Author Topic: Враца  (Read 204049 times)

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Враца
« Reply #1360 on: 14.06.2019, 10:28:49 »
Тролейбусите от Пардубице им трябват. Закупуването и доставката им ще струват не повече от 100 000 лева. И ще дойдат веднага. Ще могат да тръгнат да обслужват града от есента. Новите в най-добрия случай ще дойдат в края на 2020 г. Тролейбусите от Пардубице до тогава ще могат да подобрят обслужването и да намалят консумацията на електричество. След това могат да ги дадат за скрап. Даването на скрап и намалението на потреблението на ток, както и по-малкото ремонти и по-доброто обслужване - нископодови са и с рампа ще "избие" скромната инвестиция. Кметът знае това. Сега ще го видим колко може да разсъждава.

И аз мисля, че им трябват. Не вярвам всичко на всичко да могат да си купят повече от 10-12 броя общо нови неща.

Online pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1361 on: 14.06.2019, 12:31:48 »
Според последните новини Шумен получава 12 милиона за електобуси. Краен срок за подаване на проекти е края на август. Явно за това кмета на Враца е толкова сигурен колко пари ще получи общината за нов състав.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #1362 on: 14.06.2019, 13:59:52 »
Чета и гледам и мисля и стигам до извода, че са се срещали някак полу-официално в София и някакви предварителни числа са им били казани, но явно от някакви предварителни сметки. По-притеснително ми е, защо само Шумен и Враца коментират , а другите мълчат. Почвам да си мисля, че някои общини са недоволни и мълчат, а други много доволни и приказват.

П.С. Отново говорих с МОСВ (ОПОС) и потвърдиха горното ми мнение, което беше написано по метода "хвърляне на боб". Всички тези суми, които се тиражират в медиите са чисто предварителни и условни и НЕ СА официални. Т.е. е нещо като числа, с които да тръгне разговора и нещата. Абсолютно няма никаква гаранция, че ще останат такива. Дори е възможно ми казаха и общата сума от 390 млн. лв да бъде коригирана и то не "надолу". На тоя етап не се и знае, кои ще участват от списъка. Ще им гледат после и проектните предложения в конкретика. Така, че в момента просто са почнали някакви преговори с такива числа и това. До месец ще има по-конкретна информация.
« Last Edit: 14.06.2019, 14:47:22 by ooleg »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1363 on: Yesterday at 15:31:10 »
Враца ще закупи:
- тролейбуси - 9 бр.;
- електробуси - 13 бр.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #1364 on: Yesterday at 16:07:53 »
Враца ще закупи:
- тролейбуси - 9 бр.;
- електробуси - 13 бр.
А някакъв ремонт/разширение на контактната мрежа?
И един личен въпрос, ако може...
Не си ли разочарова, че хвърли толкова труд, дето го зачеркнаха с лека ръка заради една програма на МОСВ.
Аз поне съм разочарован въпреки, че не съм участвал с труд.
« Last Edit: Yesterday at 16:52:20 by ooleg »

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1365 on: Yesterday at 16:31:55 »
За такава бройка вероятно ще оставят две линии: 4 Дъбника - Химко; 17 Дъбника -  Медковец.
https://dariknews.bg/regioni/vraca/iskat-zakrivaneto-na-tri-trolejbusni-linii-vyv-vraca-2112375

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #1366 on: Yesterday at 16:35:21 »
Т'ва чудо го има само в България! Без да дават пари положението е по-добро, отколкото с милиони или в най-добрия случай няма разлика! За чий им са тези електрозакъсалници толкова бройки ?!

Online IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #1367 on: Yesterday at 19:36:32 »
Враца поначало, за съжаление, е град, затъващ все повече и повече....няма работа, няма нищо. Чак се чудя как тролеите оцеляха досега. Имам едни приятели, отдавна канадски граждани, работят дистанционно, от къщи, за канадски фирми, и зимата си седят във Враца, а лятото идват в Канада. И пестят пари на килограм, понеже в Канада животът е адски скъп, а във Враца четири човека си живеят с хиляда лева месечно като бейове....Само че ако има кой да ти даде 1000 лева във Враца. А в София, при това безумие в момента, и три хиляди лева няма да ти стигнат за нормален живот....А тая простотия с електробусите е като овцете - трябва да се внимава, като се кара, понеже срещнеш ли стадо овце, а една тръгне към колата ти, абсолютно всички ще я последват....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.