Author Topic: Системи за визуална и акустична информация на пътниците  (Read 46811 times)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Като почнахме да говорим за английски, бих искал да се включа. Когато новата система се пусне в експлоатация се надявам да бъдат преведени названията на болниците. Както е в момента, не мисля, че един чужденец ще разбере какво е "Многопрофилна болница за активно лечение". Дори да кажат само "hospital" и после името - "Св. Анна", "Александровска" - става. Според мен това е важно именно за окръжна защото точно там става прекачването между градските и селските линии на Цариградско.

Няма да бъдат превеждани, това е излишно. Идеята е транскрипция, а не превод.

Нека не бъдем неграмотни на няколко езика. You change to another mode of transport.

to означава конкретна посока, for се слага когато няма посока. Така поне съм го учил аз но признавам че английския ми не е перфектен. Факт е че в други градове ползват for.
« Last Edit: 13.02.2020, 12:33:30 by fafan »

Offline Emperor

• Нямам спирка
    • View Profile
Нека не бъдем неграмотни на няколко езика. You change to another mode of transport.

to означава конкретна посока, for се слага когато няма посока. Така поне съм го учил аз но признавам че английския ми не е перфектен. Факт е че в други градове ползват for.

Ето пример от меката на английския език - Англия.

The next station is Bond Street. Change here for the Jubilee line

This is Bond Street. Change here for the Jubilee line. This is a Central line train to West Ruislip

This is Victoria. Change here for Circle and District lines, Natinal Rail services and Victoria coach station. This is a Victoria line train to Seven Sisters.

The next station is Green Park. Doors will open on the right-hand side. Change for Jubilee and Piccadilly lines. Exit for Buckingham Palace. This station has step-free access

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • View Profile
Това, че слабоумни чиновници измислят имената е проблем за цялата държава. А тоя хейт срещу табелите с новия шрифт не го разбирам, но очевидно ви кефи сркола по Песите и грозните табели на Шкодите. Не стига, че се работи и се изглаждат възникнали проблеми, за да е удобно на всички и има желание се изгради нещо изцяло от край до край, което да е унифицирано, за разлика от толкова други неща в системата.

Ама очевиднио след върховото постижение на кафезите, всяко нещо е недостойно да ги замести. Затова ще е и безумната шарения и цигания с ливреите на превозните средства, различните спирконавеси и тн.
"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline fafan

• View Profile
    • Email

Ето пример от меката на английския език - Англия.

This is Bond Street. Change here for the Jubilee line. This is a Central line train to West Ruislip

Значи по-правилно е for в нашия случай?

Offline Emperor

• Нямам спирка
    • View Profile
This is Serdika. Change here for line 2 Obelya - Vitosha. This is a line 1 train to Slivnitsa.

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
Сегашния вариант в метрото въобще не е лош. Serdika station, transfer here to Line one Lyulin - Mladost.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
И двете форми са вярни, но значат различни неща. Transfer here to line 2 е повелителна форма, може да се ползва например да обясниш на някого, който знаеш че му трябва линия 2 - да слезе сега и да се прекачи. Но съобщението не е коректно за анонс, понеже не се отнася до всички.
Едното значи "прекачи се на линия 2!", другото означава "прекачи се тук, ако ти е нужна линия 2". Това на Императора е най-коректно при всички положения.

Offline Mammoth

• ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
2315 има някакъв проблем с вътрешното табло за изписване на спирките. През цялото ми пътуване спирките се изписваха по следния начин:
При отваряне на вратите си се изписва 280 Софийски университет
При съобщаване на следваща спирка спортна зала Христо Ботев, на таблото се изписва:
час: квартал Христо Ботев
На следващите спирки положението беше същото, като час избутва името на спирката и тя не се събира в самото табло.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
2315 има някакъв проблем с вътрешното табло за изписване на спирките. През цялото ми пътуване спирките се изписваха по следния начин:
При отваряне на вратите си се изписва 280 Софийски университет
При съобщаване на следваща спирка спортна зала Христо Ботев, на таблото се изписва:
час: квартал Христо Ботев
На следващите спирки положението беше същото, като час избутва името на спирката и тя не се събира в самото табло.
Това не е проблем само с 2315, случва се и с други автобуси от този модел, не знам по каква причина

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Доколкото помня има дефекти по вътрешните табла от край време. Когато информацията достигне до техниците, ще ги оправят.
« Last Edit: 17.02.2020, 08:48:10 by emo »
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
След изнесена в публичното пространство за софтуерен бъг при вътрешните информационни табла на автобусите МАН 2019, ИБИС екипът се сезира и днес, извършихме проверка на ВСИЧКИ автобуси в поделенията Земляне и Малашевци. В резултат на проверката, установихме:

АП 1 Земляне
❌1618 - Проблем с фърмуера на вътрешното информационно табло, поради което, то не работи коректно;
‼️Открадната GPS антена на устройството BT902, поради което, системата е работила само на критерий "Врата";
✅Екипът ни извърши програмиране на фърмуер на вътрешното табло и постави нова GPS антена;

АП 2 Малашевци(приложени снимки на дефекта)
❌2315 - Проблем с фърмуера на вътрешното информационно табло, поради което, то не работи коректно;
✅Програмирахме фърмуера отново и проблемът е решен;

⚠️⚠️⚠️
Обърнали сме внимание на водачите и отговорните служби по поделения, да следят за проява на каквито и да е проблеми по информационните средства в автобусите, за да може да се реагира навременно и да не бъде влошавано качеството на услугата!
Източник. Facebook
,Както виждаме, проблемите се решават много бързо.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
93 л-т Драгалевци [пиктограма]. Съкращението л-т не означава нищо (лейтенант?), нито има такова съкращение, нито някой може да го разбере. Ако я няма пиктограмата, ще се изпише цялата дума лифт. Това е при статичен надпис.
████████████████████████

Offline fafan

• View Profile
    • Email
Е нали уж пиктограмата беше обещано че ще изчезне? Или след като е махната "лейтенатът" е останал?

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
3308 вчера беше на 413. С табели N1.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline mitakis

• над нещата
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Не беше единствен. Вероятно се е бъгнало автоматичното позициониране.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
Не беше единствен. Вероятно се е бъгнало автоматичното позициониране.
Те вече би трябвало да са с табели в ръчен режим. Което означава, че водачът вероятно е избрал първата линия от списъка.

Offline mgt

• Маниак
    • View Profile
Значи, аз съм английско говорящ и се качвам в автобуса на "Военна академия", посока Орлов мост. След малко гласът от говорителите започва да дрънка нещо, предполагам на български, който аз не разбирам.
Долавям, че накрая казва "метрооу стейшан" и после пак продължава на български. Следва "чейндж хиър....бла..бла..Соуфиъ еъпорт". Озъртам се за табло вътре, но такова не виждам и започвам да се чудя коя е тая "метрооу стейшан", къде да сляза и дали съм уцелил правилната спирка? :neznam: А трябва да стигна до "Сердика".
Е, нищо, викам си. Явно пак ще трябва да си търся информацията от телефона, на гласовото в София едва ли ще разчитам.
#notuserfriendly

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile

Като цяло последният вариант вече е перфектен.

Ясно е, че всеки иска различни неща. Аз искам да се съобщава "Следваща спирка Площад Орлов Мост. Връзка с Метро посока Летище София, Бизнеспарк София, Люлин и Обеля, връзка с автобусни линии 9, 72, 75, 76, 84, 94, 184, 204, 280, 306 и 604, връзка с тролейбусни линии 4, 5, 8 и 11. В подлеза срещу Софийски Университет Свети Климент Охридски има магазин Билла. Текущи промоции там: Кренвирши Кен само за 3.90 лв килограм, краве сирене Маджаров на невероятната цена от 7.99 лв. за клиограм и Тоалетна хартия Емека 12 броя само за 4.90 лв"

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
4119 и 4102 оборудени с електронни табели.