Author Topic: Общински Транспорт Русе АД  (Read 17050 times)

Offline bgdimitrov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Re: Общински Транспорт Русе АД
« Reply #140 on: 26.03.2019, 19:21:33 »
За какво се правят обществени поръчки, вместо общината директно да се договори с транспортните дружества в Швейцария и т.н... не виждам смисъл просто.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #141 on: 26.03.2019, 19:29:29 »
Понеже всичко, което се купува от държавни или общински субекти, с цена над 10 хил. лева, следва да мине през процедура по ЗОП. Преди години участвах в продажбите на софтуер за много общини, вкл. Русе, та правихме какви ли не врътки - продажби на парче, едно по едно, услугите отделно и т.н., защото хората бяха доволни от нас, та и  те, и ние, искахме да не се налага пускането на обществена поръчка, затова разделяхме всичко, за да не се качи цената на отделна позиция над лимита. Конкретно в случая проблемът е, че няма как да се направи договорка с този, който продава харесаните предварително тролеи - следва да се пусне обществена поръчка с предизвестен победител, което е незаконно. А швейцарците, чехите и т.н. за това не ги е еня, те ще си пуснат тролеите за продажба с обява и ще се намери кой да ги купи - примерно градовете в Украйна - там все още няма ЗОП. Така София изтърва хиляди възможности за спасяване на положението с трамваите и тролеите докато могат да се поръчат чисто нови - продаваха се в добро състояние, но отидоха в Украйна и Русия. Примерно трамваи от Цюрих, Берлин и т.н. Същото е и с автобусите - колко Цитаро вече се продават втора ръка, ама автото не може да ги купи без процедура, та продължават да дъргасат боклуци. Единственият начин е като с "краставиците" - богатите швейцарци да ви подарят тролеи.
« Last Edit: 26.03.2019, 19:37:13 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bgdimitrov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #142 on: 26.03.2019, 21:10:06 »
Има изключения на това което казваш, дано скоро се оправят, по какъвто и начин да стане това...

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #143 on: 26.03.2019, 21:34:29 »
Стига с тия боклуци втора ръка за всяка община има изключително много пари от ЕС за да изградат устойчив градски транспорт. Проблемът е в капацитета и заинтересоваността на чиновниците и кмета. Колко търгове се провалиха именно заради липса на административен капацитет и клиентилизъм.
The Grand Tour

Online dj_the_bus

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #144 on: 27.03.2019, 03:21:21 »
Най-накрая някой да напише нещо смислено, различно от ДАПаджийски фолклор, че Дядо Коледа съществува  :santa: Дападжийски фолклорни приказки не са еквивалентни на достоверна информация!
Аз на такъв фолклор не вярвам. Това не е частна фирма, че някой да си купува каквото си хареса ей-така. Така, че обръщението с "млъквай" го приемам, за безпредметно. Макар и преди 8 години все нещо ми е останало в главата от специалните часове по икономически дисциплини...
В доста държавни сектори се процедира, споменатото от @IKAR - фиксира се добър или угоден (в случай на корупционни схеми) изпълнител и поръчката се настанява за въпросния. Явно тия фъфления за Чехия и Швейцария са празни думи. Тъй като същите щяха да си направят предложенията, макар и с чужда помощ. Не трябва много интелект да се прочете цялата обществена поръчка. Все пак е написана на български език и се вижда, че няма никакви по-конкретни изисквания, скалъпена, сякаш удавник за сламка, просто някой да се яви. От това което изрових от медиите по темата, изказано от кмета на Русе... Общо взето приказва празни приказки, за замазване на положението и явно в приготовление за избори. В друг случай, логично щеше да поеме доста по-адекватна и осезаема грижа по-рано по отношение за градския транспорт. @tauri достатъчно добре сподели за реалните възможности дадени с финансовите потоци и цялостното поведение на ЕС към България. Въпросът е, че няма заинтересованост от властта и работа по същество. Налично е отчитане на дейност по избори и/или когато се види възможност за изгодни корупционни схеми.

Апропо- може, да ми е обягнало, но минимумът за ЗОП не е ли 30 хил. лева?

Offline dst1123

• Запален по ГТ
  • Т25 (199x-12.2015)
    • View Profile
    • Email
« Reply #145 on: 27.03.2019, 21:44:44 »
Най-накрая някой да напише нещо смислено, различно от ДАПаджийски фолклор, че Дядо Коледа съществува  :santa: Дападжийски фолклорни приказки не са еквивалентни на достоверна информация!
Аз на такъв фолклор не вярвам. Това не е частна фирма, че някой да си купува каквото си хареса ей-така. Така, че обръщението с "млъквай" го приемам, за безпредметно. Макар и преди 8 години все нещо ми е останало в главата от специалните часове по икономически дисциплини...

Ти май нещо се взе много насериозно да чешеш клавиатурата в русенската тема напоследък , дападжийски фолклор е да питаш някой шофьор за новия ПС, май ми четеш мнението през ред :D.На каквото щеш вярвай,както щеш наричай мненията ми ,но няма повече да ти се обяснявам! Такива постове като твоя  ме карат да престана да споделям тук прясна информация "директно от кухнята" на ДАПа  :help:.

До 6ти май по план трябва да дойдат предизборно 5 NAW-та от Лозана, иначе още едно кметско обещание ще си замине.

Online dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #146 on: 27.03.2019, 22:48:38 »
Ох извинявай, не знаех че споделяш информация от кмета или прокуриста (управителя) на дружеството- това аз наричам информация от кухнята.
Обществената ви поръчка е написана без никакви технически изисквания, напълно отворена, така че дори някой със ЗиУ би кандидатствал и спечелил, защото са я пуснали като удавници за сламка. Явно е, че не са договорили нищо с градовете, както фъфлеше кметът за да замаже очите на обществеността, че идват избори. В противен случай щеше да се появи поръчка, характерни за сценария, описан от @IKAR който е незаконен, но ако е за добро благо не виждам проблим. А именно- поставят се изисквания за конкретния избран, като поставено лице му прави кандидатурата, да отговаря така, че да събере най-много точки, безапелационно. Така се оформят за да станат законни поръчки, които са с твърде специфичен предмет, като тази. Вярно много си ви е присърце, личните ви пристрастия са до безкрай, но реалността е друга, колкото и гадна да е тя. Кметът се опита да фъфли глупости по телевизията, като всеки средностатистически властимащ, но реално си няма ни най-малък интерес по същество. Иначе, както спомена @tauri - Няма ли желание и начин не се търси.

Online pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #147 on: 22.04.2019, 16:06:39 »
Явно на дапа им трябват спешно нови или употребявани машини.От няколко дни следя машините им и се оказва,че от 8 рена днес са само 2.От 8 хес са успели да подкарат 7,но те издават странни звуци,което въобще не е добре.От 24 ивекота докарани през 2008 към днешна дата на линия са 11 броя като на почти всички компресорите им вият като най-зле положението е при 906 към този момент.Средните врати на някои от ивекотата не се затварят плътно.
Както е видно положението хич не е добре.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline bgdimitrov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #148 on: 22.04.2019, 20:07:59 »
Пълен провал е ситуацията там за сега. Имам чувство че няма да има никакви тролеи за 6 май.

Online pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #149 on: 22.04.2019, 23:07:03 »
Да за 6-ти май нищо няма да дойте.Доставка една около баловете евентуално.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Online dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #150 on: 15.05.2019, 19:42:36 »
Отново са отворили процедура за обществена поръчка, същата, като тази дето вече беше прекратена, заради липса на кандидати. Краен срок за подаване на документи е 15.06.2019г. Отново поръчката е напълно отворена, без никакви кой знае какви изисквания. Явно, че все още са с патовата ситуация, че не могат да се спазарят с никой, че да напаснат поръчката за него. И тук, както и в предната поръчка е вметната хипотезата на чл. 182 на ЗОП, че може да се прибегне до директно договаряне, при липса на кандидати. Уви, видно е, че да се пуска пак обществена поръчка, че предната не се е стигнало дори до директно договаряне, щото явно, че няма кой да продаде тролейбуси на Русе за цената, която са готови да дадат от властта.
Май още една фъфленка, че ще има тролейбуси за баловете се опровергават...

Offline bgdimitrov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #151 on: 18.05.2019, 22:03:04 »
Няма ли някой да снима нощната линия, да каже как са нещата? Ако не, средата на юни ще имам възможност живот и здраве, макар че изобщо не ми е по маршрута и евентуално може само да тествам от гарата до кръговото.

Offline dst1123

• Запален по ГТ
  • Т25 (199x-12.2015)
    • View Profile
    • Email
« Reply #152 on: 18.05.2019, 22:41:24 »
Отново са отворили процедура за обществена поръчка, същата, като тази дето вече беше прекратена, заради липса на кандидати. Краен срок за подаване на документи е 15.06.2019г. Отново поръчката е напълно отворена, без никакви кой знае какви изисквания. Явно, че все още са с патовата ситуация, че не могат да се спазарят с никой, че да напаснат поръчката за него. И тук, както и в предната поръчка е вметната хипотезата на чл. 182 на ЗОП, че може да се прибегне до директно договаряне, при липса на кандидати. Уви, видно е, че да се пуска пак обществена поръчка, че предната не се е стигнало дори до директно договаряне, щото явно, че няма кой да продаде тролейбуси на Русе за цената, която са готови да дадат от властта.
Май още една фъфленка, че ще има тролейбуси за баловете се опровергават...

Фъфленка, ама си е истина  ;), а и екшъна около баловете още не е почнал....
Първият около 20-ти ще се появи, а за Шкодите не е известно кога ще дойдат.

Online dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #153 on: 18.05.2019, 23:26:25 »
Е малко процедурата приключва приемането на оферти на 15.06. което е около месец след баловете... Знам че си ги имате личните пристрастия и надежди и прочее, но официалните документи и реалните дествия са нещо друго... А то фъфлеха колеги от форума дори за 6-ти май да са тръгнали някакви машини... После ми се сърдите, че съм бил рязък в изказа...

Offline dst1123

• Запален по ГТ
  • Т25 (199x-12.2015)
    • View Profile
    • Email
« Reply #154 on: 19.05.2019, 00:22:30 »
Е малко процедурата приключва приемането на оферти на 15.06. което е около месец след баловете... Знам че си ги имате личните пристрастия и надежди и прочее, но официалните документи и реалните дествия са нещо друго... А то фъфлеха колеги от форума дори за 6-ти май да са тръгнали някакви машини... После ми се сърдите, че съм бил рязък в изказа...

Лични пристрастия аз нямам, не знам откъде си го измисли даже.Кефи ме как продължаваш да си чешеш клавиатурата, въпреки че ти нищо друго не знаеш за тролеите, освен за обществената поръчка и пак четеш през ред...И през трети лица на ЛС ми казваш че фъфля глупости (явно не ти стиска да ми го кажеш на живо) :help: Това напълно показва що за дребна  душица си.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #155 on: 19.05.2019, 09:30:16 »
Аз предлагам да се хванете на бас: Ако до 23:59 часа на 31.05.2019 няма снимка на новопристигнал тролей в Русе, dst1123 губи, ако има - dj губи. Загубилият спира да пише по темата за 6 месеца, т.е. - до 30.11.2019

Online pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #157 on: 29.05.2019, 13:48:59 »
Демек към днешна дата - 28.05.2019 г., неотложните 17 тролея все още не са докладвани от управителя на дружеството... Като се има предвид, че община Русе не е единствената община във Вселената, която търси такива тролеи, положението не е съвсем розово.

Offline bgdimitrov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #158 on: 29.05.2019, 18:29:30 »
Точно и ясно.

Също така в средносрочен план имаме планове за поетапно закупуване и на нов подвижен състав. Мотивирани сме още в рамките на настоящия програмен период 2014-2020 година в рамките на икономисани средства по оперативните програми „Околна среда“ и „Региони в растеж“ да се възползваме и да закупим нови тролейбуси.

Също така сме подали към Управляващите органи на двете програми и желание за закупуване на автобуси на алтернативни горива, основно електробуси, каквито във все повече градове от Централна и Източна Европа с европейско финансиране биват закупувани.

Online dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #159 on: 01.06.2019, 00:11:55 »
Аз предлагам да се хванете на бас: Ако до 23:59 часа на 31.05.2019 няма снимка на новопристигнал тролей в Русе, dst1123 губи, ако има - dj губи. Загубилият спира да пише по темата за 6 месеца, т.е. - до 30.11.2019
Да затвърдя позициите на черна овца...

А въпросът къде са тролейбусите? Има ли тролейбуси или няма?
Ясно че няма... Но не мисля, че трябва да се стига до ограничаване на права, както е писал Благун. Но просто по-премерено писане и филтриране...