Author Topic: 14 години GT Sofia и разходка с трамвай София 100 - 435  (Read 15740 times)

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Ще има ли возене с 435 и аз проявявам интерес.
 П.П. - часа на возене с трамвая е хубаво да е през светлата част на денонощието... все пак снимки, видео...
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
Чакаме доуточняване със СЕ за наемането му. Ще е през светлата част, макар че за какво са ни снимки и видео, като не ги виждаме  :D

Здравейте,  може ли на пътуването да дойде и един мой приятел, който не членува форума,  но изпитва огромно желание да се вози на София 100?
Разбира се че може.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Препоръчвам този https://www.google.com/maps/@42.7122384,23.3126015,3a,75y,95.25h,77.21t/data=!3m7!1e1!3m5!1sNbQpywiXYOoATZOEnksT7Q!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DNbQpywiXYOoATZOEnksT7Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D207.08528%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
китайски ресторант, от който се разкрива директна гледка към почиващите на последна спирка тролеи 1 в които шофьорите им пушат :D

Освен това е много вкусно, евтино и близо до депото и до новата ми къща :D
Аз обаче ще изтърва почти всичко, защото съм на работа до 19... тъй че решете предварително в коя кръчма да идвам :D
Глас за ресторанта и от мен.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тази година срещата не е на 13-и, а на 12.01 ...припомням !  ;)
Оооо, sorry, не обърнах внимание. Преди години имаше случай, когато педантични форумисти не пожелаха изтегляне с 1 ден заради колега, който не можеше да присъства по обективни причини. Но сега все пак заради возенето компромисът е приемлив.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Имаме разрешение за наемане на 435. Продължителност - 2 часа. Моля, коментирайте евентуални трасета, съобразявайки се, че това е български трамвай. Да има обаче скоростна част. Утре трябва да сме уточнили маршрута. Моля коментирайте и диапазона на наемане, съобразно изискванията на фотографите.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Да препоръчам ... Илиянци - Западен парк - Журналист. В този ред, за да оцените ремонта на Графа.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Банишора - Никола Петков - обратно по Цар Борис III- ти към Журналист .
Тръгването обаче от Банишора трябва да е ТОЧНО В ЧАСА , В КОЙТО Е ПОСОЧЕН!!! Може и към Обеля , вместо към Никола Петков.
Този трамвай ще може да се наема още - трябва да покажем , че има интерес , за да може да се преустрои в ретро трамвай , след като решат, че вече не е нужен като учебен.
Във форума има още няколко водача, които могат да го наемат с преференция.

Пишете и мен , както и още един ватман -стажант.

Ако е възможно - нека модераторите да закачат една тема най-горе , в която да се отбележат още веднъж желаещите за возене на трамвая .

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Aз също предлагам Банишора - Овча купел - Журналист като част от маршрута. Също така смятам че е задължително преминаването през Лъвов мост и Св. Неделя.

Offline david

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Моля да не се трие!
davidcho съм както се досещате, имам бан, знам , сигурно както и вие и не съм направил този акаунт за да продължа писанията в мой стил, а само за да напиша, че потвърждавам, че ще дойда за събирането с 435 и искам да бъда записан в списъка, в ресторанта, обаче няма да мога да дойда. Като маршрут предлагам депо Банишора - Княжево - площад Възраждане - Иван Вазов - Журналист и прибиране през Лъвов мост. Мисля, че би било хубаво всеки да го щракне на тези места, както и да се мине по тези места със София 100. Друго няма да публикувам, ще изчакам да ми изтече наказанието просто, нямаше как да съобщя за това нещо по друг начин.
« Last Edit: 06.01.2020, 18:45:07 by david »

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Бройте и мен! :)

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
Бройте и мен! За много години!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Aз също предлагам Банишора - Овча купел - Журналист като част от маршрута. Също така смятам че е задължително преминаването през Лъвов мост и Св. Неделя.
Мисля, че минаването по ремонтираното трасе до Орландовци е задължително ! По-назад в темата съм предложил вариант, но е хубаво действащ ватман да каже дали ще можем да се вместим във времето от 2 часа!

Трябва също по някакъв начин да съберем парите за наемането му ! Ако някой се навие мога да му ги преведа през електронното банкиране.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Моето предложени е - Банишора - Гарата - Орландовци - Гарата - Ботев - Възраждане - К.Величков - Красна Поляна - Стадион Славия - Княжево и обратно през Македония за депо Банишора - дали ще се вместим в два часа ?
 П. П. Аз искам две места.
 Плащането на място ли ще е ?
« Last Edit: 06.01.2020, 19:52:36 by KRAKOMOBILA »
НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Аз за маршрута нямам особени претенции - минаване по Графа е добра идея може би заради новото трасе и все пак заради минаването през идеалния център - на мен ми е заради емоцията от возенето на такъв трамвай и ако е възможно, все пак да се мине по обособено трасе, позволяващо каране на паралел, за да бъде удоволствието пълно - дали това трасе ще бъде по Цар Борис III, по бул. България или към Обеля - въпрос на решение. BTW, ако не е тайна, кой ще управлява 435 по време на това атракционно пътуване?  :)
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
Може би на място, да видим колко хора сме и ще делим.

Тези хора събрах до момента в темата:
1. viktorlc
2. emo
3. Pesho1991
4. 2828
5. tauri
6. AGENT 006
7. davidcho10
8. TheBulgarianRail+1?
9. UMSofia
10. RADOCVET
11.  Dragon
12. The Freshmaker+1
13. hitar_potter
14. София 70+1
15. tiristor
16. mitakis
17. Balkanton
18. Mammoth
19. Fantomas
20. AROS
21. KRAKOMOBILA+1
22. stankos
23. blagun
23. Ники 1515
24. Ivo
25. Tatra
26. Ivo1506

Извинявам се, ако съм пропуснал някого, пишете ще добавям.
Моля, който е писал, че не е сигурен, да потвърди в темата или на лично.

Вероятно до Журналист няма да разрешат, нали не пускат български масларки по Графа. Тъй като не сме на обиколка на София, а на форумна, съм сигурен че предпочитаме скоростни отсечки. Дано трамваят има спирачки :D
mihailo ще бъде водач.

Китайският не ми се струва подходящ и че ще ни събере.
Аз предлагам ресторант Сите българи или пицария Андрата. Намират се на Столетов. Ако имате предложение да слезем някъде по трасето в центъра.
« Last Edit: 09.01.2020, 10:36:49 by blagun »

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Пиши ме присъстващ.

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Вие да не вземете сега да го почупите, както се каните да вдигате скорости, че повече няма да ни го дадат.  :D

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Всяка кръчма с нормална транспортна достъпност в София става, тъй като се очертава дупка между возенето и нея. Ако го вземем в 15:30 и се возим до 17:30, кръчмата може да е от 18:00 или 18:30, което време е предостатъчно да стигнем до нея.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
Аз предлагам Банишора - М. Луиза - Журналист (Хладилника?) - Алабин - Борово - Съдебна палата - Овча купел - Банишора.

ПС: Не забравяйте, че движението на бг трамваи в гората е ограничено за РЕДОВНИ линии, но не и за специални курсове - 82, 84 редовно се качват и слизат.
« Last Edit: 07.01.2020, 00:02:04 by Tatra »
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Може би на място, да видим колко хора сме и ще делим.

Тези хора събрах до момента в темата:
1. viktorlc
2. emo
3. Pesho1991
4. 2828
5. tauri
6. AGENT 006
7. davidcho10
8. TheBulgarianRail+1?
9. UMSofia
10. RADOCVET
11.  Dragon
12. The Freshmaker+1
13. hitar_potter
14. София 70
15. tiristor
16. mitakis
17. Balkanton
18. Mammoth
19. Fantomas
20. AROS
21. KRAKOMOBILA+1
22. stankos
23. blagun

Извинявам се, ако съм пропуснал някого, пишете ще добавям.
Моля, който е писал, че не е сигурен, да потвърди в темата или на лично.

Вероятно до Журналист няма да разрешат, нали не пускат български масларки по Графа. Тъй като не сме на обиколка на София, а на форумна, съм сигурен че предпочитаме скоростни отсечки. Дано трамваят има спирачки :D
mihailo ще бъде водач.

Китайският не ми се струва подходящ и че ще ни събере.
Аз предлагам ресторант Сите българи или пицария Андрата. Намират се на Столетов. Ако имате предложение да слезем някъде по трасето в центъра.
То реално не съм аз, ама нищо пишете го с моето име
А само да попитам, тъй като човекът ми е студент първи курс, както споменах по-рано, възможно ли е да потвърди най-късно в сряда, защото до колкото разбирам сега влиза в сесия и не знам дали ще му е удобно.
« Last Edit: 06.01.2020, 23:38:52 by Pesho1991 »