Author Topic: TМ 1  (Read 4005 times)

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: TМ 1
« Reply #40 on: 25.07.2018, 16:40:13 »
Прочетохте ли последното изречение,където писах ползата от вариант 2???

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #41 on: 25.07.2018, 16:53:07 »
Вариант 2 създава огромен дублаж с ТМ4 и ТМ18 и затова е безмислен - при евентуално удължаване на трамвайното трасе към Бенковски е по-добре да бъдат удължени тези линии. :rolleyes: Удължаване към Илиянско Шосе е абсолютно неоправдано - трамваят ще минава през празно пространство и ще се наложи скъпо и сложно преминаване под или над електрифицирана ЖП линия. :rolleyes:

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 25.07.2018, 21:56:24 »
Трамвайни маршрути се изграждат на база изследвания на пътникопоток....

Точно така и затова ТМ3 няколко години беше с 3 коли в следобеден пик, нищо че откакто увеличиха колите, пътникопотока по линията се промени.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 25.07.2018, 22:12:29 »
Трамвайна линия 4,ще бъде свръх дълга,ако се удължи до Бенковски и затова бих искал ТМ 4 да обръща в Орландовци.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 26.07.2018, 13:19:40 »
Това е предложение на един от основателите на Спаси София да има трамвай,свързващ Орландовци и Илиенско шосе, според мен трябва да се направи тунел под ЖП линията,ползите ще са много,ако се направи тунела.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 26.07.2018, 13:39:58 »
Забравих да кажа,че ако се прави вариант 3,бих искал да се върне трамвая по пешеходна Витоша. 

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 26.07.2018, 13:46:30 »
Очаквам да направиш първата вноска за тунела. Също така очаквам и да се спреш с глупостите. Краят наближава...

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #47 on: 26.07.2018, 14:00:22 »
Безумно е да се строи трамвай в промишлена зона със затихващи функции съответно сравнително малки пътникопотоци при това с преминаване под или над електрифицирана ЖП линия, което оскъпява много строителството. :help: Далеч по-смислено би било с необходимите за подобен проект средства да се превърнат трасетата към Орландовци, Илиянци, Борово, Княжево, Автостанция Изток, Дружба и т.н. в пълноценни скоростни трамваи. :rolleyes:  По-смислено изглежда евентуално строителство на надлез от Фондови Жилища към Гара Илиянци с преобразуване на 101 в довозващ автобус за блоковете и предприятията до Гара Илиянци и последната спирка на трамваите, но и това ще е доста скъпо начинание. :rolleyes:
« Last Edit: 26.07.2018, 14:11:32 by V.Peichev »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 26.07.2018, 14:21:50 »
Този разпадащ се индустриален район може да се превърне в жилищен комплекс.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 27.07.2018, 22:55:02 »
Този разпадащ се индустриален район може да се превърне в жилищен комплекс.
Щом твърдиш, че е разпадащ се индустриален район, значи си доста далеч от реалността. Слез малко на земята и започни да четеш, лично мен не ме дразниш с този спам, но повечето участници са доста недоволни от него.

ПС: vasko ми липсва, щяха да си паснат чудесно с колегата Трамвай 17.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #50 on: 28.07.2018, 21:07:01 »
Очаквам да направиш първата вноска за тунела. Също така очаквам и да се спреш с глупостите. Краят наближава...
Дано!

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 08.08.2018, 20:19:28 »
Мисля, че удачен вариант за тм 1 би бил да се пусне по маршрут:
Ив. Вазов - М. Луиза - Ц. гара.
По този начин ще прави връзката на НДК, Вазовите баби с Халите, Лъвов мост. Много по-добре от сегашното положение.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 09.08.2018, 10:21:20 »
За да има пътници ТМ1 трябва да стане по-редовен - ако се пусне по Мария Луиза със сегашния брой вагони и без това големият интервал ще се увеличи с още няколко минути и няма да има кой да го чака особено при наличие на сериозни дублажи с далеч по-редовни линии - от Македония до Иван Вазов с ТМ6 след края на ремонта на България както и ТМ7 по време на ремонта, по Мария Луиза с ТМ4 както и с ТМ12 и ТМ18 след края на ремонта на Граф Игнатиев и ТМ10 по време на ремонта. :rolleyes:

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 09.08.2018, 15:05:42 »
Мисля, че удачен вариант за тм 1 би бил да се пусне по маршрут:
Ив. Вазов - М. Луиза - Ц. гара.
По този начин ще прави връзката на НДК, Вазовите баби с Халите, Лъвов мост. Много по-добре от сегашното положение.

Съгласен съм. Ако наистина се осъществи тази твоя идея и ТМ1 си остане с Песи ще е добре. Все пак в идеалния център на София (Ц. Хали, Света Неделя и Лъвов Мост) трябва да има повече нови трамваи, не може вечно там да има само ЧКД-та и български трамваи. Не, че имам нещо против тях, ама и те вече започват да се раздрънкват и разбиват.

За да има пътници ТМ1 трябва да стане по-редовен - ако се пусне по Мария Луиза със сегашния брой вагони и без това големият интервал ще се увеличи с още няколко минути и няма да има кой да го чака особено при наличие на сериозни дублажи с далеч по-редовни линии - от Македония до Иван Вазов с ТМ6 след края на ремонта на България както и ТМ7 по време на ремонта, по Мария Луиза с ТМ4 както и с ТМ12 и ТМ18 след края на ремонта на Граф Игнатиев и ТМ10 по време на ремонта. :rolleyes:

Не е задължително като се промени маршрутът на тм1 да си остане със същия брой коли, колкото е сега.

Въпреки дублажът с трамваи 4, 12 и 18 пак ще е доста по-добре да минава от там, отколкото по Христо Ботев. За там са си достатъчни 6, 7 и 3.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Online RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 09.08.2018, 17:27:08 »
Според мен ако се сложи автоматична стрелка за кривите от НДК към Алабин, би било добре 6 или 7 да се пусне през Св. Неделя, а 12 да се върне по Ботев.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #55 on: 04.09.2018, 12:21:57 »
Според мен ако се сложи автоматична стрелка за кривите от НДК към Алабин, би било добре 6 или 7 да се пусне през Св. Неделя, а 12 да се върне по Ботев.

Това предложение все едно аз го направих.
мур

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #56 on: 04.09.2018, 12:26:37 »
По Мария Луиза след края на ремонта на Граф Игнатиев ще върви редовният ТМ18, минава сравнително редовния ТМ4, а през време на ремонта редовния ТМ10. По Ботев също е нужна редовна трамвайна линия, по Мария Луиза една такава е напълно достатъчна. Към Орландовци също има нужда от редовна линия.  :rolleyes:

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 14.10.2018, 18:20:14 »
Хора, дайте да пишем предложение ди ЦГМ, или на Транспорт за София, да се промени маршрутът на тази 1-ца. Този безумен дублаж трябва да спре и може да се замести с много по-полезен маршрут. Предложенията ми са следните:
1) Ив. Вазов - М.Луиза - Гара Север - 70 мин. курс, ако са 3 коли - 2 Песи и един чешки - на 22 мин.
2) Ив. Вазов - Ал. Стамболийски - депо Кр. поляна - ще се прави връзка на тези квартали с НДК, Петте Кьошета, Македония - курс отново 70 мин, може и 4 коли да бъдат - на 17 мин.
3) Ив. Вазов - Ботев - подлез Надежда - Скопие - Зах. фабрика - 4 коли  на 20 мин.
« Last Edit: 14.10.2018, 18:34:54 by Tatra »
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Online RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 14.10.2018, 18:57:52 »
До гара Север освен въздух друго няма да вози. Ще се увеличи дублажа с редовната 7 и сравнително редовната 6.
До депо Красна поляна също нищо няма да подобри. Според мен просто трябва да се закрие.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #59 on: 14.10.2018, 19:42:01 »
Моето предложение е Иван Вазов - Александър Стамболийски - Захарна Фабрика. С 5 коли ще се постигне добър интервал, отговарящ на нуждите на квартала.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“