Author Topic: Системи за визуална и акустична информация на пътниците  (Read 14244 times)

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:46:44 by Iskar »

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
Понеже темата е заключена да попитам тук. На землянските 18.. системата позволява ли да се пусне гласово? Нали имат микрофон при водача и колонки в плафоните, от които няколко пъти съм чувал да звучи радио при тези на Карат.

Online bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Тъй като темата за табели отново е заключена - преди време беше уточнено, че символът за метро ще бъде премахнат за 111, тъй като не отговаря на "смисъла", да се слага на линии, които правят връзка с метро на крайните си спирки. Днес обаче видях МАН по 111, който беше с новия шрифт, и въпреки това го имаше  :rolleyes:

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
del
« Last Edit: 16.01.2020, 16:46:30 by Iskar »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Защо да е плюене и провокация?  Доколкото виждам е заден конкретен въпрос,на който не е трудно да се отговори.

Offline SashoGrigorov

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Кога ще се препрограмират и табелите на МАН 2019 от Дружба с новия шрифт?

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:46:20 by Iskar »

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
Поради каква причина преди малко 1613 по 11 се движеше с код “Готин съм, но съм за гараж” при условие, че изпълняваше редовен курс? И защо изобщо има такъв код? Каква информация носи този код?
« Last Edit: 14.01.2020, 22:28:15 by spicy_e »

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:46:07 by Iskar »

Online bagercho

• View Profile
Тъй като темата за табели отново е заключена - преди време беше уточнено, че символът за метро ще бъде премахнат за 111, тъй като не отговаря на "смисъла", да се слага на линии, които правят връзка с метро на крайните си спирки. Днес обаче видях МАН по 111, който беше с новия шрифт, и въпреки това го имаше  :rolleyes:

Да, във версията с новия шрифт, 111 е както сме обещали... Още плюене и провокации?

Не беше плюене, а просто въпрос. И аз съм последният, който би участвал в "трибуни" и сдружения против ибис екипа. Но както и да е, явно на вас наистина не трябва да ви се отправят критики и въпроси, а само да ви се отдават почести...
« Last Edit: 14.01.2020, 22:38:23 by bagercho »

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
В 21:26 автобусът мина улица Опълченска със Сливница с пътници, спря на спирка ул. Опълченска качи пътници и продължи с въпросния код. Каква информация носи този код? И защо се допуска на редовна линия да се кара с него?

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Защо кара с този код питай водача.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:45:56 by Iskar »

Offline spicy_e

• View Profile
    • Email
Трябваше да го снимам но бях в насрещното, за да мога да покажа на “Инфо-екипа”. А относно горното мнение на лидера на “Инфо-екипа” аз никъде не съм ходил да ходатайствам, но аз не желая въпросният “Инфо-екип” да се занимава с табелите на градския транспорт в София.
« Last Edit: 14.01.2020, 22:52:15 by spicy_e »

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:45:47 by Iskar »

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
Значи има възможност при желание 18.. да се сдобият с гласово към наличната система?

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:45:38 by Iskar »

Offline Iskar

• ИБИС техник
  • Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
« Last Edit: 16.01.2020, 16:45:24 by Iskar »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
На мен повече ми хареасва цялото име, без съкращения. Дори бих бил любопитен как би изглеждал целия текст само с главни букви, на които аз симпатизирам. От друга страна години наред тб2 се движеше с табели, на които пишеше именно Х. Димитър.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
 Винаги съм черпел много по-голям обем информация от форума, отколкото съм споделял и в известен смисъл ползвам форума за буквар по темите, които ме интересуват. Поради тази причина гледах през времето да не се намесвам в конфликти. При предишния конфликт свързан с табелите- дали да има хартиени табели или не, аз казах, че на мен не ми пречат и че ако помагат на когото и да е, дори да е на един човек, те не са нещо лошо.   
 Ако има конфликт между хора от форума и Ибис екипът, то тези, които се оплакват, освен да кажат "а", трябва да кажат "б" и така до "я". Сиреч освен да се оплакват, трябва да кажат има ли кой друг да свърши тази работа, ще я свърши ли по-добре, защо ще я свърши по-добре и така нататък. Моето лично мнение е, че откакто работи Ибис екипът, електронните табели са на ниво.
 Що се отнася до кодът "Готин съм, но съм за гараж!", неведнъж в социалните мрежи се качват автобуси с този код и то не само в транспортни страници, хората му се радват, което в някаква степен допринася за популяризирането на МГТ. Ако някой не вижда информацията, която се съдържа в кода, това си е негов проблем, за мен е достатъчно ясно, че автобусът е за гараж. Ако пък някой водач се движи с такъв код по редовна линия, това е негова грешка, а не на екипа.

ПП: А екипът ще посъветвам да приема критиката, понякога горчива, по-спокойно. Във форума има много хора, които са допринесли за транспорта в София и доста често съветите им са разумни, па макар и дадени малко по-остро.
« Last Edit: 15.01.2020, 17:53:50 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4