Author Topic: Панелни и ЕПК сгради и комплекси  (Read 510044 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Панелни и ЕПК сгради и комплекси
« Reply #2020 on: 14.01.2021, 17:48:45 »
Аз писах и за недоразумението-общежитие в Захарна фабрика - шахматните балкони са непрактични поради липсата на козирка отгоре.  Не може нищо да се простре. Неслучайно и на двата блока повечето балкони са остъкляване.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2021 on: 14.01.2021, 22:57:46 »
Този блок от Русия е много хубав. С големи отстояния от другите сгради, панорамни гледки още от долните етажи и много зеленина наоколо. Добре че сме прихвнали от този тип градоустройство което за мен е от най-добрите, заради повечето място, зеленина и слънце и заемането на по-малко градска площ. Малко е неприятно наистина че няма козирки на балконите, но в съвремието може да си купи човек пералня със сушилня и въобще да не се занимава да простира. А и не мога да си представя в руските зими при -30, -40 градуса как ще простреш мокра дреха прана в обикновена пералня или прана на ръка, като ще замръзне веднага на балкона.

Обаче мен малко ме съмнява че това е безскелетно панелно строителство. Мисля че технически е невъзможно такава етажност. Това е по-скоро нещо комбинирано, с носеща конструкция например от стълбищни и асансьорни клетки и затворено със стандартни панели.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Stierlitz

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2022 on: 15.01.2021, 22:53:45 »
В Москва и цялата западна част на Русия няма осезаема сеизмична активност. Според картите за сеизмичния риск e някъде 5-та или 6-та степен по МСК (да не се бърка с магнитуд по Рихтер!!!). Това e много ниска интензивност. Поради това могат да си строят 20 етажни панелки.

Offline megasky

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #2023 on: 17.01.2021, 13:59:27 »
Обаче мен малко ме съмнява че това е безскелетно панелно строителство. Мисля че технически е невъзможно такава етажност. Това е по-скоро нещо комбинирано, с носеща конструкция например от стълбищни и асансьорни клетки и затворено със стандартни панели.

Иво, безкелетно- панелна конструктивна система е, само естествено наклонените "пилешки" колони са монолитни. Имам книга "Панелни жилищни сгради" издателство Техника и всичко е описано в нея за тази сграда. Светла височина на етажа 2,55м. Височина на колони 5,58м.