Author Topic: Ремонтът на Дондуков  (Read 12675 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Ремонтът на Дондуков
« Reply #240 on: 11.12.2017, 20:57:38 »
Местят се в бюджета за следващата година. Не отиват в джоба на Фандъкова или Фандъкова не ги изгаря в камината, както разни НГО-та се опитват да ни внушат.
То, това и оставаше, да си ги прибират... Макар че ще си ги приберат, като започне строителството от схемите с комисионни и подкупи... А и реално прибират и заплати за нищоправене...

И в този контекст, от списъка по-горе, трябва да се премахне Дондуков, защото ремонтът и на кота не се реализира такъв, какъвто уж беше планиран и одобрен от гражданите...

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #241 on: 12.12.2017, 12:56:02 »
От кога гражданите планират и одобряват ремонти? Това не знам и в Швейцария да го има, с директния им модел на демокрация  :neznam:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #242 on: 12.12.2017, 13:30:57 »
Не се прави на незнаещ и неразбиращ!
Много добре всички си спомняме, че Столична община беше инициатор на процеса по обществените обсъждания на проектното задание като многократно беше заявено, че ще бъде изпълнен проект, който е срещнал максимална обществена подкрепа. На последното обществено обсъждане, на което и присъствах, се стигна до такава подкрепа за смесения вариант на настилка, с включени подобренията по безопасност за пътниците от трамваите и ограничителите по трамвайното трасе. Беше обещано, че ще се съобрази градското обзавеждане с това, че булевардът е в историческия център на града.
След това едни врякащи половин дузина хора се загрижиха изведнъж за паважа, при все, че в смесения вариант присъстваше достатъчно - по трамвайното трасе и в лентата за паркиране. Писаха жалба до министъра и той "нареди" паважът да се запази изцяло. Столична община грам не направи усилия да защити смесения вариант пред министъра. Просто вдигна рамене и каза "хубаво". А последващите й действия показаха, че всяка заповед може да бъде изменяна и булевардът бе асфалтиран от Раковска до Левски, въпреки че попада навътре в първи градски ринг.
Това пък доказва, че Столична община никога не е имала намерението да реализира смесения вариант. Никога! Ако смяташе да го защитава, нямаше да допусне такъв развой в министерството и щеше да инициира разговори между СО и Министерството.
Да не говорим, че според заповедта за обявяване на недвижима културна ценност на керамичните и гранитните паважи на София, тя е отлежавала година и 9 месеца върху бюрото на Рашидов за подпис от март 2015 до декември 2016 г., когато се подписва от Боил Банов, който замества разболелия се Рашидов. 100% Фандъкова е знаела за тази заповед предварително! Не може да има документ, който ще прецака текущите процедури за 5-6 големи ремонта на София и Рашидов да не е уведомил Фандъкова.
Така че спри да манипулираш четящите. Столична община е много виновна, по-виновна и от министерството на културата, резултатът на Дондуков да е това посмешище!
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #243 on: 12.12.2017, 14:14:51 »
- Монтевидео - на финалната права

За догодина остава участъка от Боряна до Никола Петков и около бъдещата метростанция на МД 3 !

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #244 on: 12.12.2017, 16:02:35 »
Не се прави на незнаещ и неразбиращ!
...
След това едни врякащи половин дузина хора
...
Това пък доказва, че Столична община никога не е имала намерението да реализира смесения вариант. Никога! ...
...
Така че спри да манипулираш четящите. Столична община е много виновна, по-виновна и от министерството на културата, резултатът на Дондуков да е това посмешище!

Че е виновна спор няма, но и аз да бях на мястото на общината и аз не бих реализирал смесени настилки. Още по-малко ако ми ги спускат от някакъв форум (здраво манипулиран форум) трима самопровъзгласили се за специалисти по всичко "спасители". Ако "спасителите" знаеха как се фугира между паваж и асфалт, щяха сами да се откажат смелите си идеи. Сега поне могат да се радват, че идеите им не са видели бял свят и с тях глупостите, поне софиянци няма да ги замерят с павета, а могат да плюят по общината. Което е и работа на общината между другото, взима решенията и носи отговорност за решенията, а не фабрикува измислици и после като опре ножа в кокала - "Ама ние сме НГО, отговорности не носим, само идеи даваме!"
« Last Edit: 12.12.2017, 16:04:10 by fafan »

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #245 on: 12.12.2017, 17:18:39 »
трима самопровъзгласили се за специалисти по всичко "спасители".
Мога да приема оценката ти, стига да знам все пак - от кого е дадена тя: кой си ти, специалист по какво си, образование, квалификация, професионална кариера? Спасителите, добри или лоши, излизат с имената си, добре е в тема "Представяне на участниците" да кажеш нещо за себе си. Иначе от дупката на анонимността е лесно да се плюе по всичко на света.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #247 on: 08.01.2018, 20:04:52 »
Е хайде сега, в гаранция е.  :D

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #248 on: 08.01.2018, 22:23:21 »
Купувам си костюм. Не евтин. Платът е леко разриден, но всичко е точно, защото снощи...*! Шивачът ще го закърпи, в гаранция е!

* С извинения към Papi Hans.
Икономията е майка на мизерията!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #249 on: 09.01.2018, 08:30:51 »
Не знам как все още на Столична община им излиза този номер с гаранцията. Интелигентните хора ще разберат, че след като в периода на гаранцията се случват такива неща и то за толкова кратък период от време след полагането на настилката, то какво може да се очаква след 3, 4, 5 и повече години, след като гаранцията свърши. Положението е толкова зле, че вече не се знае кой с какво се опитва да залъже.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #250 on: 09.01.2018, 10:06:04 »
Какво очаквате като работата се върши с 30- макс 40 % от предвидения бюджет ! Останалите са за консултантски на хидроинженери и подобни специалисти !  :devil:

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #251 on: 09.01.2018, 11:27:24 »
Първите кръпки по булеварда вече са факт!

С павета това нямаше да се случи  :devil: :P

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #252 on: 09.01.2018, 11:32:53 »
Виж снимки на любимите павета в другия форум - разкривени, хлътнали и полу-извадени...

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #253 on: 09.01.2018, 12:37:17 »
Интелигентните хора ще разберат.......

Къде са тези интелигентни хора?

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #254 on: 09.01.2018, 13:06:28 »
Виж снимки на любимите павета в другия форум - разкривени, хлътнали и полу-извадени...

Там влизам и пиша само в чуждестранните секции, българската секция отдавна и за чеп за зеле не става. Обаче сега като ме подсети намерих там сканирана заповедта на министъра за паветата и прочетох:

Подмяната на паважната настилка по бул. Княз Дондуков в частта между ул Г.С. Раковски и бул. В. Левски с асфалтова настилка е обратима намеса и след осъществяване на предвиденото поетапно изместване на интензивното автомобилно движение ...паважната настилка...ще  бъде положена отново.

Значи от това заключваме че този асфалт който се изронил и е бил закърпен е само временен  :D

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #255 on: 09.01.2018, 17:42:28 »
Оооо, кръпките на асфалта са бели кахъри. Пред Младежки театър е изцяло изваден доста голям участък с павета. Другите участъци сигурно чакат реда си. При това тепърва започва сезонът на замразявания и размразявания, дотук е само облекчена тренировка. Аз не съм дребнав и колата ми не е с разбито окачване, но гладкостта на павираната настилка е ... 50 нюанса отчайващо.
« Last Edit: 09.01.2018, 17:44:19 by blagun »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #256 on: 09.01.2018, 20:41:51 »
Интелигентните хора ще разберат.......
Къде са тези интелигентни хора?
Е трудно ли е да се досети човек, че щом в гаранционния срок стават подобни гафове след него ще се увеличат десетократно.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #257 on: 09.01.2018, 20:56:35 »
D
Оооо, кръпките на асфалта са бели кахъри. Пред Младежки театър е изцяло изваден доста голям участък с павета. Другите участъци сигурно чакат реда си. При това тепърва започва сезонът на замразявания и размразявания, дотук е само облекчена тренировка. Аз не съм дребнав и колата ми не е с разбито окачване, но гладкостта на павираната настилка е ... 50 нюанса отчайващо.

Днес пренареждаха павета точно пред Младежкия театър.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #258 on: 10.01.2018, 10:10:16 »
Колкото и да пренареждат ще си остане същият калдъръм, ако не стане още по-зле. :rolleyes: Ясно се вижда, че трябваше целите платна да са асфалтирани, паветата имат място само около трамвайните релси. :rolleyes:

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #259 on: 10.01.2018, 10:23:22 »
Не мисля, че има място в София, където паветата са били пренаредени заради неравности и да не се е получила още по-голяма неравност.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София