Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 254285 times)

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Не щеш ли 5 лева да е? Билет с право на прекачване ти е реално дневната карта за 4 лева. Да пускат един 90 мин. за 2 лева и да се приключва с тази 20 годишна драма...

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Да пуснат билет за 1 лев за 1 превозно средство до 3-4 спирки до 30 минути, и 2 лв. за 90 минути и неограничено прекачване в посоката на пътуване, ми се струва най-логично.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ако билетът за единично пътуване без право на прекачване е 1.60 лева, то не би ли трябвало този с право на прекачване да е 2.00 - 2.50 лева?
Не. По скоро не трябва да съществува еднократен билет, а само такъв за ХХ минути.
Защото ако се кача за 2 спирки на линия ХХ, а след това за още 2 на линия YY, ще плащам по-скъпо.
Но ако се кача на 111 от край до край, тогава виж-плащам по-евтино, въпреки че първия път съм пътувал 10-15 минути,а във втория-колегите да кажат колко минути е курса на 111 в час пик. :crazy:
И нека погледнем Бургас- о, изненада- има само билет 1.30 за 45 минути, ако си с ел.карта, а ако нямаш- 1.50 без право на прекачване.
« Last Edit: 09.03.2021, 13:30:55 by Chezare »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Намерих изгубена електронна карта на улицата. Възможно ли е да я върна в бюро на ЦГМ?

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 44 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
За София е нужен билет 90 минути с прекачвания - освен 111 има още няколко дълги линии с времепътуване между крайните спирки над 60 минути при това с допълнителни забавяния делник заради задръствания. В Бургас и Варна линиите са значително по-къси освен някои крайградски и билет за 60 минути е напълно достатъчен. :rolleyes:

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Ако картата е персонализирана може да потърсиш собственика във фейсбук. На мен така ми върнаха изгубена карта и то в Холандия. Ако не предполагам е най-разумно да я предадеш в бюро на ЦГМ.