Author Topic: Коронавирус  (Read 118454 times)

Online emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #1800 on: 27.07.2020, 17:35:43 »
Аз пък твърдя, че "плоскоземци" са тези, които сляпо вярват на статистиките и страшните новини за този вирус.
Има ли вирус - да, има.
Има ли починали от вируса - да, има (при големи вирусни натоварвания или превишен имунен отговор на организма).
Има ли починали от усложнения на болести в резултат на вируса - да, има (от всички вируси е възможно да се получат усложнения).
Има ли ефект от карантината - да, има както всяка друга карантина (в т.ч. и грипните ваканции на учениците). Когато няма контакти, няма и предаване на вируси.
Обаче ...
Колкото и тестове да се правят ... положителните са около 5 %. Тези със симптоми са около 1 %.
Еквилибристиката с числата е толкова прозрачна, че само плоскоземците не я виждат.
Естествено, че колкото повече се правят тестове на ден, толкова положителните ще са повече. Елементарно.
След черкуването на Цветница щеше да има трупове. След черкуването и пътуването по Великден щеше да има трупове. След последните мачове от първенството щеше да има бум на заразени. 18 дни протести ... бум няма. Просто обичайните около 5 %. На границата с Гърция пък процента е значително по-нисък ...
Пропагандата се нуждае от плоскоземци. Някой трябва да вярва ... Кой има полза от това? Като се започне: правителства, банки, болници, фармацевтични фирми, университетски лаборатории, общински администрации, търговци, куриерски фирми и т.н. и т.н.
Та ..., ако има "полезни идиоти" (по В. И. Ленин), то те са вярващите на ужасните новини. И са много кресливи ...
« Last Edit: 27.07.2020, 17:37:50 by emm_1968 »
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Online mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #1801 on: 27.07.2020, 17:39:19 »
Защо продължаваш да ми вменяваш някаква вина, но подминаваш въпроса "До кога смяташ, че може да продължава това"?
Не знам кое точно, както и не знам докога, ако става въпрос за мерките, които в момента май се изчепват до носене на маска на определени места.

Предричахте масов мор, хора да падат и да умират по улиците, камиони с трупове, апокалипсис, къде са? Аз предричах масово недовлоство и бунт - ей ги на, ескалират.
Това не знам кой го е предричал. Определено не съм аз. Това, което правя е да публикувам извадки от това, което вече е минало. Вчера пуснах графика с броя на смъртните случаи на определени места. Даже не разбрах какво им е невярното. Пак излиза, че е конспирация - всички държави са се разбрали да пуснат фалшиви графики и навсякъде пишат всички мъртви за болни от корона.

Колкото и тестове да се правят ... положителните са около 5 %. Тези със симптоми са около 1 %.
Еквилибристиката с числата е толкова прозрачна, че само плоскоземците не я виждат.
Естествено, че колкото повече се правят тестове на ден, толкова положителните ще са повече. Елементарно.
След черкуването на Цветница щеше да има трупове. След черкуването и пътуването по Великден щеше да има трупове. След последните мачове от първенството щеше да има бум на заразени. 18 дни протести ... бум няма. Просто обичайните около 5 %. На границата с Гърция пък процента е значително по-нисък ...
Удобно забравяш графиките, които пусках.

Пропагандата се нуждае от плоскоземци. Някой трябва да вярва ... Кой има полза от това? Като се започне: правителства, банки, болници, фармацевтични фирми, университетски лаборатории, общински администрации, търговци, куриерски фирми и т.н. и т.н.
Та ..., ако има "полезни идиоти" (по В. И. Ленин), то те са вярващите на ужасните новини. И са много кресливи ...
Горните изречения са типични за феновете на конспирациите, но ...
определено много хора, фирми и корпорации ще забогатеят. Само че ще забогатеят защото има корона, а не че има корона, за да забогатеят.
« Last Edit: 27.07.2020, 17:48:21 by mlk »

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1802 on: 27.07.2020, 18:03:30 »
Ще забогатеят не от това, че има корона, а от това, че статистически незначимо събитие се пробутва на обществото като световно бедствие.
Не знам кое точно, както и не знам докога, ако става въпрос за мерките, които в момента май се изчепват до носене на маска на определени места.
И точно това мен страшно много ме натоварва. Достатъчно, за да изоставя преждевременно добре платена работа в Чехия, да престана да пътувам в обществен транспорт и да влизам в магазини само в краен случай. Дали работят дискотеките, дали ресторантите пускат хора вътре и други подобни не ми пречат толкова, колкото задължението за носене на маска. Приемам го като пряка намеса в личното ми пространство, права и свободи.

Online emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1803 on: 27.07.2020, 18:11:35 »
@mlk, графиките са по официалните данни, а именно те са манипулираните.
Не е задължително да забогатеят много хора ... Номерът е много да забогатеят малко хора и да се позамогнат някои други по съвпадение на целите.

Престанете с теорията, че ние вярваме на конспирации. Точно ние не вярваме. Конспирации са именно тези неща, в които вярвате вие ...
Военните камиони с трупове в Италия. Само 2 клипчета с военни камиони, които не е ясно какво прекарват (нормално - военни са). Обаче въртяни по всички телевизии. Снимка с много ковчези, които се оказаха на загинали в морето през 2015 година.
И ... много известни случаи на уговаряне на пациенти и близки на починали за причина да се впише COVID-19. Не само у нас ...
Конспирации може да се измислят за причината поява на вируса и мястото на поява. С каква цел е "пуснат". Кой го е пуснал. Обаче ... нас ни правят на тъпи. Бъзикат ни с числа ... Не на нас тези.

Аз съм от поколението, при което се появи HIV. Ние този филм сме го гледали.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #1804 on: 27.07.2020, 18:25:59 »
 :P
« Last Edit: 21.10.2020, 19:24:00 by madbatt »
Dream on

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1805 on: 27.07.2020, 18:50:59 »
не ми пречат толкова, колкото задължението за носене на маска
Признавам си, че и на мен ми е неприятно. Един път пък трябваше да нося 2 кашона на няколкостотин метра. Е, препотих се 3 пъти и едвам дишах.

Пак да питам: ваксина срещу какво?!
Теста е бизнес. Заразени или зависими?! Като при дрогата, ама тоя път, не е физиологична зависимост, а законообоснована - не слушкаш, не плащаш - няма за тебе, ни даскало, ни път, ни работа?! Репресии за семейството и приятелите: следене, затвор/засега домашен/и кой знае още к'во ще измислят кръглите и@#$ти.
21 век е.
Не знам. Бях цитирал новите конспиративни слухове. Обещавам, че ако на 20 септември затворят границите на държавите и започнат да изискват ваксина, за да пътуваш в друга държава, лично ще си посипя главата с пепел и ще купя по една бира на всички съфорумци, които са от другата страна на барикадата.

Quote from: emm1968
Коя графика по-точно е манипулирана? От коя от всичките държави? Твърдението е повече от несериозно, освен ако не визираме Китай, Русия, Туркменистан, Северна Корея и още няколко държави, които имат такива наклонности.

Конспирации са именно тези неща, в които вярвате вие .
Да те запозная ли с конкретни хора, които са изгубили близки и познати от корона?

Познавам хора, които са болни от СПИН и определено техният филм никак не е забавен.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #1806 on: 27.07.2020, 19:20:22 »
Да те запозная ли с конкретни хора, които са изгубили близки и познати от корона?
Аз лично съм загубил много близки, познати и колеги без корона. Тях кучета ги яли ли? Отмирането на хората е естествен и неизбежен процес. Бабата отсреща е на 96 с прогресираща деменция и вече е "тръгнала". Ако вземе да се зарази и да умре от някоя пневмония с коронавирус и нея ли ще я пишем трагично загинала от коварния опасен вирус? А ако хване пневмония с друг вирус? Тогава ще е естествена смърт? Дядото ѝ умря от пневмония след грип... тогава нямаше истерия за смъртоносна зараза и това се считаше за естествен процес. Сега за същото някой ще бъде набеден за виновен, че не е спазил мерките достатъчно старателно. Ще липсва само кладата от средновековната инквизиция.

Неслучайно има приказка, че смъртта на един е трагедия, а на 1000 - статистика. Статистиката е, че само 1-2% от смъртните случаи в България са с положителни проби. Доколко вируса има отношение към изхода няма статистика... при някои е решаващо, при други - съвсем не.

Свиквайте, в реалния свят умират по много хора всеки ден и Ковида е една от последните причини, за които трябва да се притеснявате.
« Last Edit: 27.07.2020, 19:25:22 by bdz43r »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #1807 on: 27.07.2020, 20:04:40 »
не ми пречат толкова, колкото задължението за носене на маска
Признавам си, че и на мен ми е неприятно. Един път пък трябваше да нося 2 кашона на няколкостотин метра. Е, препотих се 3 пъти и едвам дишах.

Пак да питам: ваксина срещу какво?!
Теста е бизнес. Заразени или зависими?! Като при дрогата, ама тоя път, не е физиологична зависимост, а законообоснована - не слушкаш, не плащаш - няма за тебе, ни даскало, ни път, ни работа?! Репресии за семейството и приятелите: следене, затвор/засега домашен/и кой знае още к'во ще измислят кръглите и@#$ти.
21 век е.
Не знам. Бях цитирал новите конспиративни слухове. Обещавам, че ако на 20 септември затворят границите на държавите и започнат да изискват ваксина, за да пътуваш в друга държава, лично ще си посипя главата с пепел и ще купя по една бира на всички съфорумци, които са от другата страна на барикадата.

Коя графика по-точно е манипулирана? От коя от всичките държави? Твърдението е повече от несериозно, освен ако не визираме Китай, Русия, Туркменистан, Северна Корея и още няколко държави, които имат такива наклонности.

Конспирации са именно тези неща, в които вярвате вие .

Познавам хора, които са болни от СПИН и определено техният филм никак не е забавен.

Брех, това аз ли съм го писал?!
Бая бира ще трябва  :D
« Last Edit: 27.07.2020, 20:14:58 by madbatt »
Dream on

Online emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1808 on: 27.07.2020, 20:28:14 »
@mlk, нямам време да се занимавам с хора нуждаещи се от специализирана помощ. Съжалявам.
Времето ще покаже кой е филмиран и кой - не.

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1809 on: 28.07.2020, 00:58:14 »
@mlk, нямам време да се занимавам с хора нуждаещи се от специализирана помощ. Съжалявам.
Да, ще си говорим след време.
За помощта - беше обидно, но то когато липсват други аргумвнти, обикновено дотам се стига.

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1810 on: 28.07.2020, 01:10:59 »
И аз съм от тия, които не носят маска или я носят проформа, за да си нямам проблеми с някой прекалено амбициозен полицай. И съм горд с това, че имам акъл и не се подавам на манипулации!

Мисля, че аз колегите ми от фирмата, в която работя, изкарахме вируса преди известно време. Беше края на май, началото на юни. Разбрахме се с колегите да не коментираме насам-натам, за да не ни треснат някакви ненужни тестове, да не ни затворят по домовете за месец-два и да не затворят офиса, което можеше да коства излишни загуби.

Може да е било короната, може да е било някакъв друг вирус. Но всички във фирмата смятаме с голяма вероятност, че е било короната. Около половината от фирмата проявихме някакви симптоми - кой много леки, кой малко по-тежки. Само един колега му се наложи да си остане 2-3 дена вкъщи, защото при него беше по-изразено. Всички останали го изкарахме на крак и не спирахме да работим.

Някой колеги казаха, че е минало и през членове на техните семейства, включително възрастни и такива с хронични заболявания. Но никой не е влязъл в болница или никой не е умрял.

Мина точно като обикновен грип - вирусът сигурно е обиколил всички колеги от службата. Една част изобщо не проявиха симптоми. Друга част проявихме слаби симптоми. А само един си остана вкъщи за няколко дни. Никой не умря, никой не зарази и уби някой свой близък - възрастен или хронично болен. А нито един от нас не беше си променил ежедневните си навици докато имахме симптоми - общувахме със семействата си, с близки, с приятели. Правехме си нещата както обикновено. И нищо не стана!

Нарочно изчаках повече от месец да мине, за да видя дали нещо няма да стане. Ами - нищо не стана. А в същото време успяхме да запазим нормалния си начин на живот и финансовата си стабилност.

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1811 on: 28.07.2020, 03:41:30 »
Може и корона да сте изкарали, а може и обикновен грип. Важното е, че сте живи и здрави :)

А относно манипулациите, броят на невярващите е тясно свързан с доверието към управляващите в съответната страна. В Мексико не вярват много на правителството и само към 15% от хората вярват, че има корона. Сега са цъфнали и втасали.

Да не говорим за Болсано, Лукашенко и няколко други ентусиасти, които също надушиха манипулацията и сега народите, които управляват боледуват масово наивността им.

Както стана въпрос по-рано, всеки има право да вярва в каквото иска.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1812 on: 28.07.2020, 06:00:33 »
Мен ако питаш, то времето вече си показа...

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1813 on: 28.07.2020, 10:07:20 »
Мен ако питаш, то времето вече си показа...
Сега като ни разпуснаха яко ще се мре, така че идва "интересното" за корона привържениците.
   Едно не мога да разбера от цялата тази паника, истерия, спорове и тн кой има полза? Защо трябва да се подаваме на страх и да се завираме като мишки по дупките. Всъщност страха, стоенето вкъщи и избягването на човешки контакт отслабва имунната система осезаемо. Мисля че така си вредим повече, отколкото в момента с разхлабените мерки.

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1814 on: 28.07.2020, 10:45:32 »
Само не разбрах, защо постоянно се цитира Мутафчисйки, при положение че той не е някакъв особен авторитет в тази област?

Относно стоенето вкъщи, кой препоръчва такова нещо? Най-хубавото нещо е човек да спортува, или поне да ходи по няколко километра на ден. Разбира се, не по смрадливите централни софийски улици :)

Online emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1815 on: 28.07.2020, 12:11:38 »
Да, ще си говорим след време.
За помощта - беше обидно, но то когато липсват други аргумвнти, обикновено дотам се стига.
Ако тези аргументи, които пиша от началото на тази тема не ти стигат, то няма от какво да се обиждаш.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1816 on: 28.07.2020, 13:27:29 »
Вчера слушах едно интервю по телевизията, в което акцентът беше върху това какво ни предстои наесен. Добре де, ако коронавирусът и сезонните грипове според медиците нямат нищо общо, защо същите тези медици твърдят, че наесен ще имаме сериозни затруднения да филтрираме короната сред всички болни?

А за маските, наред с безспорните им ползи, никой обаче не казва дали целодневното им слагане и сваляне, което неизбежно става с мръсни ръце, слагане по джобове и чанти, където също се бърка с мръсни ръце, не води до повишен риск от заразяване с хепатит и стомашно-чревни инфекции. Някак си сделката хепатит срещу корона не ми се струва изгодна....
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1817 on: 28.07.2020, 13:34:16 »
В един момент и короната ще намери природния баланс, подобно на останалите вируси, които сега са известни като Инфлуенца тип А и Б, например.

Засега това не е така и характеристиките му са такива, че все още сме далеч от този момент.

За мен основната грешка за момента е, че основно се търси ваксина, вместо да се търси лекарство. От сегашните грипове се знае, че ваксините са за заблуда на противника.

Offline pavel75

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1818 on: 28.07.2020, 13:55:18 »
В един момент и короната ще намери природния баланс, подобно на останалите вируси, които сега са известни като Инфлуенца тип А и Б, например.

Засега това не е така и характеристиките му са такива, че все още сме далеч от този момент.

За мен основната грешка за момента е, че основно се търси ваксина, вместо да се търси лекарство. От сегашните грипове се знае, че ваксините са за заблуда на противника.

Не знам дали разсъжденията са ми правилни, но за мен няма заговор, а просто бизнес.
Защо си мисля така? Когато избухва епидемията от ебола през 2010 в Сиера Леоне се започва разработка на ваксина. Ваксината е готова, едва когато епидемията започва да затихва.
Сега се вложила страшно много пари за разработка на ваксина и не вярвам да позволят да не могат да я реализират.
При лекарство ще си го купят само болните, докато ваксината ще си я слагат всички.

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1819 on: 28.07.2020, 14:43:38 »
Да, подкрепям логиката ти.

Ако пуснат ваксина по желание, много хора доброволно ще си сложат, но и много хора ще бъдат против.
Но ще бъде наистина неприятно, ако ни принудят да си слагаме ваксина. Разбира се, има и доста мазни начини да го направят. Т.е. неща от сорта на "или ваксина или карантина" и пр. Всичко това може да дойде от фирми с мощни лобита където трябва, за да могат да си избият инвестицията.