Author Topic: Общински Транспорт Русе АД  (Read 36952 times)

Offline mad_devil_k5

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Общински Транспорт Русе АД
« Reply #200 on: 09.03.2021, 21:59:45 »
30 годишен тролейбус за по 55 000 с ДДС,те това е тотал смешка.Стрелките на Чехите в Плевен струваха по около 10 хил..лв с ДДС..Последната партида на Хес струваха по около 8000 лв..Дано има алтернатива за други Тролеи..

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #201 on: 09.03.2021, 23:03:40 »
Нека като пиша новините да се чете! Вярно, че аз не искам тролейбуси втора ръка, но по новата схема трябват 54 возила. Сумата от 900 000 без ддс е обща за всичко. Сумата може да е по-малко зависи кой колко предложи. Дружеството е дало най общи условия за да може всеки кандидат да участва. Силно се надявам фирма да ни продаде шкода 24тр, а не отново Нау.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Online bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #202 on: 10.03.2021, 09:48:21 »
Ако не се лъжа, условията на поръчката са до 30 дни да се доставят първите 10 тролейбуса. Трудно според мен ще се намери кандидат който ей така му стоят 10 тролейбуса готови за транспорт.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #203 on: 10.03.2021, 10:13:40 »
От Чехия - 24 Tr, дори събрани от няколко града, трудно ще има 20 броя. Поне аз не знам да има толкова свободни. Налични има 26 Tr, но от първата генерация (те не са оптимален избор) от няколко града и пак не съм сигурен, че има цели 20 броя.
На куп има единствено тези от Лозана, а цената е такава, заради това, че трябва да се превозят първо по суша и после явно на кораб до Русе. Или поне да се изпратят изцяло с влак. Транспортът им ще струва повече от тяхната цена.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline mad_devil_k5

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #204 on: 10.03.2021, 20:57:24 »
24 tr няма,единствените за сега налични са в Хасково,26 tr от първата генерация са обикновенни мотриси без автономен ход ,а й като се има впредвид слабостите в окачването й кормилната уредба,ще е малко хазартно. Интересно е защо сумата е занижена,беше около 5 млн.лв,сега 900 000,ако някой има инфо да сподели.

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #205 on: 10.03.2021, 22:06:25 »
Сумата не е занижена. Тук става въпрос за употребявани коли с наши пари 20 броя. Другите 15 за 17 милиона се купуват с пари от ЕС, но всеки знаеше за корупцията и провалената поръчка.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline mad_devil_k5

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #206 on: 11.03.2021, 21:17:33 »
В Москва разпродават целия Електротранспорт,Мегаполисите на Тролза се продават на ниска цена има Маз 203Т70,БКМ,БОГДАН,всички с автономен ход от 10-30 км ,с резервни части и след сервиз.В Стара Загора стоят още Лазовете не помня беойката нещо около 15-17 броя мисля че бяха.Не са от най -добрите,но се продават ревизирани.Модел 2007 ма с автономен ход макар и не голям на батерия.Търсиха им около 17-18 хил лв. Бройката с ДДС.

Online bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #207 on: 11.03.2021, 22:47:10 »
Лазовете на Стара Загора освен за скрап друго не виждам да отидат.  :D

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #208 on: 12.03.2021, 11:08:32 »
Лазовете в Стара Загора са общо 6 бр. Те са тотал щета и са разграбени, изобщо не са ревизирани, а са разчастени, даже може и да са нарязани вече. Автономен ход мисля, че нямат, но дори и да имат то е неизползваем или не е бил ползван.
« Last Edit: 12.03.2021, 18:33:32 by georgi_L »

Offline rs_section

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #209 on: 15.03.2021, 13:29:31 »
В Москва разпродават целия Електротранспорт,Мегаполисите на Тролза се продават на ниска цена има Маз 203Т70,БКМ,БОГДАН,всички с автономен ход от 10-30 км ,с резервни части и след сервиз.В Стара Загора стоят още Лазовете не помня беойката нещо около 15-17 броя мисля че бяха.Не са от най -добрите,но се продават ревизирани.Модел 2007 ма с автономен ход макар и не голям на батерия.Търсиха им около 17-18 хил лв. Бройката с ДДС.

Тоест да не стари швейцарски тролеи, експлоатирани в Швейцария, а да са стари руски, беларуски, украински и Бог знае какви още, експлоатирани в Москва? Не виждам някой в Русе, освен ако не е русофил по партийна линия, да предпочете пост-съветското производство.

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #210 on: 15.03.2021, 13:53:21 »
Лазовете на Стара Загора освен за скрап друго не виждам да отидат.  :D

От 6-те Лаз-а могат да стегнат 3, като половината от тях останат за резервни части и да пуснат линията до гарата, след като не отделят вече средства по ОП за тролейбуси. 2 тролея на половин час стигат. Трябва и рехабилитация на мрежата до там. Отделно на 90% от контактния проводник по линия № 2 е много изтънял и плаче за подмяна.
ДАК-овете, незабравими!

Online bgdimitrov

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #211 on: 04.05.2021, 22:25:27 »
Днес беше последния работен ден на тролеите NAW BT-25 в Лозана, Швейцария. Има репортажи от телевизията където се споменава че тролеите ще бъдат продадени в Русе, а ремаркетата ще се използват в Германия. Мисля че е въпрос на време официално и от ОТР да пуснат новината.

https://www.20min.ch/fr/story/les-lausannois-disent-au-revoir-a-leurs-trolleybus-a-remorque-700049907009

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #212 on: 04.05.2021, 23:47:38 »
Честито! Ставаме подвижната морга на Европа :fan:

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #213 on: 05.05.2021, 00:31:58 »
"Градският транспорт" на Русе от поне 10 години си е моргата на Европа, а по-лошото е, че е и моргата на България. Странно защо има учудени за доставката на швейцарските ветерани, беше ясно каква скрап ще дойде още при обявяването на поръчката. Интересно за по колко евро парчето ще бъдат продадени 30 годишните талиги на дружеството.

Offline mad_devil_k5

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #214 on: 05.05.2021, 22:38:31 »
Нищо ново..Те тиа са нови само на 1 200 000 км...Те като нови...От тука нема къде да ударим дъното по надолу..

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #215 on: 05.05.2021, 22:53:45 »
Като са тръгнали да купуват стари трошляци, то по-добре беше да купят икарусите от София. Единствената разлика спрямо тия от Лозана е, че са дълги и поне вътре в условия на паднемията ще може да се спазва по-голяма дистанция между пътниците. Срамота е да се купува толко стар подвижен състав. Щеше да е добре ако бяха закупили шкоди като тези в Хасково. А всъщност защо купуват още толко тролейбуса? Нова линия ли ще откриват или заменят по-стари тролеи?

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #216 on: 05.05.2021, 23:15:10 »
Идеята уж е да останат тези от Лозана, 21Тр и новите (каквито и да са те). Следващият програмен период - до 2027 г. да се закупят още нови.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #217 on: 06.05.2021, 00:16:42 »
Виждам, че отново се предлагат Икарусите на София. Колеги стига още боклуци в Русе. На всичко отгоре нужда от съчленени возила нямаме и няма да имаме вече. Според едни идват Naw от Лозана, но според други фенове от там само 18 машини ще може да ни дадат. По поръчка търсим 20. Според дружеството имало интерес от Чехия, но от фирмата кандидат само една нищо не се разбира. За съжаление 24тр малко трудно може да се намери, но като дадат повече подробности ще видим.
Още се чудя при 39 млн, защо се купиха първите 17, че и сега търсим още 20. Уж някога ще имаме нова схема за 54 тролея, но за мен са си чисти фантазии. И не сега с 39 млн. да ми купуват 20 електробуса сор, а да бяха взели 30 тролея и само за резерва да са старите.

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #218 on: 06.05.2021, 01:01:23 »
Странно. Ивеко-тата са зле предполагам, но то вече ако се движат от тях не са много.Нали имаше други доставки, с които ги спряха. Сега освен шкодите, последните от Лозана какво остана за подмяна? Имаше няколко с марка Рено, както и други предполагам и те от Лозана, защото са в същата разцветка само в предницата имат външно някакви разлики с тези последните. А относно икарусите нали това казвам, същата трагедия са като тези, които се купуват и без друго, но доставката щеше да им излезе много по-евтино, както и цената им. А реално нито тези от Лозана, нито икарусите предлагат някакъв комфорт на пътуване, така че е все тая. Просто предимството щеше да е, че са дълги и ще е по-просторно вътре. За пътникопотока не знам, но колкото и пъти да съм бил в Русе по работа, когато и да ги видя тролеите пътуват празни. Изключение прави само сутринта учениците като тръгнат за училище и хората за работа тогава имаше така леко пълни тролеи и може би предполагам вечер пак има по някой друг пътник, но през деня вървят празни до полупразни- поне с такива впечатления съм останал не зная сега как е положението, скоро не съм ходил.

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #219 on: 06.05.2021, 05:02:14 »
Недейте, че сега ще се появят някои всеразбиращи специалисти във форума, които ще твърдят как НАУ-та и Хес-ове били възможно най-доброто, върха на тролеите, здрави, "вечни" и т.н. В действителност всичкият швейцарски подвижен състав е по-спартански обзаведен, отколкото трябва. Който го видял и ползвал в родината му, както и втора употреба извън нея, в България включително, не е трудно да се убеди за какво иде реч. Старали са се максимално да опростят всичко до немай къде, което има и положителни страни, разбира се.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.