Author Topic: Мобилните оператори  (Read 3037 times)

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Мобилните оператори
« Reply #40 on: 16.11.2017, 14:47:43 »
Абсолютно съгласен,чичо ми така преди 1 месец "изгоря".Даже едвам успях да го убедя че това е измама,а схемата наистина се практикува от много време.Трябва да четем това което подписваме!!!

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 16.11.2017, 17:29:11 »
Не всеки може да изгори, трудно могат да докажат че реално са ти дали картата каквото и да си подписал. Ако е пъхната някъде в договора как точно ще докажат че са ти я дали? То важи и обратния вариант ако си хитър и ти можеш да ги прецакаш.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #42 on: 16.11.2017, 17:38:21 »
Не всеки може да изгори, трудно могат да докажат че реално са ти дали картата каквото и да си подписал. Ако е пъхната някъде в договора как точно ще докажат че са ти я дали? То важи и обратния вариант ако си хитър и ти можеш да ги прецакаш.
Всъщност, съдът размишлява по друг начин. Трудно ТИ ще докажеш, че не са ти я дали. След като си подписал договора, се счита, че ти си получил това за което се подписваш. За съда са важни нещата написани черно на бяло и подписите.

И аз бих искал да прецакам монополистите, ама не се сещам как. Нали те пишат договорите, а не ти. Как си представяш, че може да си хитър и да ги прецакаш?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #43 on: 16.11.2017, 17:49:09 »
И за какво ще искате да прецаквате някого другиго? На принципа - щом те могат, дай и аз тях ли?

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 16.11.2017, 17:52:07 »
Е разбира се, че все има някой дето е прецакал монтополистите, някой по-хитър винаги се намира, но такива са пренебрежимо малко като брой и монополиста бълха го ухапала че ще прецака той 10 000 човека и на тия 10 000 един него ще прецака. Вървят си им печалбите и схемите така и така.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #45 on: 07.02.2018, 23:51:36 »
Явно тук нищо прозрачно, чисто, честно и европейско не може да вирее. Кой го знае какъв е този и колко е некадърен...
Най-богатият чех, Петр Келнер, е избраният от "Теленор" (Telenor) нов собственик на българския телеком, съобщи "Капитал", като се позова на три независими източника.

В момента тече допълнително финансово проучване на придобивания бизнес и преговори по предварителния договор. Очаква се преговорите да приключат до края на април, а след това да се поиска разрешение от регулатори, така че реално смяната на собствеността може да стане към средата на годината, отбелязва изданието.

Освен "Теленор" в България чрез групата си PPF Петр Келнер купува и сръбския и черногорския бизнес на норвежкия оператор. За унгарския няма потвърждение.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 08.02.2018, 14:31:48 »
PPF Group не е специализиран телекомуникационен оператор, а инвестиционен фонд. Той купува нещо, за да повиши стойността му и да го продаде по-късно. Също както направи Виваком с БТК.https://en.wikipedia.org/wiki/PPF_(company)

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #47 on: 06.09.2018, 05:21:59 »
На Мтел съм от 2004-та. Но винаги съм чувал, че Глобул, а сега Теленор са по-добри. От Виваком не сме доволни хич. А и са на Пеевски май вече. :laugh: Сега ме е яд че не се прехвърлих като беше зелената ера на Глобул. Има опасения да не се сгафят нещата след като Теленор ги продадоха.

А1 пишат че предупредителен СМС ще струва почти 2 лв. Та се чудя дали да не се прехвърля на Теленор? Трябва ми нещо за разговори и с повечко СМС-и защото не използвам мобилен нет. Чудя се пак ли на договор или предплатено? Повече ми звънят от колкото аз да набирам, но може да замина да работя навън.
« Last Edit: 06.09.2018, 11:18:23 by matto »

Offline velinio

• Маниак
  • |MCMXLVIII|
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #48 on: 06.09.2018, 08:07:47 »
Това е темата, която си търсил: http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=8291.0

Иначе, ако тръгнем да сравняваме трите мобилни оператора, откъм мрежа и трите са що-годе еднакво развити, вече покритието варира в по-малките населени места в зависимост от клетките и тяхното разположение. Откъм оферти разликите също не са големи. В последните години се забелязват малко по-ниските цени на Виваком в категорията на нискобюджетните планове, но и те кажи-речи ги изравниха с другите оператори. Ако си клиент на даден оператор от дълго време и договорът ти изтича скоро, поинтересувай се първо какъв план ще ти предложат при преподписване на договора и ако след това не те устройва, премини към някой от другите оператори. Това мога да дам като съвет. :)
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 06.09.2018, 09:39:09 »
А1 пишат че предупредителен СМС ще струва почти 2 лв. Та се чудя дали да не се прехвърля на Теленор? Трябва ми нещо за разговори и с повечко СМС-и защото не използвам мобилен нет. Чудя се пак ли на договор или предплатено? Повече ми звънят от колкото аз да набирам, но може да замина да работя навън.
Какво е това "предупредителен СМС", който струва 2 лв? Като ти трябва за повече разговори, следва да се ориентираш към абонаментен план. В повечето от тях разговорите са или доста минути, или неограничени с всички мобилни оператори - у нас, а значи и в ЕС. Ако имаш смартфон, който да се вързва към WiFi, можеш да си разговаряш безплатно през Viber, Messenger или WhatsApp. Разбира се, и съобщения да пращаш - и то не с ниски ограничения за брой символи като СМС. Изобщо СМС се ползват предимно за служебни съобщения: операция по кредитна или дебитна карта, пристигаща с куриер пратка, секюрити код за инсталиране на приложение и т.н. Абонаментните планове и бездруго включват някакъв обем мобилен нет. Ако ти е малко и не искаш да го изчерпваш бързо, разкарваш разни приложения за времето, курса на турската лира, новини  и т.н. И не ползваш Facebook или YouTube през телефона.
« Last Edit: 06.09.2018, 09:44:13 by blagun »

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #50 on: 06.09.2018, 10:01:21 »
Аз го разбирам, че СМС от рода на "Платете веднага, за да не бъдат ограничени изходящите ви обаждания" ще се таксува 2лв за сметка на абоната. Ако е така наглостта на този оператор минава всякакви граници вече...

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #51 on: 06.09.2018, 10:17:02 »
В повечето случаи ползването на Facebook през телефона не се таксува. Част от master plan-а на едноименната компания да накара човечеството да използва боклуците ѝ все по-дълго време. Иначе не съм съгласен, че няма смисъл от SMS-и. Смятам, че не трябва да се таксуват или цената на таксуване да е много по-ниска. Това е може би една от най-надценените услуги в България. И понеже струват безумно много, се налага да инсталираме n на брой чат приложения, защото няма такова, което всичките ни контакти да ползват.

Още нещо – освен да питаш какъв план ще ти предложат от „Мтел стана А1“, иди при другите оператори и питай какво ще ти предложат, за да се откажеш от тях. Аз така получих по-добра оферта от Теленор преди 2 години.

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #52 on: 06.09.2018, 11:38:47 »
Багерчо е прав. Вече пращат такива СМС-и. За Виваком пък имам опит с рекет. Имахме телевизия от тях. Изтече и се отказахме. В техните офиси отказват да си вземат техниката. В същото време плащат заплашителни призовки да я върнем. Луда работа. Освен това се говори,  че са на Пеевски (на сайта им  се споменава Lafka). :laugh:

Да не говорим как баща ми преди време се прехвърли от Мтел на Виваком и имаше много по-лоша връзка (едва ли е бил кодиран телефон, беше обикновен китайски от Метро). Като се върна на Мтел пак беше добро качеството на звука. Знам за чат програмите и ги ползвам, но СМС мога да изпратя и от места без WiFi на човек, който не ползва мобилен интернет. Освен това на мен ми харесва това, че в СМС приложението няма неща като профили и разни никове, а се използва адресната книга т.е. аз избирам какви снимки да им сложа а не те постоянно да си ги сменят. ;) Лично мнение.

Тарифите са еднакви, но искам да знам за Теленор как е обслужването, че А1 и Виваком по опит са като да си влязъл в секта. Досега само хубави неща чувам за тях. На 90% съм решен, но ме притеснява да не вземе новия собственик да му види сметката.

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #53 on: 07.09.2018, 11:13:24 »
Ползвам Теленор/Глобул от около 11 години. Преди бях на Мтел. Не съм бил недоволен от Мтел, просто по онова време имаше значение дали говориш с хора от даден оператор и в един момент ми бяха повече разговорите към Глобул.
Мнението ми е, че не можеш да се оплачеш от тях, но и няма нищо прекрасно.
При пътуване между Симеоново и Драгалевци и между Симеоново и Околовръстното по Симеоновско шосе, както и около Фантасико-Драгалевци има места с по-лошо обхват. Между Бистрица и Панчарево също, дори се губи за малко.

За БТК мога само да псувам 10 минути и хубаво не мога да кажа.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 07.09.2018, 11:19:34 by ooleg »