Author Topic: Странични въпроси  (Read 173617 times)

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Странични въпроси
« Reply #1740 on: 12.08.2019, 19:06:48 »
Скайскрапърсити е най-либералният форум, който аз познавам!

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1741 on: 12.08.2019, 20:01:44 »
Т.нар. "небостъргачен" е голям международен форум за архитекктура и градоустройство. С нарастването на популярността му, очаквано се напълни с тролове и качеството на дискусиите там спадна осезаемо. Троловете използват същия похват и тон като @New_passenger, заяждат се със всички, предизвикват спам, особено се активизарт около избори, както е сега, основно за да хулят по Спаси София. За това и същия явно не си е намерил място там  :rolleyes:

Багерчо, не знам, или си паднал от някоя паралелна вселена или просто не забелязваш какво става там. А може би просто "гузен негонен бяга" и обвиняваш че бил съм се заяждал и спамил понеже самият ти и твоите другарчета от небостъргачния използват тези похвати. Там не можеш да изразиш мнението си, веднага ще те обвинят в какво ли не. Да, пълно е с тролове и не само по време на избори. На хората там само политиката им е в главата, какви ти небостъргачи и градоустройство. Може да е глобал форум, но българската и по-точно софийската му секция е пълен тшак. Да не говорим че хората дето пишат там живеят в 19 век, какви ти небостъргачи? Та кой нормален ще пише там и ще чете форум който се състои от 90% кавги, при това денонощно?!? По-скоро пишещите там не са намерили мястото си в живота и не могат да си позволят "баварец" и силиконово барби, та какво им остава освен да хулят.

Не се усеща липсата на трамвая, ама друг път. Питай живущите там.

Някакви конкретни факти, мнения? По какъв начин им липсва трамвайното трасе?

За трасето до Дървеница единственият възможен вариант остава чрез прокарването на рингова линия от бул. Т. Каблешков, през Хладилника, кв. Витоша, бул. Г.М.Димитров и надясно към Дървеница, Студентски град и Малинова долина. Хубавото в тази посока е, че общината реши да изгради бул. Каблешков в цял габарит барабар с трамвая от Борово до Хладилника. Така че въпросът е колко бързо може да се очаква така необходимия пробив покрай Зоологическата градина. После всички опира до стратегическо мислене и достигането до полу-ринг от Захарна фабрика през Вардар - Красна поляна - автост. Овча купел - Борово и по направлението.

Да се използва някоя част от бъдещото трасе на трамвай по Каблешков е единственият оставащ шанс за трамвая до Дървеница. Де факто ще стане разклонение от Г.М.Димитров. Преди няколко дни спирах на Кл.Охридски. Толкова занемарен изглежда булеварда с това неизползваемо трасе! :/

« Last Edit: 12.08.2019, 20:08:37 by New_Passenger »

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1742 on: 15.08.2019, 18:04:51 »
Не знам дали тук е най-правилното място, но понеже нямаме раздел за авточасти във форума, ще използвам тази тема. Търся задни стопове за един вече доста рядък модел бус - Skoda 1203 (среща се и като TAZ 1203/1500). По-конкретно, за такъв бус говорим:

Задните стопове имат уникален дизайн, но са доста трудни за откриване и изглеждат по този начин:

Стоповете на 1203 и на Skoda 1000 MB са еднакви, така че може да се ползват и от леката кола, но са неоткриваеми. Ако някой е виждал някъде такъв бус или кола, или пък познава човек, който би имал такива, нека пише на лично съобщение. Дизайнът на стоповете е много красив, но за съжаление, за да се присадят нови или каквито и да е други е необходимо да се преправи цялостно леглото, в което същите стоят :(

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1743 on: 16.08.2019, 11:27:21 »
В ebay са обявени, и то - от България: https://www.ebay.com/itm/Tail-light-casings-for-Skoda-1000-MB/223624394300?fits=Model%3A1000+MB%7CMake%3ASkoda&hash=item34110d763c:g:RbYAAOSwOSddVT8T
Ето и чешка оферта: http://www.tiler-tuning.cz/product/skoda-1000_100_110-a-110r/svetla-a-blinkry/zadni-svetla-skoda-1000-mb_-mbx_-mbg-a-1/10360. Изобщо, като напишеш в Гугъла Zadni svetla Skoda 1000 MB, излизат разни оферти. Чехите поначало са ретро маниаци и си обичат "ембечкото" (от MB), докато в България този модел не беше много разпространен и преди 50 години.
« Last Edit: 16.08.2019, 11:39:22 by blagun »

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #1744 on: 16.08.2019, 18:00:00 »
Цената в чешкия сайт е по-атрактивна, ще предам на човека, понеже Шкодата не е моя. Благодаря.

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #1745 on: 17.08.2019, 19:36:19 »
Здравейте, може би е за темата с кварталите, но понеже не ми дава повече да си едитвам поста, а и това касае повече чужбина и е малко офтопик от темата там искам да попитам тук. Въпросът ми е към попътувалите повече от мен в чужбина. Виждали ли сте квартал някъде в Европа, който поразително да ви напомня за Изток, Лозенец, Изгрев, Яворов или Гео Милев и при това да е на горе-долу същото разстояние от центъра на града? Може да вметна и преките на Оборище и Черковна, но по спомени такива места съм виждал, например някои улици във Vinohrady в Прага е подобен на Оборище и широкия център (и имат дървета покрай тротоарите, рядкост за Прага!) но като релеф е хълмисто. Благодаря предварително! За сега се сещам само за Saska Kepa във Варшава, която в определени части прилича ту на Лозенец, но най-вече на Изток, а в най-южните и източни части - на Дианабад.
« Last Edit: 18.08.2019, 15:16:43 by Mihail »

Online Citaro

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1746 on: 22.08.2019, 00:46:16 »
Здравейте,дали някой има опит с избиването на хлебарки.У нас (панелка)това лято стана ад.Пръскахме с райдове и всякакви такива глупости.Ще съм вечно благодарен,ако някой даде ефективно решение.Мисля ,че бях чувал за някакво отровно прахче,което помагало,обаче как се използва и разтваря...

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1747 on: 22.08.2019, 01:11:43 »
Няма да стане. Потърсете фирма, която пръска със специални препарати - обикновено ползват Айкън. Ще трябва да дойдат поне два пъти, като след пръскането около три часа не трябва да се влиза в апартамента. След което, те ще ви кажат, известно време пак ще щъкат хлебарки, докато измрат. Иначе няма оправия, райдовете и подобни са жив зян.....Минах през абсолютно същото в България.....
« Last Edit: 22.08.2019, 01:25:50 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1748 on: 22.08.2019, 11:27:55 »
  • запълни пролуките около тръбите и пукнатините по стените, особено в тоалетната, банята и кухнята
  • ако пазиш отровите, напръскай под и зад кухненските шкафове
  • прегледай шкафовете за стара храна, която е оставена разпечатана и я изхвърли
  • има някакви устройства, които се включват в контакта и излъчвали ултразвукови и магнитни вълни, но не мога да кажа дали вършат работа. Ако някой ги е ползвал, може да сподели.
Тук и тук има още идеи.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1749 on: 22.08.2019, 12:10:08 »
Основното, което трябва да се направи и има ефект е да се извика фирма с професионални препарати. „Хоби“ препаратите не стават и ако са ви сменявани вертикалните щрангове дупките в плочите трябва да се запълнят непременно с пяна. Падението на хлебарките в моя блок започна през 2009 г. именно след смяната на щранговете и след като веднага запълнихме дупките с пяна.
« Last Edit: 22.08.2019, 12:12:00 by AGENT 006 »

Offline Trams13

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1750 on: 22.08.2019, 12:34:19 »
За избиване на хлебарки,мишки(плъхове и гризачи) има фирма Килъри.Тя има специални прерати и добре професионално обучени хора който,ще напръскат с отрова и ще загинат насекомите.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1751 on: 22.08.2019, 12:36:32 »
По всяка вероятност те са от добрите фирми, защото обслужват повечето хипермаркети, бизнесът им е голям и явно се имат с доверие.

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #1752 on: 22.08.2019, 17:10:36 »
При нас само Фронтлайн, който е срещу кърлежи по принцип изгони хлебарките.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1753 on: 22.08.2019, 22:41:25 »
Нашата фирма беше Пест Кеър, доволни сме, изгони ги.....пръскаха с Айкън. По принцип не се продава в търговската мрежа, можеш да си вземеш от фирма, но най-добре да напръскат специалисти. Хлебарките са едни от най-устойчивите животни, биха издържали дори ядрен взрив.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1754 on: 23.08.2019, 21:34:45 »
Първото и основно нещо е да се блокира достъпът на хлебарките до жилището. Това става със запълване на всички пролуки, цепнатини, дупки и т.н. Добро решение е монтажната пяна - тя се надува в процеса на съхнене и прави изключително качествено уплътнение. После се реже с макетно ножче. Гледаш около тръби, зад тоалетна, канали, кухненски шкаф. Панелките твърде често имат пролуки, за чието съществуване може дори да не подозираш. 

След това ги лишаваш от места за криене и размножаване - подлепи тапети, намести первази (и ги уплътни със силикон например), провери за дупки в паркета (ако имате такъв). Сега е моментът да изхвърлите стари мебели - хлебарките живеят в матраци, дамаски и т.н, без дори да подозираш.

Не им оставяй храна и вода, затрудни ги максимално.

След това извикай фирма. Аз ползвах “Инсекта”. Напръскаха два пъти през 28 дни и хлебарките, да чукам на дърво, изчезнаха. Не съм виждал от няколко години.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Dimitar155

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1755 on: 25.08.2019, 11:05:14 »
Докато сме на темата за насекоми, някой да се е справял с молците? Уж махнах всички родопски одеяла и не би трябвало да има какво да ядат, но през ден хващам по 6-7 с прахосмукачката от които 1-2 са доста малки. Вече слагам плик с ластик на тръбата на прахосмукачката, ако някой е оцелял да не излезе. Гледах зад всеки гардероб и шкаф, но не видях нещо особено.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #1756 on: 25.08.2019, 11:15:54 »
По принцип в този случай с молците ми се е случвало някакъв отворен преди месеци и забутан в шкафа пакет даречем с ориз, леща или друго подобно да се окаже източник на молците.
Иначе онзи ден се борих с мравки и то не в апартамент, а по царевицата.
Оказва се, че тези гадини като хората отглеждат домашни животни - листни въшки. Пазят си ги и ги занасят на някое растение - в моя случай 3 корена с царевица. Там ги поставят и те почват да се размножават. Забиват си (листните въшки) хоботите и почват да цоцат сок от растенията. Излишния се отделя по растението под формата на медна роса, която мравките обичат и си прибират към мравуняка. Така листните въшки им осигуряват храна.
Бях чел разни дивотии за борба с мравките като да напръскам с канела. Вятър работа!
Отначало реших да ползвам Нурилед Д, което имам нерапечатано. Единия от компонентите му е хлорперифос (веществото, което е фософороорганика - демек силен невротоксин, с което беше направен опит за убийството на Емилиян Гебрев). Обаче карантиннния му срок е 28 дни. Реших да се завъртя из агроаптеката и намерих Циклон, което е инсектицид със 7 дни карантитен срок. Изби листните въшки и няма и мравки.
Имаше инсектицид с 1 ден карантиен срок, но сметнах, че това е подходящо за жилищни сгради. Иначе трябва да пръскам като луд всеки ден.
Но мисълта ми е, че тези препарати за земеделие с къс карантитен срок са подходящи против насекомите и тъй като едно пакетче на стойност 2-3 лв. се разрежда в 10 литра вода са добри да напръскаш жилището си, ако няма как да се обърнеш към фирма. Но трябва нещо с 1 ден карантина за да не дишаш опасни отрови из жилището си.

Online T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1757 on: 25.08.2019, 11:24:52 »
Молците ядат всякакви платове, не само вълна, дори и храна. И аз махнах одеяла, както и стари дрехи, но те не се махнаха. Всеки ден хващах по около 10, обаче накрая им открих скривалището по пердетата и явно съм изсмукал женския молец, защото след няколко дена напълно изчезнаха. Не съм ползвал никакви препарати, не съм викал никакви фирми, явно изгонването им става с упорито смучене всеки ден и ако имаш късмет да им намериш скривалището и да убиеш женския молец.

Offline madbatt

• Писател
  • **
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #1758 on: 25.08.2019, 13:43:37 »
... явно изгонването им става с упорито смучене всеки ден и ако имаш късмет ...

Ама с прахосмукачка, нали?  :angel:

Online T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1759 on: 25.08.2019, 13:49:24 »
Да. :)