Author Topic: Спирките на МГТ  (Read 226463 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Спирките на МГТ
« Reply #2100 on: 12.03.2018, 20:33:45 »
Да се изпишат само интервалите в съответните часови отрязъци. Това е второто ми предложение.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2101 on: 12.03.2018, 20:38:56 »
Добре си е таблото, но ми идва друго на идея-на голямото празно място може просто да се сложи джоб и там да се слагат разписания и съобщения принтирани на лист А4. Разписание не за друго, ами е хубаво да има човек да си прави сметката като ходи някъде горе-долу кога са първата и последната кола, при крайградските линии горе-долу кога има автобус. Ако например си на Златните Мостове и има ел.табло на което пише че ще дойде автобус след 70 мин. какво те грее? Но ако в джоба има сложено едно принтирано разписание, ще видиш точния час и ще си направиш сметка.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2102 on: 12.03.2018, 20:45:05 »
А може ли да не започвате веднага с „хейт“?
Стикерът с разписанието трябва да бъде отделен, за да може да се подменя при смяна на разписанието, а очевидно върху табелата има достатъчно място за поставянето на такъв. Що се отнася до превода всичко е наред с изключение на някои ненужни главни букви и някои липсващи интервали и не виждам никакъв проблем в него. То хубаво да сме перфекционисти, но все пак имайте предвид, че вие сте никои още по-малко в този форум. Заснемете ги и отправете забележките си във виртуалното деловодство вместо да си чешете пръстите тук.

Де да беше само хейт. Във виртуалното деловодство ще ги види някой след 6 месеца, когато вече всички знаци ще са подменени. Нали зам. кмета поглежда тук и чете, може да му обърнем внимание на неодмислиците директно.

Да кажем, че основния дизайн е изкопиран от китайската спирка. До тук добре. Но китайците са се сетили двете завъртулки да са еднакво дълги, ние сме оставили супер дълъг клон отгоре и няколко спирки отдолу. Дизайнерско харакири. После на китаеца не му е хрумнало посоката на движение да е в пъти по-малка от името на актуалната спирка. Някак си логично е посоката да се набива на очи повече. Да кажем, че разписания и интервали са отживелица, всеки има мобилен телефон. Но поне първа и последна кола трябва да ги има за да знае всеки, който застане на тази спирка има ли за какво да чака или не. Китаецът се е сетил за това. Ние не. И накрая кодовете на спирките под всяка спирка. Кому е нужно това вместо там да са указани връзките с други превозни средства?

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2103 on: 12.03.2018, 20:45:21 »
Бях слагал няколко пъти разписанието на 83 и 65 на моята спирка (2036) за удобство на мен и съкварталците и колкото пъти го слагах толкова пъти се намираше някой да го махне и накрая спрях да слагам . Да си седят без разписание на спирката като са толкова отворени...

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #2104 on: 04.04.2018, 13:18:35 »
Горе-долу на кръстовището на Тодор Александров и Вашингтон... Какво трябва да е това, спирка на нощните линии?  :rolleyes:

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2105 on: 04.04.2018, 14:26:45 »
Вероятно. Това С се опитват да го налагат като ново лого, мернах го на новите дачии на скобарите.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2106 on: 04.04.2018, 14:38:24 »
Вероятно. Това С се опитват да го налагат като ново лого, мернах го на новите дачии на скобарите.
Това им е новото лого... Чудно, дали ще имаме и изцяло нов тип спиркознак...

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #2107 on: 04.04.2018, 14:48:30 »
На спирката на ТВ кулата пък е закачено допълнително табло за нощната линия. Не успях да го снимам.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2108 on: 04.04.2018, 14:50:14 »
Стълба на един метър явно им се е сторил неподходящ да закачат знака, затова са направили отново гора от метални тръби.  :fan:

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2109 on: 04.04.2018, 14:51:26 »
На спирката на ТВ кулата пък е закачено допълнително табло за нощната линия. Не успях да го снимам.
Преди да си пусна мнението, погледнах и в други теми, да не би да има вече коментари по това нововъведение. В темата за нощните линии сте писали, и явно, на съществуващи спирки ще се ползват старите спиркознаци, но при Ларгото няма редовна дневна линия и спирка...

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2110 on: 04.04.2018, 17:52:06 »
По Цар Освободител:

А по съществуващите спирки са добавили тези:

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #2111 on: 04.04.2018, 19:14:56 »
Без разписание, без маршрут, без никаква допълнителна информация. И с толкова дребен шрифт, че в тъмното повечето хора няма да могат да го прочетат, особено частта на английски. :fan:

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #2112 on: 04.04.2018, 22:05:31 »
По-добре с невидимо мастило, да се нагрее със запалка, че да се види, тогава ще е най-хитро и ефективно. Супер е иначе, но може и за повече хитрити да се помисли. О, и билетчето може да е 4 лева, не 2, да изглежда по-елитно.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2113 on: 04.04.2018, 22:46:52 »
Репчо и компания правят всичко възможно да провалят нощния транспорт.

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #2114 on: 04.04.2018, 22:49:04 »
Репчо и компания правят всичко възможно да провалят нощния транспорт.

То той нощният транспорт се пуска повторно според мен точно с две идеи - първо от немай къде, да затворим устите на всички мрънкащи по темата за нужда от такъв транспорт и второ, за да се докаже колко неефективна и недобра е подобна идея. И като гледам, успехът на начинанието ако това са му целите е предизвестен.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2115 on: 05.04.2018, 00:49:54 »
Стълба на един метър явно им се е сторил неподходящ да закачат знака, затова са направили отново гора от метални тръби.  :fan:
Лично аз не се сещам за спиркознак, който да е закрепен за стълб на Улично осветление. Все пак става дума за две отделни търговски дружества.
Лично аз ще се въздържа от хейтърски коментар относно нощния транспорт. Ясно е, че знаците на площад Александър Батенберг не са довършени. Нека да тръгнат нощните автобуси и тогава да хейтим. Според мен на пръв поглед разликата между експеримента сега и този преди 9 години е огромна.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2116 on: 05.04.2018, 09:35:53 »
Новите електронни табла тази сутрин не обявяват линия 304, за разлика от старите.
████████████████████████ Епилог

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2117 on: 05.04.2018, 09:38:43 »
Лично аз не се сещам за спиркознак, който да е закрепен за стълб на Улично осветление. Все пак става дума за две отделни търговски дружества.

Да, няма наистина. Но аз отдавна си мечтая да се появи някой кмет, който да прокара най-накрая наредба за това, как общинските дружества да си споделят инфраструктурата. И средства ще се пестят, и визията на града ще спечели от едно такова споделено използване. Да се окачват пътните знаци и спиркознаците на стълбовете на уличното осветление би било най-малкото, което може да се направи.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2118 on: 05.04.2018, 09:50:08 »
Разликата между предишния нощен транспорт и сегашния е огромна. Най-малкото сега има много голяма информационна кампания, от няколко дни информацията за предстоящото пускане се върти по електронните табла, има репортажи по вестници, списания и телевизии още от преди месец и нещо. Без да коментирам дали този вариант е добър или лош, поне има някакво желание, за разлика от преди години, когато никой не знаеше, че съществува такова нещо като нощен градски транспорт в София.
На мен друго ми е интересно - стартирането на нощния транспорт съвпада с Великден. По традиция на тази нощ има извънреден транспорт до около 1:30-2:00 (25:30-26:00 според ЦГМ). Явно тази нощ ще има нощен автобусен транспорт, но както се видя от разписанията, има дупки от по 1-2 часа точно около полунощ. Ако не пуснат метрото да се движи паралелно и да подпомогне малко пътникопотока, не виждам как късите автобуси ще смогнат да извозят желаещите.

Това май е по-скоро за другата тема.
« Last Edit: 05.04.2018, 09:54:41 by Metan »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2119 on: 05.04.2018, 11:12:56 »
Много се чудя защо не са сменени имената на две спирки в София напр.Сп.Хотел Хемус не го преименували на спирка Метростанция Европейски Съюз и Сп.Кемпински Хотел Зографски,който също не е преименуван на Метростанция Джеймс Баучер,защото последната спирка на трамвай 10 в Хладилника е преименувана на Метростанция Витоша.