобусите BMC BELDE 250-SLF са описани спрямо новия регламент инвентарен номер-номер на линията дата на снимката.

Редакция:
В 10:31 приключих проверката за автобусите MAN SG 262.

Втора редакция:
В 12:22 приключих проверката за автобусите MAN Lion's city G, с което всички албуми в Транспортна база данни/База данни активен автопарк са гарантирано в правилната си подредба.

Трета редакция:
Проверени и коригирани са и албумите в Транспортна база данни/База данни исторически автопарк, направих и колекция с албуми за всеки един MAN SL 232 по отделно.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #149 on: 24.02.2020, 20:40:40 »
Представям ви премиерата на големия ми план за бъдеща реконструкция на транспортната база данни. Може да го видите тук. Отчитанията за галерията и регистрите на промените бяха вградени в досиетата.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #150 on: 11.03.2020, 23:52:03 »
Може да видите, че в момента работя по публикуването на една голяма колекция архив от изминалия февруари. От много време насам не публикувам регулярно масиви и реших, че е време да го направя. Отне ми много време за обработка, отне ми и доста време за публикуване, което още не съм съвсем приключил, след това ще ми отнеме и малко да възстановя подредбата на албумите, но най-важното е че ще има публикуван голям масив от актуални снимки, което е дори по-добро отколкото да публикувам последната най-актуална снимка на всяко едно возило.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #151 on: 13.03.2020, 23:41:26 »
Публикуването на избрания архив февруари 2020 приключи. В албума за месеца се натрупаха общо 1167 снимки, което не бих могъл да опиша с друга дума освен перфектно. Общата бройка в цялата галерия наброява над 21 300 снимки, открих и три нови хилядни галерии за автобусите Mercedes-Benz O 345 CONECTO G и MAN Lion's city G и трамваите ČKD T6A2 и Т6А2-SF. Предстои обновяването на подредбата на албумите, но месечния албум, който е достъпен през началната страница вече е актуализиран.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #152 on: 15.03.2020, 09:44:21 »
Вчера завърших подредбата на албумите и сега всичко в галерията на сайта отново е изрядно.

Планирам ход за възстановяване на ежемесечната дейност в Транспортна станция, очаквайте първата стъпка още в края на този месец.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #153 on: 22.03.2020, 23:41:41 »
Работата по преструктурирането на базите данни за различните модели возила продължава.
Вече може да видите новия формат и при автобусите Mercedes-Benz Intouro ME, тролейбусите Škoda 26 Tr и Škoda 27 Tr(от 12:18 на 23-ти март) и трамваите T8M-700 IT /Inekon/. Очаквайте скоро и още трансформирани бази данни.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #154 on: 25.03.2020, 20:30:24 »
Дадох дума и си я изпълнявам. Мина близо година от последната написана статия в Транспортна станция и днес с изключително удоволствие ви представям Спомени в транспорта март 2020 г.

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #155 on: 25.03.2020, 20:47:03 »
Браво, браво, браво! С такова нетърпение чаках нова статия, защото другите с такова удоволствие се четат. Евалата!!!
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #156 on: 21.04.2020, 17:35:37 »
Ами като няма много какво друго да се прави ще се пише. Обзорната статия за април. Малко постна, но да, сещате се какви са причините.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #157 on: 26.05.2020, 00:01:55 »
Тъй като отдавна не съм давал актуална информация. Това, по което работя най-активно по сайта в момента е преформатирането на базите данни по модели със събиране на цялата информация за съответния модел в досиетата, както направих вече на няколко модели.
Тези, които виждам, че не съм обявил са: Mercedes-Benz O 345 S, Mercedes-Benz O 530 CITARO, MAN Lion's city G(от днес), BMC PROCITY, YUTONG E12 LF, HIGER KLQ6125GEV3(от днес), Tezeller Tezauto LF 280.

Ако забелязвате отчитанията за поставяне на тасове при MAN Lion's city G са премахнати. Ще го въведа като промяна в правилника за работа на базата данни, че поставянето на тасове вече няма да представлява особен интерес и няма да се записва в базата данни. Аз ще си го отчитам лично и ще актуализирам галерията. Направих досието на тестовия YUTONG E12 LF 3638, което първоначално не бях, а в досиетата на Хайгерите съм вкарал досие и галерия и за 1701. Очаквайте новата статия в Транспортна станция в идните дни преди края на месеца. Надявам се до края на лятото да имам всички досиета в базата данни за активния автопарк и всички бази данни по модели да са приведени към новия формат.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #158 on: 31.05.2020, 23:46:40 »
Обзорната статия лекичко ще се забави, надявам се утре всичко да е завършено, редактирано и готово за публикуване, тъй като я пиша в широк формат, с много снимки и истории, но пък отсега ще мога да ви уверя, че ще надмине очакванията ви.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #159 on: 01.06.2020, 18:44:08 »
Е, статията е завършена. Твърде голяма е и Google Drive не ми дава да вградя толкова голям файл, съжалявам за което, но с изключение на това силно се надявам да ви хареса.