Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 162330 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Една интересна статия за елетронните дневни и нощтни карти:
https://www.mediapool.bg/kak-patuvaneto-s-gradskiya-transport-v-sofiya-izleze-pochti-bez-pari-news282229.html

Според мен по-добра от тази реклама - здраве му кажи! Дневно се купуват около 300 карти, да видим дали ще има скок... Мен по-скоро ме притеснява кой събира личните данни, защото в момента сайта излиза от името на ЦГМ, за разработчик са посочени Тикси, всъщност поръчката за сайта е спечелена от Тиксеу - абе въобще голяма мешавица, особено ако прибавим и връзката с мобилните оператори.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Точно по тази причина не съм пробвал приложението. Бих го ползвал само чрез таксуване от мобилния оператор, а съм на Теленор. Изобщо нямам желание да давам данни от карта. Вярно е, че може да е виртуална или специална за целта, но там трябва да и баеш непрекъснато дали хем да има наличност, хем да не е много голяма.
Затова като ти ги платиш на оператора е по-добре според мен.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline mitakis

• Moderator
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Мойта дебитна карта умря след опит за купуване. Не е блокирана, но не работи онлайн и на банкомат и отидох да ми преиздадат нова. Може и да е просто случайност че се случи в този сайт.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
"Аз като ви казвах..." http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=86.msg100182657#msg100182657  :crazy:

Ти хубаво ни каза, но не ни каза какво ще се случи ако електронните карти се проверяват както трябва. До сега разбрахме само, че реално контрол няма, а не че системата е лоша.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Една видеопрезентация на фирмата, която ще изпълни "новата" система. Като цяло едва ли има очаровани, че турци са избрани за изпълнител...

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Вчера успешно закупих дневна карта, чрез новата система с дебитна карта. Удобството и бързината при закупуване са несравними с хартиените еднодневки. Основните ми причини да я предпочета са липсата на пункт на ЦГМ в района и удобството да не ти активират еднодневната карта при всяко влизане в метрото.
За съжаление последното не беше точно така - на източния вход на МС Младост 1 в продължение на 3-4 минути се опитвах да сканирам кода от екрана с червения лъч на турникета. След стотици неуспешни опита (все едно не доближавам нищо до лъча) и на двата "светещи" турникета просто заобиколих...
При проверка от контрольор в А84 изобщо не ми погледна дисплея, дори не бях отворил на екрана, на който пише още колко време е валидна картата.  :angry:

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
на източния вход на МС Младост 1 в продължение на 3-4 минути се опитвах да сканирам кода от екрана с червения лъч на турникета. След стотици неуспешни опита (все едно не доближавам нищо до лъча) и на двата "светещи" турникета просто заобиколих...

За съжаление потвърждавам опита ти, сканирането на новите електронни карти на турникетите е практически невъзможно. Изглежда скенерите са пълни боклуци и могат да сканират само хартиени носители, екраните на смартфоните са им твърде ярки или отразяват лъча. Трябва да влизаш по реда който важи и за хартиените дневни карти - след спор и разправия с касиерката тя ти отваря бариерата за колички. Или просто си минаваш без да се разправяш с никой и прескачаш турникета.