Author Topic: Sofiatransport транспортна база данни  (Read 24758 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Sofiatransport транспортна база данни
« Reply #140 on: 31.12.2019, 17:11:55 »
В тези последни мигове слънчева светлина за 2019 г. е подходящо време да си припомним историите, които не бяха разказани. След над 20 500 направени фотографии на возила от градския транспорт в София днес инициатива Защото транспортът е страст с удоволствие ви представя някои от най-добрите от тях в най-голямата заключителна годишна колекция правена до сега.

Весело посрещане на Новата година и нека 2020 г. бъде по-добра и по-щастлива за всички ни! За да може транспортът да продължи да бъде нашата страст!

Албумите още не са оправени, но предстои цяло ново десетилетие, има време. :D Ще ми отнеме доста време, но ще се справя.
« Last Edit: 31.12.2019, 19:58:35 by AGENT 006 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #141 on: 02.01.2020, 18:23:14 »
Може да видите, че в сайта вече са налични бланки за регистрите на промените за 2020 г., както и секция за новите електробуси в Транспортна база данни/База данни активен автопарк. Предстои актуализиране на Обща транспортна информация/Списък на подвижния състав(пуснато е съобщение на страницата).

Плана ми за тази година включва публикуване на архив 2012 г. и повече работа по изграждането на досиета, тъй като тази година не съм направил почти никакви. И не на последно място да възродя Транспортна станция. Нещата там тръгнаха не на добре след като се захванах с една голяма книга през април 2019 г. и така и не я довърших, но тази година ще си осигуря нужното време, а имам и доста нови идеи.

Очаквайте актуализирането на подредбата на албумите след голямата заключителна колекция до една седмица.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #142 on: 04.01.2020, 20:30:39 »
От днес в Sofiatransport са достъпни досиетата на всички 186 MAN Lion's city G опериращи линии от масовия градски транспорт в София.

Ако се питате дали виждам, че изглеждат ужасно в този вид всички 186 досиета заедно, виждам го. Ще ги разцепя на по-малки масиви съвсем скоро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #143 on: 10.01.2020, 22:26:02 »
Очаквайте актуализирането на подредбата на албумите след голямата заключителна колекция до една седмица.
Все още работя по проблема. Ще подготвя един кратък отчет за дейността на галерията към сайта през 2019 г., очаквайте го скоро.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #144 on: 12.01.2020, 12:24:41 »
Всички снимки от финалната годишна колекция за 2019 г. вече са във всички албуми, в които трябва да бъдат. Подредил съм всички общи албуми по хронология правилно, остава да прегледам и оправя албумите возило по возило.

Може да забележите и още една промяна тук. Разцепих големия албум с 5767-те снимки на Икарусите по години, защото отдавна смятах, че общия голям албум е неизползваем с целия този архив събран само в него. Знам, че вероятно това количество текст изглежда стряскащо, но не мога да направя повече без вградена в сайта галерия, в която най-отгоре да има линкове за бърз достъп в страницата, както направих най-отгоре в Транспортна база данни/База данни активен автопарк. Когато това се случи някъде напред такава функционалност ще бъде стандарт, но за момента това остава единствена хронология разделена по години по този начин.