Author Topic: Строежи  (Read 121658 times)

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Строежи
« Reply #720 on: 01.10.2019, 08:09:13 »
30 етажна жилищна сграда ще изникне на Цариградско шосе

Online Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #721 on: 01.10.2019, 08:16:10 »
Това до топлофикация ли е? Там ми се струва доста неподходящо за такъв тип сграда, като се има предвид и целия трафик в района. Ще стане още по-нетърпимо и от сега, особено в час пик.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #722 on: 01.10.2019, 09:03:25 »
Това е новия проект на директора на болница „София мед“ или каквото беше там, бяхме го коментирали по-напред в темата. Мястото е срещу „Топлофикация“ на мястото на разрушения бивш автосервиз „Изток“. Аз не виждам от какъв зор някои инвеститори искат да строят небостъргачи. Доколкото знам вече построените няколко по „Цариградско шосе“ около едноименната метростанция и след нея не се използват на пълен капацитет, даже са почти празни. „Алфа банк“ напуснаха България и си оставиха тяхната централа до факултетите на СУ празна. В момента има нещо там, но едва ли е пълна до край. Единствено ако търсят дом на някой от модерните кол центрове, те си строят такива крепости, както на „Македония“ на „Телус“ и на „Съдерланд“ в Бизнес парк, но чак пък 30 етажа за един кол център.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #723 on: 22.05.2020, 18:53:07 »
Загледах Googe Earth и ми направи впечатление, че този изоставен строеж датира още от преди 2000 г. Някой помни ли какво е трябвало да бъде предназначението му?

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #724 on: 22.05.2020, 21:37:16 »
Не съм много сигурен, но този строеж си стои така от между 1988, и 1993 год. , там някъде. Най вероятно се съдят.........
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #725 on: 22.05.2020, 22:09:22 »
Строежът е ценен и трябва да бъде обявен за паметник на културата и да бъде осигурена охрана. Небостъргачи трябва да се строят в екстремния североизток - има две слабо натоварени подстанции Руднична и Металургична както и много свободно място.  :)