Тия кютуци от снимката тежат около 30 - 40 кг. едната. Облицовката е от дебела неръждавейка (би трябвало), а вътре има шейна от стомана, която също бързо ръждясва, върху която е закрепен дроселът - също кютук (5 - 10 кг) Made in Varshets. Когато се поставяха тези лампи - трябваше двама души да ги вдигнат, за да ги сложат на рогатката. И с тоя кютук на 20 метра височина!
Дизайн, дизайн, ама дизла*н! Новите (качествени) се изпълняват от алуминий, с темперирано стъкло, отражател и са прахово боядисани, а не с баданарката...
По правило, оранжевото (натриево) осветление е предназначено за булевардите и улиците с интензивно натоварване, тъй като не дразнят толкова очите като бялото. Бялото (метал-халогенно или живачно) е предназначено задължително за паркове и градини, както и за вътрешнокварталните улички. Използването на натриеви лампи в паркове и градини оставя у посетителя усещане за есен и овехтялост на парка.
Натриевите са между 2000 и 2700 К (келвина, май), Топло белите са между 3000 и 4000 К и студено белите са над 5000 К.
Топло белите са изключително ефективни за офиси, студени помещения, ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ, метро, училища и пр. Те не уморяват учите толкова, колкото студеногреещите, защото са много по-близко от тях до дневната светлина. Топло белите лум. пури, освен че не дразнят очите толкова, подобряват и усещането за топлина и затова МАСОВО се окомплектоват новите возила с тях. Разликата в цените е 10 - 20 ст., но в ГТ, очевидно не признават научно-техническия прогрес!