Author Topic: Спирките на МГТ  (Read 312028 times)

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Спирките на МГТ
« Reply #2400 on: 05.08.2020, 17:36:18 »
В противен случай спрелите автобуси ще задържат движението и ще създадат задръствания - 72, 76, 204 и 604 са редовни в пик и се събират сумарно около 30 автобуса на час.  :rolleyes: Граф Игнатиев е пешеходен съответно не е нужна лента за направо, достатъчно е да има такава за десен и за ляв завой.  :rolleyes:
« Last Edit: 05.08.2020, 17:41:47 by V.Peichev »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2401 on: 05.08.2020, 18:13:10 »
Граф Игнатиев е пешеходен съответно не е нужна лента за направо, достатъчно е да има такава за десен и за ляв завой.  :rolleyes:
За направо не е нужна, но за наляво и при две ленти задръстването стига до горната част на баира.
Мястото на спирката си е при пешеходната пътека до Радиото - и лентите са 2 в посока, и пешеходна пътека удобна има.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2402 on: 05.08.2020, 23:35:28 »
Мястото на спирката си е при пешеходната пътека до Радиото - и лентите са 2 в посока, и пешеходна пътека удобна има.
Това е много далече - 250 метра от кръстовището. Това е достатъчно разстояние, за да се разкрие друга спирка там. В София има спирки, между които има по-малко разстояние.

Доколкото знам и преди е стоял този въпрос при подобни маршрутни промени и винаги е било проблем. Знам, че при минали промени автобусите са спирали в района на пешеходната пътека, която е на бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" срещу ул. "Проф. Никола Михайлов", което също е доста далече и е неудобно.

Според мен общината трябва да има някаква стратегия за обслужване на автобусна спирка в района при подобна маршрутна промяна - както извънредна, така и редовна при ремонти и други причини.

Например може ето тази част от тротоара:

да се скоси на нивото на пътното платно и така автобусите може да минават по трамвайното трасе и да спират на трамвайна спирка 0387 и след това десен завой към бул. "Драган Цанков".

Иначе в този момент, може би най-добрият вариант е да се откачат няколко от елементите на оградата на 5-10 метра след отварянето на втора пътна лента в посока Телевизионната кула. И там да е спирката. Ще прежалим тревата за известно време. После тя ще се възстанови.

Днес ми направи впечатление абсолютно избирателно спиране на нерегламентираната спирка на БНР - шофьорите са в правото си, тъй като там официално спирка няма. Но пък хората по неписани правила си чакат там, защото винаги при промени е имало временна спирка. Получават се конфликти между шофьори и пътници и една несигурност у пътниците дали техният автобус ще спре там. Ако е толкова трудно да се направят разписания (естествено не би следвало да е така), поне да сложат знак за временна спирка и всички водачи да се инструктират да спират там.
За сметка на това пък на съществуващата спирка на ТВ кула посока Плиска почти никой не спира.
Имам хипотеза, че ЦГМ и СО целенасочено не регламентират спирка и като цяло не правят тези временни маршрути максимално удобни за хората, за да настройват пътниците в градския транспорт срещу протестиращите.  :neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #2403 on: 19.08.2020, 12:42:30 »
Аз им пиша, че е недопустимо в гъстозастроена градска среда разстоянието между 2 спирки да е 1 км, те ми отговарят, че в наредбата пише "най-често от 250 до 500 м.". Нямало жалби - няма проблем... :fan: :help:  Ми те хората от Стрелбище въобще не знаят за съществуването на ТБ 7, че да пишат жалби, а тези, които знаят - знаят, че е нередовен и бавен. Тези от ЦГМ трябва скоростно да бъдат изволнени всичките - Дилчев, Деспотов и прочие чиновници по върховете.

Става въпрос за нова спирка в района на кръстовището на Бяла Черква и Петко Тодоров за ТБ 7, а в посока към Петко Тодоров - и за 102.

Текстът на моята жалба:

Здравейте!
При пускането в експлоатация на новото тролейбусно трасе по ул. Бяла Черква, за тролейбусна линия 7 не беше обособена двупосочна спирка в района на кръстовището на ул. Бяла Черква и бул. Петко Ю. Тодоров. Това лишава голяма част от жк Стрелбище от възможността да ползват тролейбусната линия, защото най-близките спирки са много отдалечени - на ул. Нишава и на кръстовището между бул. Витоша и ул. Бяла черква (главен вход на Южен парк). Разстоянието между двете спирки е 1 км. като това надвишава общоприетите норми за разстояние между спирки на наземен градски транспорт в урбанизирана територия (Наредба № РД-02-20-2 от 20.12.2017).
В непосредстевна близост до това кръстовище се намират две детски градини, училище и високи жилищни сгради от комплексното застрояване на жк Стрелбище и жк Иван Вазов.
На спирката посока жк Гоце Делчев предлагам да спира и автобус 102 преди да извърши десен завой към пазара "Иван Вазов". Достъпността за пътниците от жк Стрелбище би се подобрила, тъй като от посоченото кръстовище, спирката на автобуса на пазар Иван Вазов е на 350 метра.
Прилагам предложение за организация на двупосочната спирка, съобразено с това, че тролейбус 7 е необходимо да се престрои след спирката с една лента за ляв завой на юг по бул. Петко Тодоров.
Моля да възложите на ЦГМ ЕАД да обособи нова двупосочна спирка, съгласно настоящото предложение.
« Last Edit: 19.08.2020, 12:49:48 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #2404 on: 19.08.2020, 13:05:25 »
Не е ли по-добре спирка 0626 (ж.к. Иван Вазов посока Гоце Делчев) да бъде върната тук и да се обособят три нови спирки както съм показал на прикачения файл.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #2405 on: 19.08.2020, 13:19:16 »
Определено и аз смятам, че спирката на ТБ 7 не може да е преди престрояването за левия завой.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2406 on: 19.08.2020, 17:35:58 »
Ситуацията е много подобна на тази с тб5 пред Ректората. Там спирка няма откакто е разкрита линията, минаха десетилетия, построи се метростанция, но тб5 продължава да няма спирка там. Може да минат още 20-30 години и някой ще му хрумне да я открие.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #2407 on: 19.08.2020, 19:45:30 »
За ТБ 5 трябва да има спирка до „Аксаков“ до събирателната стрелка и да спира на спирката на 84, 94 и 184.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2408 on: 19.08.2020, 22:18:47 »
Трябва...Обаче години наред никой не му е хрумнало че липсва. И други такива примери има. По принцип борбата е между натоварени кръстовища с ляв завой и спирки на градския транспорт. В София винаги е печелил автомобилния трафик, и съответно никой не иска да си слага главата в торбата, нито КАТ, нито ЦГМ. И спирките се дърпат безобразно далече от светофарите или изобщо ги няма като в случая. И хората маат пеша.

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2409 on: 28.08.2020, 20:53:42 »
След като вече всичко е официализирано (малко късничко се случи), на временните спирки има спиркознаци и пътен знак за спирка. На закритите спирки има сложени табелки. С разписания ще се сдобият всички линии от понеделник.
Не знам дали не съм допринесъл със сигнали до ЦГМ, СО и зам.кмета Кръстев, но е хубаво, че това се случи.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2410 on: 01.09.2020, 22:49:14 »
След като вече всичко е официализирано (малко късничко се случи), на временните спирки има спиркознаци и пътен знак за спирка. На закритите спирки има сложени табелки. С разписания ще се сдобият всички линии от понеделник.
Не знам дали не съм допринесъл със сигнали до ЦГМ, СО и зам.кмета Кръстев, но е хубаво, че това се случи.

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Признавам си, че съм впечатлен от ЦГМ. За пръв път! Не само подвижни временни спиркознаци, ами дори са се пострали да поставят съответните пътни знаци Д23 и Д24.  :clap:

А това ме впечатли още повече:

Това е мястото на неофициалната спирка, на която някои шофьори спираха, а други - не. От ЦГМ са се сетили, да сложат съобщение на това място, че има официална временна спирка и къде е нейното местоположение.  :clap:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)