Author Topic: A 79  (Read 815 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Re: A 79
« Reply #20 on: 02.01.2018, 17:00:53 »
Явно никой не се е возил в 79 сутрин към Хр. Ботев. Аз също съм мислил за единични автобуси по 79, каквито и в момента има в излишък, но шофьори по 79 са ми казвали, че сутрин е абсурдно да се поберат хората в единичен.
А аз отдавна съм мислил за удължаване на 79 до Летището, дружба, дори и до Младост 1, така, че би било хубаво да се помисли в тази насока. И не виждам нищо страшно за пътниците като преминават през Хр. Ботев.
мур

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 02.01.2018, 17:10:51 »
Ако се въведе постоянен контрол пътници и за маршрутка няма да има?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #22 on: 02.01.2018, 17:33:13 »
На първо време трябва да се разкарат хилядите гърбици по източната тангента. Ако там се пуснат автобуси, каквито и да са, след половин година ще трябва да ги хвърляме. Експресен автобус би бил частично решение, но не и ако обитателите на махалата хвърлят камъни, което нерядко се случва. Линии като 83 и 102 са добър пример за което. Ако ще се заобикаля до летището, помоему, то една линия през източната дъга на СОП би била по-удачно решение - ще върти по-голям километраж със сигурност, но е напълно възможно да е по-бърза от пъпленето през тангентата.

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #23 on: 02.01.2018, 19:12:50 »
Ама естествено, то може да не спира в гетото, ама мангалите като целят с камъни автобусите? Кой луд ще я ползва тая линия. На Икарусите преди им слагаха решетки на стоповете. Какъв автобус ще пуснеш да минава хем през гетото, хем през летището... И не е за жалене точно 79, дето вози от едно никъде до друго никъде. Няма проблем да мине на къси, особено при положение, че най-дългата линия в София плаче за подсилване.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 02.01.2018, 21:10:17 »
сутрин е абсурдно да се поберат хората в единичен.
Ами тогава пускат повече коли в пиковите часове.

Offline Eliyan

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 02.01.2018, 21:12:36 »
Като си поддържам старата идея МД-3 от "Ботевградско шосе" да се продължи до МС "Искърско шосе", със или без междинна станция в "Христо Ботев", дотогава или алтернативно на това, трябва да има някаква транспортна връзка от "Дружба" и летището към североизточните комплекси. Колкото и неугледна, и рискова да е такава връзка, безумие е от "Дружба" до "Сухата река" единственият вариант с обществен транспорт да е с прекачване на СУ или, в най-добрия случай - на Румънското посолство. Не е удачно също така летището да е практически до "Ботевградско шосе", а всичките му връзки до една да са в противоположното направление.
За мен добър временен вариант е А79 от Пожарната на "Сухата река" да продължава по "Летоструй" до АС "Изток", след което направо пресича "Ботевградско шосе", по Източна тангента, после "Мими Балканска"- "Христофор Колумб" - "Искърско шосе" до МС "Искърско шосе". 

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #26 on: 18.01.2018, 16:11:06 »
Тези дни се чудех дали е възможно да се направи следното:
А79 се закрива.
А100 се пренасочва вместо до Пътностроителна техника до кв. "Христо Ботев" с две допълнителни коли.
А78 и А101 се подсилват с по две коли.

Броят на колите е същия, но се постига обслужване с по-малки интервали на движение. 
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #27 on: 18.01.2018, 16:22:26 »
Принципно е възможно, но толкова редовен 101 неизбежно ще бъде полу- до почти празен - 100 поема основния пътникопоток в промишлената зона, 101 и 79 имат само две общи спирки. По История Славянобългарска 309 е напълно достатъчен - броят пътници редовно е едноцифрен. :rolleyes: В такъв вариант по-скоро може 100 да върви в празник и да има по-късни курсове предпразник.  :rolleyes:

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #28 on: 18.01.2018, 17:59:05 »
Струва ми се добра идеята. Но мисля, че след пускането на МД3 е по-добре 100 да се удължи до Враждебна и да минава директно по Владимир Вазов. Така ще осигурява по-бърза връзка на Враждебна с метрото.