Author Topic: Чавдар В1420  (Read 10015 times)

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Здравей! Казвам се Виктор Чаушев и съм председател на сдружението. През деня от 9:30 до 17:30 се намирам на Орлов мост, в локалното между Орлов мост и СУ, на номер 27. Там работя. Можеш да ме потърсиш на 0897 975 614 . Звънни ми кога смяташ да минеш или го напиши тук. Ще ти издадем документ за дарение. Може да се видим и по друго време в центъра. Звънни, за да се разберем. Благодаря ти, за подкрепата.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Разбрахме се с момчето още вчера, затова съм му лайкнал поста. Не го притеснявайте.  :)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Вчера подписахме договор и успешно откупихме автобусът Чавдар от ЗММ-Сливен. Сега имаме срок до 15-ти юни да превозим автобусът до София. Инспекцията ни вчера установи проблеми с мигачите, хидравликата и въздушната система.
Спешно са ни необходими недостигащите 1838 лева, за да можем да извършим ремонтите по автобуса, да го регистрираме в КАТ и да му закупим нови акумулатори. Моля, помогнете ни с дарение на:
http://trolleybus.bgtransport.org/donate/
Или се свържете с нас на 0897 97 56 14
Нямаме много време!
Снимки от вчера може да видите ТУК
Благодарим Ви!
« Last Edit: 30.05.2018, 11:34:19 by viktorlc »

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
Хора, спрете да апелирате през има няма месец за пари!
Ставате досадни.
Инициативата е похвална, но си намерете солидни спонсори (инвеститори, държавни институции)
На този етап повече не мога да давам. :)

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Хора, спрете да апелирате през има няма месец за пари!
Ставате досадни.
Инициативата е похвална, но си намерете солидни спонсори (инвеститори, държавни институции)
На този етап повече не мога да давам. :)
Държавните институции нехаят за далечни по- важни неща, какво става за подобна инициатива, която според мнозина е чиста глупост “спасяване на някакъв си стар автобус”, относно спонсорите съм сигурен, че въпросът е проучен и в крайна сметка не е намерено по - приемливо решение, освен събиране на дарения. Съгласен съм, че може би за някои не е приятно, толкова често да се апелира към даряване на пари, но в крайна сметка инициативата е с изцяло пожелателен характер и никой не задължава никого да дава пари.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Инициативата е изцяло доброволна, не задължаваме никого да дарява пари. В случай, че за някого кампанията е досадна и безсмислена, моля да пропуска и да не чете настоящата тема!

Спонсори не се намират лесно, а първата стъпка към намирането им е автобусът да е собственост на сдружението. За възстановяването му в оригинален вид със сигурност ще търсим средства и материали от различни фирми. Ще разчитаме и на доброволчески труд при реставрирането, примерно на салона на автобуса.
Относно държавните институции - имаме уверението от страна на Автото, че ще може да съхраняваме автобуса в някой от гаражите, предстои да се уточни в кой точно. Да се надяваме, че някой ден ще имаме собствен терен с покрив, където да ги съхраняваме при по-добри условия.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
Не съм казал, че кампанията е "досадна и безсмислена", напротив.
Досадно е постоянното молене за пари по форумите толкова често.
Сигурно има и други начини.

Това си е мое мнение и мога да го изразявам свободно, така както вие може да изразявате вашето.
Не сте длъжни да се съобразявате с него, както и аз с вашето.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Не съм казал, че кампанията е "досадна и безсмислена", напротив.
Досадно е постоянното молене за пари по форумите толкова често.
Сигурно има и други начини.

Това си е мое мнение и мога да го изразявам свободно, така както вие може да изразявате вашето.
Не сте длъжни да се съобразявате с него, както и аз с вашето.

След като "сигурно има други начини", моля, предостави предложение как да стане. Ето, имаш трибуната. Да чуем предложенията. Дай конструктивна критика към кампанията, представи начини за подобрение.

Online abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
До колегата @mgt.Щом одобряваш кампанията,се включи с доброволен труд по обслужването и придружаването на машината.За това пари никой не иска. ;)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Финалът е близко! Благодарим на:

– ra3o.ra3 epay – 26 лв;
– Виктор Ч. – 100 лв;
– Калоян Я. – 10 лв;
– Любомир Н. – 50 лв;
– Стефан Г. – 282 лв Paypal;
– Пеньо С. – 20 лв;
– Бенямин Ч. epay – 10 лв;
– Тихомир М. – 94 лв Paypal;
– Георги Зл. – 56 лв Paypal;
– Кирил И. – 20 лв;
– Петко И. – 20 лв;
– Благун К. – 300 лв;
– Кирил П. – 100 лв;

Към момента сме събрали 7362 лева и ни остават 1438 лева да съберем.

Днес сме в Сливен, за да преместим автобусът от двора на ЗММ-Сливен в сервиз, който ще отстрани техническите проблеми по въздуха, хидравликата и мигачите на автобуса и да го подготви за път. Вече издадохме успешно транзитни номера на автобуса, сключихме ГО и закупихме нови акумулатори. За ремонтът и за транспортът до София са необходими още средства, които сме обявили на http://trolleybus.bgtransport.org/donate/ (1438 лв)
Подкрепете ни с дарение на този линк.
Благодарим на тези, които вече го направиха!

« Last Edit: 02.06.2018, 10:22:20 by viktorlc »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Вчера автобусът успешно беше закаран в гаража на Пътнически превози Сливен, където ще го видят на канал. Ще се сменят изгнилите маркучи, въздушни възглавници и др. и ще се подготви за пътя до София. По всяка вероятност придвижването до София ще стане на 12ти юни, да се надяваме то да е безаварийно. Предстои да уточним и маршрута.
Може да видите три видеота от вчерашното придвижване от ЗММ Сливен до Пътнически превози на страницата на Сдружението във фейсбук.

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
Поздравления за инициативата, която сте я довели до край. Бих се включил със средства, но и аз спасявам рази неща от онова време и мога само да стискам палци за всяко Ваше начинание. Великотърновският ДАП беше пълен с аквариуми, както къси, така и дълги. Похвално е, че спасихте такъв, благодарение на средствата, набрани чрез форума. Имам отношение към въпросната марка и модел, като съм истински радостен от това, че ще има запазен един екземпляр.   

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Купихме го, но инициативата съвсем не е приключила. Прибирането до София няма да е леко, а за да добие оригинален вид и да може да вози пътници, има още доста работа по него. Хубавото е, че почти няма липси по него, оказа се даже, че му работят копчетата за заявяване на спирка - като цъкнеш копчето и при шофьора светва на коя врата има за слизане.

Offline It_s_Real

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 344034812
    • View Profile
    • extrahost.BG
    • Email
По-важното е, че е откупен. Другото и въпрос на време.  ;)

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
Този автобус ще се движи по маршрута на ретро тролеите, който е планиран или ще се движи по друг маршрут?
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Този автобус ще се движи по маршрута на ретро тролеите, който е планиран или ще се движи по друг маршрут?
Не е обвързан с определен маршрут, като го ремонтираме, може да се движи навсякъде. При тролеите е по-трудно, тъй като сме зависими изцяло от контактната мрежа.

Offline castrosua

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
I must congratulate you (and publicly) for doing this. When my company grows a bit (God willing), I will donate to your cause. I would love to see the old Chavdar, the Dac and the Skoda traveling together!

Трябва да ви поздравя (и публично) за това. Когато моята компания расте малко (Бог желае), ще даря на вашата кауза. Бих искал да видя стария Чавдар, Дак и Шкода, които пътуват заедно!
Coming soon...Autobuzul Works-The Uncensored History about Buses and Cold War Politics