Author Topic: Таксиметрови превози в София  (Read 32817 times)

Offline Eliano

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Таксиметрови шофьори в София
« Reply #20 on: 28.12.2006, 15:49:59 »
Баси гадното.
А помните ли по едно време имаше таксита с това лого на МИК Автомобилно застраховане АД:

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 28.12.2006, 20:21:00 »
Quote from: ozzy
Мда, не се учудвам!Слушах един човек веднъж как разправяше, че си хванал такси "ОК Супершанс" и шофьорът казал: "Пич,само да знаеш, че тарифата ми е малко по-висока  " и нашия човек си помислил, че едва ли ще е пък кой знае колко по-скъпо, но накрая се оказало, че тарифата е 2.50 на километър ! и за разстоянието от Орлов мост до 43 блок са го одрусали с 20 лева
Около гарата, летището и големите хотели има много ментета, даже веднъж писаха за някаква жена, която щяла да съди бакшиш че й взел 35 лева от Гарата до Румънското посолство

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 29.12.2006, 01:52:19 »
Quote from: tiristor
Може ли някой да ми даде информация за Опел вектрите на ОК Супертранс - кога са купени, на старо/ново, какъв им е средния пробег на ден, какъв двигател, какво изпълнение... Много ще съм благодарен
[/size] Колите се взимат на лизинг (нови) и общо взето излизат около три пъти по-скъпи от стандартната цена. За Вектрите специално месечната вноска беше около 700 лева. Оборудването също е на изплащане (GPS, радиостанция, устройството, на което получават адресите, касовия апарат). Купуват се от Първа инвестиционна банка. Колите са пълни боклуци, купето е много тясно, а раздутата форма на колата идва от броните. Двигателят е 1.6. Обикновено една кола я карат двама души- дневна и нощна смяна, всичко става по взаимно договаряне, обикновено единият купува колата и другият я ползва под аренда. Т.е. колата се експлоатира денонощно и след две-три години по софийските улици (когато вече е изплатена) не прилича на нищо. Въпросните опели се движат в София от 5-6 години. За мен най-добрите коли на ОК са новите Елантри.

А какво ще кажете за златистите Мондео пред Съдебната палата  

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 29.12.2006, 11:39:38 »
Quote from: conecto

Колите се взимат на лизинг (нови) и общо взето излизат около три пъти по-скъпи от стандартната цена. За Вектрите специално месечната вноска беше около 700 лева. Оборудването също е на изплащане (GPS, радиостанция, устройството, на което получават адресите, касовия апарат). Купуват се от Първа инвестиционна банка. Колите са пълни боклуци, купето е много тясно, а раздутата форма на колата идва от броните. Двигателят е 1.6. Обикновено една кола я карат двама души- дневна и нощна смяна, всичко става по взаимно договаряне, обикновено единият купува колата и другият я ползва под аренда. Т.е. колата се експлоатира денонощно и след две-три години по софийските улици (когато вече е изплатена) не прилича на нищо. Въпросните опели се движат в София от 5-6 години. За мен най-добрите коли на ОК са новите Елантри.

А какво ще кажете за златистите Мондео пред Съдебната палата  
Леле, те ако са на 5 години, или експлоатацията им е ужасна, или Вектрите не са коли. В момента дори старите Пежа 405 на Супертранс са в по-запазено състояние. Отзад е много тясно, но още по-зле е отпред, където човек над 1,80 не може да влезе без да си удари главата в колоната.

Фордовете на Супертранс са много готино направени и като изпълнение, а и са много запазени. Мисля че се появиха преди 2 години. Има и Пежо 406 в същия цвят.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 29.12.2006, 15:06:08 »
Quote from: tiristor
Леле, те ако са на 5 години, или експлоатацията им е ужасна, или Вектрите не са коли. В момента дори старите Пежа 405 на Супертранс са в по-запазено състояние. Отзад е много тясно, но още по-зле е отпред, където човек над 1,80 не може да влезе без да си удари главата в колоната.

Фордовете на Супертранс са много готино направени и като изпълнение, а и са много запазени. Мисля че се появиха преди 2 години. Има и Пежо 406 в същия цвят.
[/size] За да се изплати тази кола, трябва да се кара денонощно, смятай за каква експлоатация става въпрос, а че самите вектри са скапани, спор няма.

Колите на ОК Супертранс са Опел Вектра, Хюндай Лантра, Елантра и Соната. Преди бяха Деу Рейсър, отново на лизинг. Другите ОК / Супершанс, Автотранс и т.н. са ментета.

А спомняте ли си едно време такситата на летището (Sofia Airport Taxi)- едни мерцедеси, дето возеха за 2 лева на километър...
« Last Edit: 29.12.2006, 15:08:58 by conecto »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 29.12.2006, 19:37:16 »
И сега има разни VIP таксита(обикновено Мерцедес А клас, май и Е клас има) и те са на ВИП тарифа, но не виждам освен климатик какво друго предлагат за висока тарифа, особено А класите.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #26 on: 30.12.2006, 00:25:52 »
 е днес пред новия терминал (нали още не е ясен конкурса за такси превозвач) имаше мешани таксита, имаше един нач.такса 2.00 кинта, дневна 3.00, нощна 3.50. И ние седим и му се смеем ама едни хора се качиха      .
Нали имаше и 1 скеч в шоуто на Трифонов-на км.взимам по 17 ст. ама за престой цената е 12 лв.
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #27 on: 30.12.2006, 00:43:40 »
Quote from: Repcho
е днес пред новия терминал (нали още не е ясен конкурса за такси превозвач) имаше мешани таксита, имаше един нач.такса 2.00 кинта, дневна 3.00, нощна 3.50. И ние седим и му се смеем ама едни хора се качиха      .
Нали имаше и 1 скеч в шоуто на Трифонов-на км.взимам по 17 ст. ама за престой цената е 12 лв.
Абе ти всеки ден ли си на това летище  
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 31.12.2006, 13:46:47 »
Quote from: Repcho
Що не му направихте мизерия?Да бяхте казали на хората, че тоя е боклук.Аз веднага бих го прецакал тоя
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline denis09rspab

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 10.01.2007, 16:57:00 »
На О.К. май ще им сменят ГПС , защото се возих на Елантра  която беше с друг модел

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 10.01.2007, 19:36:07 »
Quote from: denis09rspab
На О.К. май ще им сменят ГПС , защото се возих на Елантра  която беше с друг модел
[/size] Това е по-скоро, защото тази Елантра е била по-нова и е била оборудвана с по-друг модел, но едва ли ще сменят ГПС-ите на колите. Идеята е, след като се изплати колата да се накарат шофьорите да си вземат нова на лизинг.

Offline bgpower

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 166789683
    • View Profile
    • http://
« Reply #31 on: 14.01.2007, 20:14:27 »
И аз виждах нома Елантра с син екран за адреси. Изглежда е нов модел. Доколкото един бакшиш ми каза след няколко месеца, до юни ОК ще мине на пълен ГПС с навигация, като се качиш навигацията казва най-краткия път, като се минава или по него или ако ти искаш друг маршрут. Ще им се слагат екрани с показване на карти, задръствания и всякакви глупости.

Поздрав,

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 14.01.2007, 22:59:27 »
Малко офф: След срещата на форума се качих на една бакшишка, в която шофьорът си беше монтирал DVD с ТВ приемник. Питах го за колко пари става въпрос да се монтира такова устройство, а той ми отговори, че не са малко, но масово се слагат в такситата на ОК Супертранс. През тях може ли да се направи и GPS монитор?

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 14.01.2007, 23:02:47 »
Имаше една Соната с ДВД, с плазми за пътниците и на задната седалка (на подглавниците) и с много добра музика, на човека му оставят по 10-20 лева бакшиши редовно.

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 14.01.2007, 23:06:56 »
То е много готино и похвално, че има и такива таксита (номерът му мисля че беше 366), но за съжаление с тоя ТВ тунер по софийските дупки нищо не се вижда

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #35 on: 14.01.2007, 23:18:13 »
Quote from: conecto
Имаше една Соната с ДВД, с плазми за пътниците и на задната седалка (на подглавниците) и с много добра музика, на човека му оставят по 10-20 лева бакшиши редовно.
Да, май бях гледал репортаж за нея преди време, шофьорът раздаваше бонбони на пътниците    
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 14.01.2007, 23:22:45 »
Чувал съм и за една Елантра, шофьорът на която преди е карал маршрутка и в нея е черпел пътниците. Петър Чернев по-късно го изкопирал  

Online difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #37 on: 14.01.2007, 23:51:45 »
Тези телевизори не са въобще скъпи!Към 200-300 лева са.За последно гледах в Мултирама.Не съм сигурен, но всичко май си е вътре и са с антена, само за ефирна ТВ.Утре ако не забравя ще вляза в магазина да разгледам и попитам.Ако някой има път съвсем до входа отляво някъде беше.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #38 on: 15.01.2007, 09:46:50 »
вчера ползвах услугите на такси "за 1 евро" и съм мн.доволен въпреки че минахме 1то евро
НЕ на хейтърството!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #39 on: 15.01.2007, 10:20:28 »
във варна такси с подобни екстри за 1,5-2км ни взе 5лв      Това беше извън сезона, представате си ако бяхме чужденци, на тях сигурно пак взима 5..., ама евро
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.