Author Topic: Коронавирус  (Read 96896 times)

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #1820 on: 28.07.2020, 17:59:58 »
В един момент и короната ще намери природния баланс, подобно на останалите вируси, които сега са известни като Инфлуенца тип А и Б, например.
Засега това не е така и характеристиките му са такива, че все още сме далеч от този момент.
Природният баланс се достига чрез заразяването на определено количество хора. Вирусът се променя, отслабва, усилва се и т. н. в процеса на размножаване във всеки следващ индивид. Докато стои изолиран не се променя от самосебе си.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #1821 on: 28.07.2020, 19:42:18 »
Много си прав за размножаването на вируса. Поради високата заразност, най-удачно е този процес да бъде по-продължителен, за да могат здравните системи да удържат на натиска.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1822 on: 28.07.2020, 20:04:48 »
Това с натиска на здравните системи минаваше в началото... днес болните от Ковид са нищожна част от общия брой болни, за които се грижи здравната система и изобщо повечето здравни системи. Дори има обратния случай вече - хора, болни от нещо съвсем различно и попаднали в болница по съвсем друг повод се оказват в отделение за Ковид само, защото са дали положителен тест и някой с инфаркт лежи в инфекциозното, вместо в кардиологията, където му е мястото и могат да му помогнат по-добре.

Централно подклажданата параноя за предпазни мерки има и едно друго лице, което напълно разби идеята на европейските права и свободи... Поставянето на контактните лица под задължителна карантина, която е по-строга дори от домашен арест (при него имаш право да излизаш при определени условия) става на случаен принцип, без съд и присъда, без вина и може да те сполети по всяко време. Достатъчно е някой напълно непознат да си направи тест по своя инициатива и преди 5 дни да си пътувал в самолета през две седалки от него и се оказваш изведнъж затворен вкъщи или някой познат с който си се разминал по улицата и си си казал 5 думи да направи същото и да заяви, че е контактувал с теб. Аз в нито едни момент не съм си ограничавал контактите, но през цялото време основното ми притеснение е, че някой ще се окаже с положителен тест и ще се присети, че се е срещал с мен наскоро.
Цялата идея няма никакъв смисъл, защото навън се разхождат десетки или дори стотици хиляди, които биха дали положителни проби и общуващи активно с околните, а няколкостотин до няколко хиляди са затворени вкъщи само защото са се срещали с някой от нищожния брой тествани.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #1823 on: 28.07.2020, 21:19:08 »
 :P
« Last Edit: 21.10.2020, 19:25:20 by madbatt »
Dream on

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1824 on: 28.07.2020, 23:29:24 »
Последното звучи точно като написаното за всяка една от конспирациите, които се въртят в нета :)

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1825 on: 29.07.2020, 23:20:14 »
Аз вече знам, че съм вирусът, който мина през цялата фирма, е бил короната.

Оказа се, че колега има познат в лаборатория, който се е съгласил да му направи тест за антитела, без официално да го записва като клиент на лабораторията.

Резултатът е бил сигурно положителен на този вид антитела, който доказва прекарана инфекция.

Значи аз и цялата фирма сме прекарали коронавирус и нищо ни няма. Никой не отиде в болница. Никой не умря. Никой не зарази фатално свой близък, въпреки че не сме се ограничавали от стандартното си ежедневие.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1826 on: 30.07.2020, 00:09:03 »
Аз вече знам, че съм вирусът, който мина през цялата фирма, е бил короната.

Оказа се, че колега има познат в лаборатория, който се е съгласил да му направи тест за антитела, без официално да го записва като клиент на лабораторията.

Резултатът е бил сигурно положителен на този вид антитела, който доказва прекарана инфекция.

Значи аз и цялата фирма сме прекарали коронавирус и нищо ни няма. Никой не отиде в болница. Никой не умря. Никой не зарази фатално свой близък, въпреки че не сме се ограничавали от стандартното си ежедневие.
Има хора, които вероятно ги е ударило още през февруари. Нищо не е 100% сигурно, но симптомите поразително съвпадат с тези на короната.
Ако си го минал и не ти е станало нищо, можеш само да се радваш. При други хора далеч не е така.

По-назад сме дискутирали колко реално заразени има и едно от изследванията по статистически метод в Австрия даваше към 40-50 хиляди заразени при около 12 хиляди регистрирани към момента на изследването.

За момента тенденциите са за повече безсимптомни, по-лесно заразяване (двете са свързани едно с друго) и като цяло, малко по-слаб вирус, в сравнение с началото. Това е естествено развитие за един вирус, при това напълно логично.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1827 on: 30.07.2020, 00:39:25 »
При други хора далеч не е така.
Да, но тези "други" ги имаше и преди. Какво е различното?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1828 on: 30.07.2020, 06:34:28 »
Само вчера около 100000 по българските улици, площади и шосета. Близко един до друг, викащи, дишащи, плещи. Никакви предпазни мерки. Според теорията на дебилите от НОЩ вече трябваше всичко да е по фризерите в чували. Същото и в Белград и в Атина и къде ли още не. Та къде ви е обясненията господа, местни форумни сателити на щаба?

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1829 on: 30.07.2020, 11:35:27 »
Само вчера около 100000 по българските улици, площади и шосета. Близко един до друг, викащи, дишащи, плещи. Никакви предпазни мерки. Според теорията на дебилите от НОЩ вече трябваше всичко да е по фризерите в чували. Същото и в Белград и в Атина и къде ли още не. Та къде ви е обясненията господа, местни форумни сателити на щаба?
Пак конспирации ...  8)
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1830 on: 30.07.2020, 11:42:17 »
Не знам защо изобщо асоциираш членове на форума с щаба или с неговото мнение. В дълбока заблуда си.
Иначе, за въпроса ти:

1. Всички заразявания не се отразяват веднага, а от 1 до няколко дена по-късно.
2. (но най-вече -) много хора на открито не е като много хора на закрито.
« Last Edit: 30.07.2020, 15:20:44 by mlk »

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1831 on: 30.07.2020, 11:51:53 »
Това с вътре-вън е много вярно, ако поведението на хората е еднакво.
Но няма как да се твърди, че 20 или 100 души, дишащи и говорещи кротко на закрито е по-рисково от 20 000 или дори 100 000 накуп, викащи с цяло гърло, били те и на закрито.

Вярно е, че резултатът идва със закъснение, но то се равнява на 2-3 пъти средния инкубационен период. Протестите са вече 22 дни, това е над 4 пъти този период и нищо съществено не се случва.

Или по сравнението с басейна, все едно в морето в някой залив да са концентрирани 10 000 гъз до гъз, всичките пикаещи, а в басейна да има 20 души, от които трима пикаят.
« Last Edit: 30.07.2020, 11:53:46 by bdz43r »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1832 on: 30.07.2020, 12:23:16 »
Тая тема здраво дълбае дъното....

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1833 on: 30.07.2020, 14:44:27 »
Това с вътре-вън е много вярно, ако поведението на хората е еднакво.
Но няма как да се твърди, че 20 или 100 души, дишащи и говорещи кротко на закрито е по-рисково от 20 000 или дори 100 000 накуп, викащи с цяло гърло, били те и на закрито.
Е как да няма? Като си вътре с още 20 души, въздухът, който дишате циркулира в помещенията.
На открито, при 20 хиляди ще има проблем, ако са компресирани в рамките на няколко квадратни метра. Базовите физични закони не позволяват това и ако има 20 хиляди, те ще са разпръснати на доста по-сериозна площ. А както знаем, въздухът на открито се движи свободно, достигайки хиляди метри височина, за разлика от трите метра на закрито.

@RADOCVET, ако смяташ че е за триене, може да се мине с модераторската тояга.
От моя страна нямам проблем да си чешам езика в разговори с любители на конспирациите, защото обичам да чувам и другата гледна точка :)

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1834 on: 30.07.2020, 15:16:06 »
Временно да се заключи темата е добра идея.
Тъкмо страдащите от страхова невроза ще могат да получат медицинска помощ. Пиша го със загриженост.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1835 on: 30.07.2020, 15:19:15 »

@RADOCVET, ако смяташ че е за триене, може да се мине с модераторската тояга.
От моя страна нямам проблем да си чешам езика в разговори с любители на конспирациите, защото обичам да чувам и другата гледна точка :)

Няма нищо лошо в това различните гледни точки и разбирания да се срещат в една дискусия. Нека само не се излиза от рамките на добрия тон и нека не се пращаме на психиатър или да се обявяваме за дебили. Нека и примерите да са извън "пикаенето в басейна" прочее кафяви бисери.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1836 on: 30.07.2020, 15:24:11 »
Няма нищо лошо в това различните гледни точки и разбирания да се срещат в една дискусия. Нека само не се излиза от рамките на добрия тон и нека не се пращаме на психиатър или да се обявяваме за дебили. Нека и примерите да са извън "пикаенето в басейна" прочее кафяви бисери.
Това са басейна го махнах и се извинявам, че съм го написал.

А относно психиатър и т.н., аз не се обиждам, тъй като това си е типичен "ad hominem", обикновено използван при липса на обективни аргументи.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1837 on: 30.07.2020, 16:42:22 »
Какво като са различни мнениета, нали за това е форум, аргимунтирно се излагат и едната теза и другата. Нормално, хората са различни и имат различни мнения, за това се води и дискусия. Ако всички се съгласяват с всичко и мислят еднакво и просто казват "добре" то и дискусии няма да има.

Само че до сега точно bdz43r познава с много голма точност точно какво ще стане, ако прочетете постовете от пролетта, че нито ще има камиони с трупове, нито нищо особено няма да се случи, но в скоро време хората ще останат с намалени доходи ще стане глад и цялата страна ще бъде раздрана от протести за сваляне на правителства. Е, не стана ли точно това?

Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1838 on: 30.07.2020, 16:45:26 »
Временно да се заключи темата е добра идея.
Тъкмо страдащите от страхова невроза ще могат да получат медицинска помощ. Пиша го със загриженост.

Аз го предложих отдавна това. Струва ми се, че всичко, което можеше да бъде казано отдавна е казано. Паникьорите също ще си отдъхнат.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1839 on: 30.07.2020, 16:47:02 »
Това са басейна го махнах и се извинявам, че съм го написал.

А относно психиатър и т.н., аз не се обиждам, тъй като това си е типичен "ad hominem", обикновено използван при липса на обективни аргументи.
Започвам сериозно да се притеснявам за теб.
Как да нямам аргументи? От началото на темата ги излагам. И аргументирам. Срещу това има само някакви спорни статистики и обвинения в конспирации ...
Колкото и да искате повече от 5 -6 % от населението няма да прихване вируса и повече от 1 - 2 % няма да измре в резултат на усложнения от него.
Ще спомена само, че от началото на темата има публикации, които имат за цел умишлено всяване на паника. Това не е конспирация това се наказва по НК.