Author Topic: SPARK - споделено пътуване с електромобили в София  (Read 756 times)

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Виждам, че няма такава тема, а съм сигурен че има хора от форума които използват услугата. Предлагам тук да споделяме мнения и лични преживявания. :D
Ако темата не е подходяща, модератора да я изтрие.

Аз като редовен клиент мога да кажа, че услугата е много добра, колите са хубави и поддържани и постоянно обновяват автопарка си. Разбира се, има хора които въобще не пазят колите и малка част от тях са доста раздрънкани. :help:
« Last Edit: 05.12.2019, 10:37:25 by Mammoth »
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline bagercho

• View Profile
Аз също съм сравнително редовен ползвател. Някои неща в мениджмънта им куцат, ама много - липсата на денонощна линия за поддръжка, малкото покритие на зони и бавното им разширяване, липсата на фотоконтрол при приключване на сесия, като така ще се спестят много проблеми с неправилно паркиране, отговорност за нанесени щети и прочие. Проблем станаха и безумните неустойки при щети, при все, че всички автомобили са с каско и това, че дори и да има протоколи от КАТ, доказващи кой е виновен, те ги тълкуват както искат. Крайно време е за още поне един или двама играчи на този пазар, за да ги притисне конкуренцията да си оправят проблемите, както и разбира се защото една компания, предлагаща такава услуга просто не е достатъчна, а ползване има.

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
За съжаление липсата на денонощен оператор, който да отговаря на обаждания е много голям проблем. Няколко пъти късно вечер съм изпадал в патови ситуации (липса на място на зарядна станция и други подобни дребни проблеми), и се налага да им оставиш гласово съобщение, което те утре да чуят и евентуално да ти се обадят.

Има някои “клиенти” които направо се гаврят с колите, преди няколко дена карах Кона която вътре беше като обор, ключа хвърлен из купето на колата, а цялата дясна врата мокра. Естествено изсуших вратата и пуснах репортче до Спарк.
« Last Edit: 05.12.2019, 11:44:18 by Mammoth »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Смятам, че е добре да разкажете какво е това, как се ползва и т.н. за да е ясно за какво си говорите. Доколкото разбирам не е за мен понеже не съм шофьор.

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Електромобили пръснати из цяла София, които можеш да наемеш през мобилното им приложение, караш колкото ти се кара и я оставяш в позволена зона. За момента услугата за стигане от точка А до точка Б излиза по евтино и от такси.

Offline bagercho

• View Profile
За момента услугата за стигане от точка А до точка Б излиза по евтино и от такси.

В някои случаи да, в други не. Ако няма натоварен трафик е по-евтино, в час пик обаче по-добре да не се взима Спарк. Факт е, че от Люлин до Младост ми излиза 7-8 лева в неделя сутрин, с такси е 20, че и отгоре...

Смятам, че е добре да разкажете какво е това, как се ползва и т.н. за да е ясно за какво си говорите. Доколкото разбирам не е за мен понеже не съм шофьор.
Че за какво ти е, като не си шофьор?  :rolleyes: Шегичка - ето тук може да научиш повече. Честно казано ме учудва, че все още има хора, които не са чували за тази услуга. https://spark.bg/
« Last Edit: 05.12.2019, 17:42:14 by bagercho »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Както Багерчо спомена, неустойките и глобите са брутални и несравними с тези на нормалните Rent-a-car фирми.
Ето някои от тях:
- повреден ПОРАДИ НЕИЗПРАВНОСТ заряден кабел - 1000 лв
- ключ за запалване ПОРАДИ НЕИЗПРАВНОСТ - 1300 лв
- при ПТП по вина - от 200 до 9500 лв (а отделно си вземат пълно Каско от застрахователя)
- добавка от 60 лв за глоби по електронни фишове

Ето линк с условията: https://spark.bg/wp-content/uploads/2019/09/GT_individuals_BG_.pdf. Некоректно е сравняването с таксита, по-скоро - с рент-а-кари. Положителното е възможността за краткосрочно (до няколко часа) наемане. Но тарифите не са малки.

Offline hitar_potter

• View Profile
Положителното е възможността за краткосрочно (до няколко часа) наемане.
Наемането може да е дет се вика от една минута до дни. Минималното таксуване е 13 минути. Иначе и аз харесвам услугата, ползвал съм няколко пъти, не съм имал проблем. Пък и е забавно да пробваш как вози „електричка“  :laugh:
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.