Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 165584 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Една интересна статия за елетронните дневни и нощтни карти:
https://www.mediapool.bg/kak-patuvaneto-s-gradskiya-transport-v-sofiya-izleze-pochti-bez-pari-news282229.html

Според мен по-добра от тази реклама - здраве му кажи! Дневно се купуват около 300 карти, да видим дали ще има скок... Мен по-скоро ме притеснява кой събира личните данни, защото в момента сайта излиза от името на ЦГМ, за разработчик са посочени Тикси, всъщност поръчката за сайта е спечелена от Тиксеу - абе въобще голяма мешавица, особено ако прибавим и връзката с мобилните оператори.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Точно по тази причина не съм пробвал приложението. Бих го ползвал само чрез таксуване от мобилния оператор, а съм на Теленор. Изобщо нямам желание да давам данни от карта. Вярно е, че може да е виртуална или специална за целта, но там трябва да и баеш непрекъснато дали хем да има наличност, хем да не е много голяма.
Затова като ти ги платиш на оператора е по-добре според мен.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline mitakis

• Vintage vehicles
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Мойта дебитна карта умря след опит за купуване. Не е блокирана, но не работи онлайн и на банкомат и отидох да ми преиздадат нова. Може и да е просто случайност че се случи в този сайт.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
"Аз като ви казвах..." http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=86.msg100182657#msg100182657  :crazy:

Ти хубаво ни каза, но не ни каза какво ще се случи ако електронните карти се проверяват както трябва. До сега разбрахме само, че реално контрол няма, а не че системата е лоша.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Една видеопрезентация на фирмата, която ще изпълни "новата" система. Като цяло едва ли има очаровани, че турци са избрани за изпълнител...

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Вчера успешно закупих дневна карта, чрез новата система с дебитна карта. Удобството и бързината при закупуване са несравними с хартиените еднодневки. Основните ми причини да я предпочета са липсата на пункт на ЦГМ в района и удобството да не ти активират еднодневната карта при всяко влизане в метрото.
За съжаление последното не беше точно така - на източния вход на МС Младост 1 в продължение на 3-4 минути се опитвах да сканирам кода от екрана с червения лъч на турникета. След стотици неуспешни опита (все едно не доближавам нищо до лъча) и на двата "светещи" турникета просто заобиколих...
При проверка от контрольор в А84 изобщо не ми погледна дисплея, дори не бях отворил на екрана, на който пише още колко време е валидна картата.  :angry:

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
на източния вход на МС Младост 1 в продължение на 3-4 минути се опитвах да сканирам кода от екрана с червения лъч на турникета. След стотици неуспешни опита (все едно не доближавам нищо до лъча) и на двата "светещи" турникета просто заобиколих...

За съжаление потвърждавам опита ти, сканирането на новите електронни карти на турникетите е практически невъзможно. Изглежда скенерите са пълни боклуци и могат да сканират само хартиени носители, екраните на смартфоните са им твърде ярки или отразяват лъча. Трябва да влизаш по реда който важи и за хартиените дневни карти - след спор и разправия с касиерката тя ти отваря бариерата за колички. Или просто си минаваш без да се разправяш с никой и прескачаш турникета.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Триъгълник 36
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Днес на „Сердика“ баща ми е бил изненадан от зеления билет. Не го е очаквал, видял, че е зелен, но той въобще не е бил чувал за зеления билет, попитал е касиерката, на която е платил два лева и ме у върнала 40 стотинки, това нов дизайн ли е, не си спомня какво му е отговорила, най-вероятно не му е и след това се е усетил, че са му върнали не лев, а само 40 стотинки. Не бих искал да я обвинявам, защото според мен тази грешка е по-скоро причинена от механично запаметени действия, но пък от своя страна тя може да бъде доказателство, че има не малко проблеми със зелените билети.

Би следвало билетите да са готови в определено задоволително количество още през ноември и всички пунктове на ЦГМ, каси на метрото и диспечерски пунктове да ги имат и само да се чака заповед от СО, за да влязат в употреба, но има определени проблеми. Да се снабдят касите на метрото, обектите на ЦГМ и диспечерските бюра е едно, но снабдяването на возилата от наземния транспорт е съвсем друго. Не всяка линия има диспечерски бюра по маршрута си. От ноември във возилата да се оставят зелени билети, но това ще обременява допълнително водачите, което би следвало да се избегне, а от друга страна как точно биха се избегнали неволните грешки на касиери и водачи, които по навик си таксуват 1.60.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
Нека си се продават по будките на ЦГМ, но не и при водачите. Все пак те са там за да карат.
Достатъчно ангажиращо е и продаването на единични билети - постоянно броене на стотинки и билети, отчитането им, разсейването докато продаваш билетите.
Още малко ще искате и електронни карти да зареждат.  :crazy:
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Наистина трудно е да върнеш разликата от кръглия 1 лев. По-трудно от това да върнеш от 1.60. Заслужават надбавка.

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Нека си се продават по будките на ЦГМ, но не и при водачите. Все пак те са там за да карат.
Достатъчно ангажиращо е и продаването на единични билети - постоянно броене на стотинки и билети, отчитането им, разсейването докато продаваш билетите.
Още малко ще искате и електронни карти да зареждат.  :crazy:

Вероятно ще се изненадаш от факта как в съседен Белград, ватман, въпреки че работата му е да кара, излезе от кабината за да валидира картата на blagun, защото не знаехме как. Тукалните водачи масово са глезльовци.

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
Обаче надали в Белград водачите работят в същия стрес и при същите условия на труд каквито са при нас.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Обаче надали в Белград водачите работят в същия стрес и при същите условия на труд каквито са при нас.
Да, за сравними заплати и с доста сравнима техника. :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Ти ходил ли си в Белград? Ако не си, отиди и тогава давай заключения.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Явно не си виждал Белград даже и на снимка...

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
На 16, 17 и 18 Ноември бях в Букурещ за фестивала Metal Gates и пътувах няколко пъти с различни превозни средства. До вратите има оранжеви кютуци и при доближаване на валидна карта светва зелен индикатор. Има подсещащи надписи върху кютуците "Appropriati Cardul", който подсеща пътниците да валидират картите си и човек знаещ английски или някой романски език би се досетил какво да направи.  :)  Няма ли нещо подобно и в Белград?  :rolleyes:
« Last Edit: 06.12.2018, 17:56:32 by V.Peichev »