Author Topic: Общински Транспорт Русе АД  (Read 6800 times)

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Общински Транспорт Русе АД
« Reply #100 on: 08.01.2019, 00:26:21 »
Проблем беше ръководството на Еггед,което съсипа състава от ремонт с тиксо и въздух.
« Last Edit: 08.01.2019, 13:17:44 by difian »
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #101 on: 08.01.2019, 00:39:36 »
Преди не знам какво е било. Казвам в момента какви са пречките. Не се лъжете по местните медии. Нивото им е много ниско и всички са купени от политическото ръководство на града.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline rs_section

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #102 on: 08.01.2019, 09:51:07 »
Тая тема сме я дъвкали поне 15 пъти. Проблемите са много, почнали са от краденето при разпадането на комунизма, минаха през изгарянето на тролеите в гаража (случайно или не), фалиралото РОАТ, малоумният договор между общината и Еггед от времето на Йотов и се стигне до днес и липсата на желание по-рано да се прекратят договорите за автобусен транспорт или поне да се сложат изисквания за нископодови автобуси. Не може да се каже, че нищо не се прави сега за транспорта, защото просто не е вярно. Дали е достатъчно на този етап е друга тема. А що се отнася до ръководството на тролейбусния транспорт - по времето на Еггед беше един скандален малоумник от БКП който освен за това колко са онеправдани и как нямат пари, за нищо друго не говореше, а реално и нищо не се свърши поне да се поддържа нивото. И общината в случая не беше основният виновник.

Междудругото наскоро открих, че през 2017 г. фалиралото РОАТ чрез синдика си, е продало на "Тролейбусен транспорт Русе" ЕООД една камара недвижими имоти и сгради, представляващи по същността си тролейбусното депо (не е включена ККМ тъй като тя е публична собственост). Самото "Тролейбусен транспорт Русе" ЕООД е собственост на пловдивска фирма за внос на медицински изделия, и е свързано със собствениците на "Тролейбусен транспорт Пазарджик" ООД (не знам дали това им е официалният превозвач или е схема с името като при нас), и болницата Бургасмед. Може би именно поради това се беше чуло за нов играч именно от Пазарджик, който да оперира тролейбусния ни транспорт и което в последствие беше категорично отхвърлено като опция.
Интересно ми е как са уредени отношенията за депото между собственика на сградите и "Общински транспорт Русе" АД.   

« Last Edit: 08.01.2019, 09:53:44 by rs_section »

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #103 on: 08.01.2019, 12:55:23 »
Мен ми е интересно от къде имаш информация за изгорели тролейбуси при пожара? В интернет пространството, до колкото излиза нещо при търсене за това събитие, се говори само за изгорели автобуси, а и до колкото знам тогава тролеи и автобуси са били паркирани на различни площадки.
В първите договори с автобусните фирми, никъде нямаше написано за нископодови возила и евро стандарти. Защо господата на центъра не вкараха такива изисквания в настоящите договори, само те си знаят. Нископодови автобуси има, но това е мижава екстра спрямо възрастта им. Автобусните оператори си спазват договора и няма основание(не изпълнението на 1-2курса не е такова) за по-ранното му прекратяване, каквото е желанието на 99% от ползващите ГТ русенци.

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #104 on: 08.01.2019, 23:02:11 »
За автобусните договори не съм съгласен,че се изпълняват.Линия 18 през 2018 са два месеца имаше проблем във 5 курса неизпълнени,а сега гледа да се цака със 11 линия като вече два пъти засичам автобуса да е на спирка помпена станция в 7,45,когато трябва да тръгва от 48 блок по това време.Няма как да се прехвърли за 30 секунди.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #105 on: 08.01.2019, 23:50:04 »
За автобусните договори не съм съгласен,че се изпълняват.Линия 18 през 2018 са два месеца имаше проблем във 5 курса неизпълнени,а сега гледа да се цака със 11 линия като вече два пъти засичам автобуса да е на спирка помпена станция в 7,45,когато трябва да тръгва от 48 блок по това време.Няма как да се прехвърли за 30 секунди.
Така ще е докато няма строг контрол от онези на центъра. То затова(гонки между автобуси) трябва по-скоро въвеждане на новата транспортна схема - достатъчно вече се бавят, а ако трябваше да се прави за някой по-голям град, сигурно на унгарците ще им трябваше петилетка за изпълнението.