Author Topic: Новини и общи дискусии  (Read 45327 times)

Offline dj_the_bus

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #340 on: 29.09.2020, 17:20:13 »
Верно дебилизмът ми идва в повече. МОЛЯ! Използвайте сивото вещество, преди неадекватни постове!

Вече го коментирахме и мисля, че трябва да се спре бръщолевенето на идиотии. Първо- това нещо, самопровъзгласило се като медия е ясно, че пише, просто за писането, а не за фактологията. За n-ти път се появява някакво проучване, слух, плямпане и тн, че Варна ще има трамвай, метро, монорелсов транспорт, летящи чинии, телепортиращи врати и други фантасмагории. Да довърша офтопика- как може това да се води, че е медия? Няма ли елементарна култура и автоцензура при публикуване на статия. Дори да вкарат някакви пари за нещо- то ще е поредното "проучване" и някой "консултант" ще прибере едни пари да отчете една дейност. Толкова! В близките поне 20-30 години е абсурдно да се говори за планиране на какъвто и да е друг тип транспорт в тва село (казах планиране, не строене или работа!). Ако самопровъзгласилите се за медии нямат култура на отсяване на фалшивите новини (или създават такива лалосваници), поне лично си отсявайте информацията...

Селото има далеч по-важни проблеми и батаци да оправя, коментирани сигурно хиляди пъти- билетна система, разписания, маршрути и тн.

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #341 on: 29.09.2020, 17:35:13 »
За да вземат пари ще им трябва проект.
Ако нещата не се проектират и направят идиотски, което много рядко се случва могат да осигурят някакви пари след 2-3 години.
Т.е. в идеалния случай нещата биха се случили.
Съгласен съм, че реалността не е такава. Самите приказки са Аксаково са доказателства за това.

Offline xentia

• Напредващ
  • xentia in strange world
    • View Profile
    • Email
« Reply #342 on: 29.09.2020, 17:43:19 »
Ох, мине не мине някой месец и тая уйдурмà за граска железница/метро/и т.н. пак се появява. Тоя път обаче явно ще успеят да откраднат едно по сериозно количество пари. Да му се не види, аз съм си варненец, харесвам си града - но очевидно няма да случим.
И галейки бетона нежно, като крило на птица - морето го разнищва, частица по частица...

Offline BatiVenci

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #343 on: 29.09.2020, 23:02:30 »
Има ли някой представа кой е изписвал преводите на "информацията" която тече по таблата в автобусите и по спирките на английски ?

До скоро си мислех че превода на "Следваща спирка" като "Next STATION" вместо по-логичното "Next Stop" като проява на небрежност ...
Но когато возейки се вчера в автобус 13 видях надпис "Next station - CountRy Hospital" ми дойде малко в повече.
Това си прилича на тотална неграмотност. Толкова ли на никого не прави впечатление ?  :crazy:

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #344 on: 30.09.2020, 01:20:27 »
Малко като звуковите съобщения за следваща спирка в Соларис 4 - Next stop(на английски) и името на български(вместо да е всичко на български).

Но това с "държавна болница" да се преведе така... State hospital е удачният вариант...

Но това да е проблемът на варненския транспорт. Учудвам се, че все още има някакъв вид съобщения.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #345 on: 02.10.2020, 16:52:08 »
 :arrow:
« Last Edit: 02.10.2020, 16:53:51 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #346 on: 02.10.2020, 19:24:15 »
Ама защо спират цялото 31А? Спокойно може да се движи Св. Константин и Елена - ЖПГара. И без това в райна Траката-Марек най-честата линия е на 20 мин.

Offline Tony

• Moderator
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #347 on: 05.10.2020, 16:21:47 »
4 вратото Цитаро спряло на спирка Борсата за квартали с линейка, полиция и всички пътници са свалени. Явно е станал инцидент.

RIP 8155 (1992-2019), 8157 (1990-2019)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #348 on: 08.10.2020, 12:20:39 »
Обмислят промени в градския транспорт на Варна - може да се возим цял ден срещу четири лева

2020-та година, сетихме се... :rolleyes: Но за нашето населено място и това е напредък.

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #349 on: 08.10.2020, 17:07:26 »
Спокойно може да се въведе директно билет за 24 часа - не би трябвало да има проблеми с автоматите. Подобен билет би бил много удобен за гости на града и туристи - може да се ползва на следващия ден до изтичане на срока на валидност. :)

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #350 on: 08.10.2020, 17:13:58 »
Проблема е в "автоматите" от високата сграда с медните ламарини.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #351 on: 08.10.2020, 21:01:57 »
Eхеее откриха топлата вода! Но, вижте, че това е поредното хвърляне на пясък в очите, за отчитане на дейност колко смье мудьерни.

НО! Сега, ще кажете, че съм капризен или черноглед. НО! Да видим внимателно, че цялата система с билетите е отново скалъпена. Защото в случай, че се въведе повременни билети, тези продавани досега не би трябвало да са в употреба вече. Иначе става някаква манджа с грозде. Ще стане патова ситуация, както сега- билет 1 лев един час, но не може с него да пътуваш до Тополи или Златни пясъци, а трябва да си купиш от 3 лева (Златни пясъци например), важащ също 1 час... Nonsense. Но, както многократно сме си говорили, във варна НЕ се работи за адекватно и качествено действие, а просто за скалъпяване, стъкмяване и тн.

Вместо да мислят глупости, да си изпълнят обещанието за разделяне на общината на 2 или 3 зони, с билети съответно за една, за две съседни и евентуално три зони. Разбира се с оправяне на взаимоотношенията картоиздател, превозвач, изпълнител и тн. В това число, оправяне на отношенията и линиите на Аксаково... Абе вече сме коментирали проблемите, обещанията и решенията...

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #352 on: 09.10.2020, 22:14:22 »
ОТ 12.10.2020 г . ДО ПРИКЛЮЧВАНЕ НА РЕМОНТНИТЕ ДЕЙНОСТИ, ЗАСЕГНАТИТЕ АВТОБУСНИ СПИРКИ ЩЕ БЪДАТ ОБСЛУЖВАНИ ОТ МИКРОБУСИ С ТАБЕЛИ "СПИРКА ЧЕРНОМОРЕЦ – СПИРКА МИНЬОР" и "СПИРКА ЧЕРНОМОРЕЦ – ЦЕНТЪР ВИНИЦА". ТРАНСПОРТЪТ Е БЕЗПЛАТЕН ЗА ГРАЖДАНИТЕ, ПЪТУВАЩИ ПО СЛЕДНИЯ МАРШРУТ: Начална спирка: Черноморец - Вилна зона – Гробище Виница – Център Виница – Гробище Виница – Вилна зона – Черноморец –  Летовище – Ботаническа градина – Миньор – Ботаническа градина – Летовище – Черноморец Часове на отпътуване от началната спирка: 6:30, 7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30

Жив да не бях- ДАПа да се сетят за такова обслужване... Но, честно казано по-адекватно беше бусът да се движи на точни 60 мин., защото все пак 31А е на 40 мин. Другото- става объркващо, защото на времето някой си реши да подменя табелите на спирките по ул.30та с имената на тези в курортния к-с Св. Константин и Елена. Остава и някой да снима това бусче. Спокойно можеха да лепнат номер 231. Другото- по-удачно беше автобусчето да се движи до Марек, като ползва ул. 28 и площадчето преди спирката посока Центъра за обръщане на посоката. В случая, за да се направи връзка Център - ул.30та, трябва да се пътува до Ботаническата градина, където билетът е 1,60.
« Last Edit: 09.10.2020, 22:23:41 by dj_the_bus »

Offline DjeimsBond85

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #353 on: 17.10.2020, 17:28:01 »
1 час съм чакал 88 на полиграфията .... незнам ама дочух че 2 тролея са блокирани там незнам какво е станало ама голямо чакане падна.... и после видях че тролея отива към КЗ...

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #354 on: 21.10.2020, 13:44:26 »
След сп. "Борсата" посока център автобусите се отклоняват по ул. "Георги Пеячевич"  надолу, през топлата вода и към бул. "Левски". Явно е станало нещо.
П.С. Движението е пуснато.
« Last Edit: 21.10.2020, 13:59:17 by transtriumf »

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #355 on: 21.10.2020, 17:23:39 »
След сп. "Борсата" посока център автобусите се отклоняват по ул. "Георги Пеячевич"  надолу, през топлата вода и към бул. "Левски". Явно е станало нещо.
П.С. Движението е пуснато.

Доколкото разбрах имало някакъв куфар с бомба.

Offline Tony

• Moderator
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #356 on: 21.10.2020, 18:38:16 »
Тамън минавах когато полицаите носеха един сак. На Владислав точно след кръстовището след автогарата посока магистралата. Предполагам е паднал от някое мпс.

RIP 8155 (1992-2019), 8157 (1990-2019)

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #357 on: 27.10.2020, 17:21:30 »
Потърсих и в архивираната тема, но не намерих следния документ, затова и го публикувам:
« Last Edit: 27.10.2020, 17:33:20 by skin »

Online Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #358 on: 28.10.2020, 07:59:57 »
Ето го и новия сайт по проект интегриран градски транспорт: https://busvarna.com/
Налично е и мобилно приложение.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #359 on: 28.10.2020, 09:05:58 »
В началото помислих, че са направили грешка в подредбата на спирките по посока. Прочетох 22 to жп гара, а на спирките пишеше за квартали, а то всъщност било за Владиславово, но във вида 22 to Жп Гара - Владиславово(което всъщност ме обърка). Би било по-добре във формата 22 to Владиславово. По-опростено е.

Менюто не е трудно, само ми се щеше да мога да разделям линиите на посока. Намирам линията, на картата ми излизат и двете посоки, но като избера едната, ми изписва спирките, но на картата продължава да ми дава и двете. Има си стрелка, показваща посоката на движение на автобуса, но пък... За сметка на това пък може да се натиска върху автобусите и да разбереш номера на автобуса(това вече е за нас, маниаците). В същото време е и удобно за пътниците, които искат да подадат някакъв вид сигнал, но не са забелязали номера. Изписва и предстоящите спирки, което също е удобство.

Като цяло интерфейсът е по-лесен за работа. Избираш си линията и в мобилния вариант ти излиза въпросния маршрут(този път по последователност, а не азбучен ред). Името също е къде-къде по-логично и най-важното, запомнящо се.
« Last Edit: 28.10.2020, 09:10:16 by skin »