Author Topic: TМ 1  (Read 3163 times)

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: TМ 1
« Reply #40 on: 25.07.2018, 16:40:13 »
Прочетохте ли последното изречение,където писах ползата от вариант 2???

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #41 on: 25.07.2018, 16:53:07 »
Вариант 2 създава огромен дублаж с ТМ4 и ТМ18 и затова е безмислен - при евентуално удължаване на трамвайното трасе към Бенковски е по-добре да бъдат удължени тези линии. :rolleyes: Удължаване към Илиянско Шосе е абсолютно неоправдано - трамваят ще минава през празно пространство и ще се наложи скъпо и сложно преминаване под или над електрифицирана ЖП линия. :rolleyes:

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 25.07.2018, 21:56:24 »
Трамвайни маршрути се изграждат на база изследвания на пътникопоток....

Точно така и затова ТМ3 няколко години беше с 3 коли в следобеден пик, нищо че откакто увеличиха колите, пътникопотока по линията се промени.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 25.07.2018, 22:12:29 »
Трамвайна линия 4,ще бъде свръх дълга,ако се удължи до Бенковски и затова бих искал ТМ 4 да обръща в Орландовци.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 26.07.2018, 13:19:40 »
Това е предложение на един от основателите на Спаси София да има трамвай,свързващ Орландовци и Илиенско шосе, според мен трябва да се направи тунел под ЖП линията,ползите ще са много,ако се направи тунела.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 26.07.2018, 13:39:58 »
Забравих да кажа,че ако се прави вариант 3,бих искал да се върне трамвая по пешеходна Витоша. 

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 26.07.2018, 13:46:30 »
Очаквам да направиш първата вноска за тунела. Също така очаквам и да се спреш с глупостите. Краят наближава...

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #47 on: 26.07.2018, 14:00:22 »
Безумно е да се строи трамвай в промишлена зона със затихващи функции съответно сравнително малки пътникопотоци при това с преминаване под или над електрифицирана ЖП линия, което оскъпява много строителството. :help: Далеч по-смислено би било с необходимите за подобен проект средства да се превърнат трасетата към Орландовци, Илиянци, Борово, Княжево, Автостанция Изток, Дружба и т.н. в пълноценни скоростни трамваи. :rolleyes:  По-смислено изглежда евентуално строителство на надлез от Фондови Жилища към Гара Илиянци с преобразуване на 101 в довозващ автобус за блоковете и предприятията до Гара Илиянци и последната спирка на трамваите, но и това ще е доста скъпо начинание. :rolleyes:
« Last Edit: 26.07.2018, 14:11:32 by V.Peichev »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 26.07.2018, 14:21:50 »
Този разпадащ се индустриален район може да се превърне в жилищен комплекс.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 27.07.2018, 22:55:02 »
Този разпадащ се индустриален район може да се превърне в жилищен комплекс.
Щом твърдиш, че е разпадащ се индустриален район, значи си доста далеч от реалността. Слез малко на земята и започни да четеш, лично мен не ме дразниш с този спам, но повечето участници са доста недоволни от него.

ПС: vasko ми липсва, щяха да си паснат чудесно с колегата Трамвай 17.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #50 on: 28.07.2018, 21:07:01 »
Очаквам да направиш първата вноска за тунела. Също така очаквам и да се спреш с глупостите. Краят наближава...
Дано!

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 08.08.2018, 20:19:28 »
Мисля, че удачен вариант за тм 1 би бил да се пусне по маршрут:
Ив. Вазов - М. Луиза - Ц. гара.
По този начин ще прави връзката на НДК, Вазовите баби с Халите, Лъвов мост. Много по-добре от сегашното положение.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 09.08.2018, 10:21:20 »
За да има пътници ТМ1 трябва да стане по-редовен - ако се пусне по Мария Луиза със сегашния брой вагони и без това големият интервал ще се увеличи с още няколко минути и няма да има кой да го чака особено при наличие на сериозни дублажи с далеч по-редовни линии - от Македония до Иван Вазов с ТМ6 след края на ремонта на България както и ТМ7 по време на ремонта, по Мария Луиза с ТМ4 както и с ТМ12 и ТМ18 след края на ремонта на Граф Игнатиев и ТМ10 по време на ремонта. :rolleyes:

Online TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 09.08.2018, 15:05:42 »
Мисля, че удачен вариант за тм 1 би бил да се пусне по маршрут:
Ив. Вазов - М. Луиза - Ц. гара.
По този начин ще прави връзката на НДК, Вазовите баби с Халите, Лъвов мост. Много по-добре от сегашното положение.

Съгласен съм. Ако наистина се осъществи тази твоя идея и ТМ1 си остане с Песи ще е добре. Все пак в идеалния център на София (Ц. Хали, Света Неделя и Лъвов Мост) трябва да има повече нови трамваи, не може вечно там да има само ЧКД-та и български трамваи. Не, че имам нещо против тях, ама и те вече започват да се раздрънкват и разбиват.

За да има пътници ТМ1 трябва да стане по-редовен - ако се пусне по Мария Луиза със сегашния брой вагони и без това големият интервал ще се увеличи с още няколко минути и няма да има кой да го чака особено при наличие на сериозни дублажи с далеч по-редовни линии - от Македония до Иван Вазов с ТМ6 след края на ремонта на България както и ТМ7 по време на ремонта, по Мария Луиза с ТМ4 както и с ТМ12 и ТМ18 след края на ремонта на Граф Игнатиев и ТМ10 по време на ремонта. :rolleyes:

Не е задължително като се промени маршрутът на тм1 да си остане със същия брой коли, колкото е сега.

Въпреки дублажът с трамваи 4, 12 и 18 пак ще е доста по-добре да минава от там, отколкото по Христо Ботев. За там са си достатъчни 6, 7 и 3.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 09.08.2018, 17:27:08 »
Според мен ако се сложи автоматична стрелка за кривите от НДК към Алабин, би било добре 6 или 7 да се пусне през Св. Неделя, а 12 да се върне по Ботев.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #55 on: 04.09.2018, 12:21:57 »
Според мен ако се сложи автоматична стрелка за кривите от НДК към Алабин, би било добре 6 или 7 да се пусне през Св. Неделя, а 12 да се върне по Ботев.

Това предложение все едно аз го направих.
мур

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #56 on: 04.09.2018, 12:26:37 »
По Мария Луиза след края на ремонта на Граф Игнатиев ще върви редовният ТМ18, минава сравнително редовния ТМ4, а през време на ремонта редовния ТМ10. По Ботев също е нужна редовна трамвайна линия, по Мария Луиза една такава е напълно достатъчна. Към Орландовци също има нужда от редовна линия.  :rolleyes: