Author Topic: BMC Procity CNG (7041-7163, нечетни)  (Read 18933 times)

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
Re: BMC Procity CNG (7041-7163, нечетни)
« Reply #160 on: 30.03.2018, 21:19:22 »
7071 кара с пукнатина хоризонтално на челното стъкло. Дълга е около 50 см.

За такова изпълнение с кола ще те съдерат при проверка. Ама това е обществен транспорт, дето вози сто човека, не е болка за умиране.  :blink:
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline otvorkototok

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #161 on: 19.08.2018, 21:06:30 »
Два броя от новата партида!  :arrow:

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #162 on: 19.08.2018, 21:50:20 »
Още от самото начало съм на мнението, че отпред са супер, отзад - ужас и безумие. Като цяло са добре.

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #163 on: 19.08.2018, 21:52:56 »
И отпред, и отзад изглеждат еднакво зле според мен  :devil:

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #164 on: 19.08.2018, 21:55:57 »
Колко бройки трябва да са новите и за кои линии? Сегашният брой стари и нови БМЦ трябва да им покрива колите, а надали с новите ще заменят старите след основния ремонт.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #165 on: 19.08.2018, 21:59:09 »
Една идея по.хубав е този дизайн на предницата и задницата, салона и страниците май са като на другите бели до тях. Аз все пак при такъв избор на производители не бих купил точно това ама айде. Много повече ми харесват моделите на МАН и Конектата.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #166 on: 19.08.2018, 22:03:55 »
За парите, които се дават избора на производители е ограничен. Поне си ги познаваме що за стока са :D Салона ми се вижда със същия модел седалки като на Ютонгите и без тапицерия. Като екстри освен климатик нещо друго имат ли?
« Last Edit: 19.08.2018, 22:06:17 by bagercho »

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #167 on: 19.08.2018, 22:11:58 »
Една идея по.хубав е този дизайн на предницата и задницата, салона и страниците май са като на другите бели до тях. Аз все пак при такъв избор на производители не бих купил точно това ама айде. Много повече ми харесват моделите на МАН и Конектата.
Затова се прави следното. Искат се от производителите  предварителни оферти с приблизителна индикативна цена, БЕЗ да се пуска официално процедура по ЗОП. И едва след като се знае приблизително колко струват автобусите, се пуска поръчката със съответната прогнозна стойност. Иначе няма как да накараш читавите фирми да участват при положение, че си дал прогнозна цена по 300 хил. лева на автобус, а техните струват много повече. Ама нашите като се стискат и като гледат все "комисионните".....Ти да не мислиш, че и МАН-овете ще са в изпълнение като за Германия или Швеция?
« Last Edit: 19.08.2018, 22:17:13 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #168 on: 19.08.2018, 22:18:32 »
Предницата е трепач, не мога да се кривя, но задницата е слаба. Тъпо се получи обаче, че само за 1 година дойдоха 2 различни модела. Няма никаква унификация... Кефи ме обаче как се чудите че седалките били пластмасови, някои хора май още вярват в дядо коледа. Така са заложени - такива са дошли. Тъпото, което аз виждам е че прозорците пак се плъзгат, съответно пак не се заключват, макар че по на МТК линиите не съм видял отворени джамове при работещ климатик.

Доста по-угледни са от досегашните на автото, какви са всъщност отзивите от тези на МТК - технически дефекти имат ли? (тракащи пластмаси не се броят)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #169 on: 19.08.2018, 22:19:21 »
Хммм, а производителите нямат ли си нещо като шоуруум, каталози, където е посочено какви модели предлагат и на каква цена? Би трябвало да има, на мен ако ми трябва само един автобус да си возя работници например от къде да знам колко струва и къде мога да видя какво предлагат? Не може поне в представителствата им да нямат каталози с моделите и цени. Защото освен обществените поръчки, със сигурност ще има фирми, предприятия, или пък някакви превози като летищни Т1-Т2, някакво малко градче превоз тип гарата-центъра където ще ти трябва само една бройка.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #170 on: 19.08.2018, 22:24:05 »
Предницата е трепач, не мога да се кривя, но задницата е слаба. Тъпо се получи обаче, че само за 1 година дойдоха 2 различни модела. Няма никаква унификация... Кефи ме обаче как се чудите че седалките били пластмасови, някои хора май още вярват в дядо коледа. Така са заложени - такива са дошли. Тъпото, което аз виждам е че прозорците пак се плъзгат, съответно пак не се заключват, макар че по на МТК линиите не съм видял отворени джамове при работещ климатик.

Доста по-угледни са от досегашните на автото, какви са всъщност отзивите от тези на МТК - технически дефекти имат ли? (тракащи пластмаси не се броят)

Казвам го от гледна точка на това, че тези на МТК дойдоха с тапицерия и тези безполезни екрани в салона, което значи, че явно са поръчани без никакви изисквания и в завода са им сложили каквото са преценили.

Иво, автомобилите си имат шоуруми, но при тук нещата са малко по-различни. Всичко се прави по поръчка по задание на клиента и има всякакви комбинации.

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #171 on: 19.08.2018, 22:25:40 »
Цената зависи от много фактори и най-вече какво точно иска клиентът. Ако операторът е държавен или общински, не може без ЗОП дори и за един автобус да става дума. Винаги щом сумата е над 10 хил. лева трябва обществена поръчка.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #172 on: 19.08.2018, 22:41:34 »
Демек перлата на градския ни транспорт-МАН-овете са си били чист късмет, защото евтинджос фирмите не могат да произведат съчленен модел  :D

Тогава да се надяваме на повече поръчки за съчленени, защото със сигурност ще спецелят МАН, Конекто или Соларис.

А това с обществените поръчки, все едно не мога в нея да опиша МАН-а ама късия вариант и да спечелят нарочно те.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #173 on: 19.08.2018, 22:48:47 »
От този модел има и съчленен и миди вариант. И може да се напише поръчката като за МАН, да, ама и парите трябва да са като за МАН. Точно както ЦГМ си пусна обществена поръчка преди време за служебни автомобили, на критериите на която отговаряше само Дачия Докер. Освен това по всяка вероятност сега ще имаме и още съчленени Манове, тъй като явно наистина не може да се намерят читави съчленени от евтинджосите.
« Last Edit: 19.08.2018, 22:56:49 by bagercho »

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #174 on: 19.08.2018, 23:37:09 »
А тези двата за автото ли са? Много тихомълком дойдоха, Данчето не знам как е пропуснала да се бие по гърдите, че само с доставката им средната възраст на автопарка е паднала от 55 на 5 години  :crazy:
Поне имат ли копчета за отваряне на вратите от пътниците?

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #175 on: 19.08.2018, 23:49:23 »
Дошли са тази вечер, през следващата седмица със сигурност ще има фанфари. За смисъла от бутони за вратите не съм сигурен, след като Ютонгите нямат  :rolleyes:

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #176 on: 20.08.2018, 03:11:37 »
Каква неграмотност по табелите!
████████████████████████ Епилог

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #177 on: 20.08.2018, 10:05:15 »
Каква неграмотност по табелите!

Вярно това турците ли са го писали?

От тези автобуси очакваме 60 броя, нали така? Не е решено по кои линии ще се пуснат, но ако се спазват обещанията, за мое съжаление, Карат трябва да преустановят дейността си поетапно. Никой не е казал, че новите БМЦ-та ще са за техни линии. Лично аз мисля, че най-дпбре е да се пуснат на 111 половината.

И още нещо. Тези два автобуса дали са СА, да не би МТК да са закупили още няколко бройки за тях?
« Last Edit: 20.08.2018, 10:08:42 by emo »
мур

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #178 on: 20.08.2018, 10:28:17 »
Фактът, че табелите са на 94 и 280 предполага че са за автото, според мен.
Т'ва със Студенски направо убива, и МАНовете дойдоха така някога, че и стояха така известно време на линия. :crazy:

Online georgi_L

• Напредващ
  • Изработвам модели на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Модели ГТ
    • Email
« Reply #179 on: 20.08.2018, 10:39:15 »
Автобусите са си на МТК няма какво да се чудите. Самият факт че са и паркирани при тях и че листенцата са същите също издава това. Недейте се заблуждава от ел.таблата , какво като пише 94 или 280? Като доставяха късите шкоди нали на тях пишеше линия 1 , да сте видяли да са за там? Просто за тест или проба са въведени тези дестинации. Тези автобуси са или МТК да си станат изрядни и да спрат реновираните си автобуси , или са замислили размяна на линии.