Author Topic: Коронавирус  (Read 84297 times)

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #2320 on: 16.10.2020, 13:13:19 »
Само 74 сериозно болни в цялата държава, няма нищо страшно.  :)
« Last Edit: 16.10.2020, 15:13:45 by V.Peichev »

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2321 on: 16.10.2020, 13:13:48 »
Всъщност най-гадното в случая е, че мозъците не са направили възможност да си зуумнеш страницата на телефона и съответно както са ми по-дебели пръстите е изключително трудно да си нацеля номера на превозното средство. (говоря за разписанията)

А що се отнася до коронавируса: вчера прекарах целия ден в две софийски болници с болен човек. Видях и чух доста "бисери".
Например думи на лекар от спешен кабинет: "Каквото и да имаш, ако имаш коронавирус първо те лекуват от коронавирус".
На тая логика няма как да няма много смътни случаи "с коронавирус" особено при инсулт и инфаркт щото е ясно, че докато те лекуват от заболяване, което не могат да лекуват ще си умреш от туй дето може да се лекува.
Видях и т.нар. информирано съгласие, че те уведомяват, че можеш покрай болницата им да лепнеш коронавирус.
Много странна логика! Ще се пазя като луд от коронавирус,  обаче като ида при лекар ще се съглася, че може да ми го лепнат.
То на тая логика ще искат и подобен документ в метрото, автобуса, магазина.

Видях и други бисери на медицината - от сорта на:
"Ама вие, защо сте тука в приемния кабинет - ей ги там 2-ма положителни". И после след 1 час: "Айде идвайте   тука да видим какво ще ви правим".

Едит:
Днес Борисов (!!??!!) обяви,че намалявал (???!!) карантината на 10 дни.
Някой няма ли усещането, че се намира в лудница?! Правителството прави на обратното при хиляди заразени за седмица на това, което е правило при стотина.

Освен това ме мъчи една мисла :) Тази инфекция е минала според статистиката през няколко десетки хиляди души.
Добре тогава - къде са тези т.нар.свободни граждани с антитела дето не се нуждаят от никаква защита щото си я носят? Или и те трябва да са с маска? Що? Как? Каква е логиката?
Защо не бачкат такъв вит хора в отделенията за Ковид?
Що трябва да има някакви в скафандри като може да има някакви с антитела?
« Last Edit: 16.10.2020, 14:02:16 by ooleg »

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2322 on: 16.10.2020, 14:59:33 »
Ти от няколко месеца ни облъчваш. Вярно, че @georgi64 започна, но ти си особено настойчив да пишеш за грип в транспортен форум. Включи се във форум на медици и ги образовай. Или пък във форумите на обущарите, часовникарите, юристите, строителите, просто някъде другаде ... Предполагам, че във Фейсбук вече са те блокирали всичките ти приятели.
Тук вече е досадно.
Малко съм изненадан, че точно ти се включваш в отбора на агресивните шумни лаици. След като неведнъж си попадал под ударите на агресивни шумни лаици, "разбиращи" от трамваи, за които е досадно, ако не споделяш мнението им, че всички механици по депата и Трамкар са тъпи некадърни алкохолици.
...
Размислих и реших, че си прав. Ще си бачкам "пас".
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline danny

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #2323 on: 16.10.2020, 15:35:22 »

Едит:
Днес Борисов (!!??!!) обяви,че намалявал (???!!) карантината на 10 дни.
Някой няма ли усещането, че се намира в лудница?! Правителството прави на обратното при хиляди заразени за седмица на това, което е правило при стотина.

Освен това ме мъчи една мисла :) Тази инфекция е минала според статистиката през няколко десетки хиляди души.
Добре тогава - къде са тези т.нар.свободни граждани с антитела дето не се нуждаят от никаква защита щото си я носят? Или и те трябва да са с маска? Що? Как? Каква е логиката?
Това се дължи на недостатъчна/непроверена/разнородна информация. Отначало всички бяха наплашени, затова се реагира остро. Сега проучванията нарастват и намаляването на карантината е следствие доказването, че след 10 дни, дори и да имаш вируса в теб, то не можеш да го предадеш.
Относно антителата - и тук остава спорен въпрос и информацията е разнородна, защото от една страна се говори за различни щамове на вируса, от друга е въпрос на организъм дали и колко трайни антитела ще произведеш.

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2324 on: 16.10.2020, 15:47:43 »
Ами добре де то досега трябваше да си е проличало и някой трябваше да направи проби с доброволци.
Как ще го разберат, ако се крият зад маска и винаги седи въпроса маската ли ме пази, или не мога да се разболея. Аз съм чувал само за десетки повторения за цял свят и за един доказан случай в света за комбинация на коронавирус и грип.
Освен това къде са тези изследвания дето се взимат предвид, обаче няма къде да се прочетат.
Аз изобщо не съм сигурен, че излиза информация, която да е ясна и еднозначна.
Винаги прилича на хвърляне на боб. Позовавайки се на нея - можеш каквото и да решиш да го изкараш научно.
Съвсем спокойно можеш да махнеш всички маски, които не са професионални щото физически съотношението е като да пазиш от комари с бодлива тел. Обаче друг доказал, че не може нещо си друго - като например да наплюеш някой през маска .

После журналята се засягат от ей такива хора:

https://lupa.bg/news/gavra-s-medicite-ni-mazh-si-napravi-quotmaskaquot-ot-komarnik_83564news.html

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2326 on: 17.10.2020, 18:09:07 »
За 10 години не махнахме клиничните пътеки, което означава, че водещо в заплащането и лекуването е номера на клиничната пътека, Тя определя колко пари ще се вземат от касата и за да се вземат, кои са диагностични те и терапевтичните задължителни процедури.
Така ако си с Ковид19 няма нито една сила, която да ги накара да ти закърпят сърцето поради разликата в цената. Добре поне, че е важна клиничната пътека, а която се прави изход от хоспитализация. Така има шанс поне, ако се влошиш от коронавирус, но те обрича, ако се захванат с него в болница, където няма нищо свястно освен спретнато ковид отделение с псевдо специалисти като някоя умряла общинска болница.

Online mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #2327 on: 17.10.2020, 18:33:17 »
По повод смъртта на проф. Георги Хубчев, попаднах на пресконференция на собственика на болницата (Дева Мария, Бургас), в която е работел, заедно с управителя и зам. управителя:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=356405385477683
Започва от третата минута и казват интересни неща.

Но най-същественото за съфорумците е на шестнадесетата минута. Тогава управителят казва, че дължи извинение на близките си и на хората в неговия кръг, че не е взимал вируса насериозно и че се е отнасял винаги с малко подигравка. Съжалява, че е трябвало лично да го преживее, за да осъзнае за какво става въпрос.

По-рано казва и как са опитали всичко, което е било известно като потенциални начини за лечение и как нищо не е помогнало.

Мисля, че си заслужава гледането и дано и на някой друг му дойде акъла в главата.

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2328 on: 17.10.2020, 22:00:36 »
Хайде да престанем с мелодрамите, особено с напудрените изнесени от лекари!!!!!
Защото съм работил 6 години с лекари и мога най-откровено да заявя, че изпитват наистина чистосърдечни притеснения от много вируси, също така са склонни много драматично да приемат много проблеми с нормалното функциониране, обаче на компютрите си, а не на хора.
Или както едно ОПЛ от Сандански казваше - да ти се скспе базата с данни е ужасно, а да умреш е част от живота.
Защо на Вас не ви пука, че в момента в Националната Кардиологична Болница няма корави места и връщат пациенти, понякога с инфаркт или инсулт, от които ще умрат евентуално до другата седмица, но ви пука, за супер малкото наистина болни от Ковид-19??
В момента няма къде лесно да се дене човек с инсулт в София, което ще го убие или инвалидизира до 72 часа ако не попадне на адекватно отношение.
Имах записи на телефона, но ги изтрих как се връщат пациенти с ккардиологични проблеми още на Приемен кабинет просто, защото могат да ходят, а не са я докарал до състояние, че за да ги върнат да трябва да ги принесат сами.
Няма места и в други отделения и болници в София - примерно нефрология, урология, за които знам със сигурност.
Аз влизай онзи ден в помещение с 3ма заразени, които ги приема ха в Александровска, седях на пейките в помещението, откъдето са минали, пих кафе от кафе машината там и най-важното видях 2 часа.
За сега няма да умирам, но ако си променя плановете ще ви кажа.

Edit 18.10
Всъщност аз знам отговора, защо никой не се впечатлява от липсата на места за хора в тежко състояние с инфаркти, инсулти и рак, но се следи постоянно за Ковид19.
Цялата работа е, че дефакто на никой не му пука за хората. Просто егоизма на хората ги кара да се интересуват от заразените уплашени не за другия, не за обществото, а за себе си. Това не би било толкова лошо, даже би било добре, ако не го делеше една крачка от това да бъде впрегнато от медиите и дружно, бодро и напред да бъде канализирано по начин, който няма да е от полза на страхуващия се. Ето например вчера негово здравно превъзходителство Проф. Д-р Констадин Ангелов д.м. или някой беше от НОЩ - все тая - в една групичка са тръгна да насърчава хората да си правели забележки в градския транспорт за неносенето на маска. Така било в модерните общества! Ами, че това е на една крачка от саморазправата и навирането на носа на непознати в живота на другите. Дето се вика във всяко оважаващо себе си българско село всички съседи го играят и помагачи в семейния живот и всяка друга сфера. Утре ще ги накра някой по телевизията ако си без маска да ти лепят нещо и хоп ето ти съвременото немско общество от 30-те години на 20-ти век.
Цялата работа за един мислещ човек ще я реши грипа догодина. Според мен де.
Ако както обикновено при всичките "антиепедимични мерки" той удари за 2 месеца през маските масово хората ше докаже, че :
1. Маските не вършат нищо
2. Че всичките сметки за вирулентността са умишлено грешни

Бих направил тоя извод и аз, но понеже са ме учили да сравнявам и да си правя обективно изводите трябва да изчакам съответното време на годината - декември-януари-февруари. Просто за да имаме евднакви климатични условия за САРС и Инфлуенца.

Също така ми се ще някъде да прочета, но не съм срещтнал сравнение във заразността между Ковид19 и бактериални инфекции. Защото по някакви причини ми се струва, че има повече сходство в начина на разпространение с бактериална инфекция, отколкото с вирусна.
« Last Edit: 18.10.2020, 10:17:36 by ooleg »

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2329 on: 18.10.2020, 18:39:20 »
За който разбира английски, ето един анализ, който ще бъде развиван в следващите дни: https://ig.ft.com/coronavirus-global-data/

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2330 on: 19.10.2020, 00:39:41 »
Мангъра кърти. :D :D  ЧУСТВАЛ СЕ КАТО В НИСКОБЮДЖЕТЕН ФАНТАСТИЧЕН ФИЛМ.  По неговата логика трябва човека да стане много зле и тогава да се приема в болница. А не да се подхване по от рано по навреме и да се спаси. Иска значи да се вдигне смъртността. :neznam:

https://eurocom.bg/new/dots-mangrov-nenuzhno-se-preplvat-bolnitsite-vsyava-se-strakh?fbclid=IwAR3sbCF1ozJZX8GluGNvp1mNkFvsJ004wrdcQ9d21FtMQ7jyMpjLZVrGATk

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2331 on: 19.10.2020, 00:46:51 »

В България има 3 щама. Антитела се изграждат само от щама от който си преболедувал.
Безсимптомни пациенти не образуват антитела или образуват, но са твърде малко и не могат да даряват кръвна плазма.
  Приятелката ми работи в лаборатория. Имало е пациентка, която април е била с положителен тест и е била хоспитализирана. Сега отново е болна с положителен тест. И не, не става въпрос за недоизлекуване, защото са минали пет месеца от изписването й.

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2332 on: 19.10.2020, 01:22:12 »
Мангъра кърти. :D :D  ЧУСТВАЛ СЕ КАТО В НИСКОБЮДЖЕТЕН ФАНТАСТИЧЕН ФИЛМ.  По неговата логика трябва човека да стане много зле и тогава да се приема в болница. А не да се подхване по от рано по навреме и да се спаси. Иска значи да се вдигне смъртността. :neznam:

https://eurocom.bg/new/dots-mangrov-nenuzhno-se-preplvat-bolnitsite-vsyava-se-strakh
Този човек е доста странен. Човек може да си помисли, че някой му плаща за това, да бълва тези работи, с което да съсипва ситуацията. Има много хора, които точно това искат да чуят.
Но, аз мисля, че никой не му плаща, а той просто си го вярва това. Той е голям специалист и вероятно е излекувал хиляди деца досега. Само че и той не е безгрешен. Има достатъчно споделени случки с него от различни разочаровани хора.

Аз лично не смятам, че трябва да се говори с лошо за който и да е лекар, затова съвсем неутрално ще спомена само, че при нас даде грешна (за щастие) диагноза, която можеше да се отрази доста зле. При това, говорим за няколко домашни посещения срещу съответната сума. Та идеята ми е, че той в момента е прекалено самоуверен по един въпрос, който е твърде критичен. Сигналите за закъсали болници вече започнаха, а в някои други държави пак минаха на темата полеви болници.

Нещо не съм оптимист напоследък...

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2333 on: 19.10.2020, 02:06:21 »
 :P
« Last Edit: 21.10.2020, 22:04:41 by madbatt »
Dream on

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2334 on: 19.10.2020, 02:55:37 »
Защо поне не остави коментар, че става въпрос за малоумна статия, която обяснява, че PCR тестовете за Ковид са фалшива работа?

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2335 on: 19.10.2020, 10:51:18 »
Винаги съм смятал, че за Ковид-19 трябва да се използва комбинацията от PCR и кръвен тест за търсене на антитела от типа на IgG/IgM. Самото наличие на антитела е доказателство, че си се срещал с истински вирус. То не показва обаче, дали още циркулира в човека. Но тъй като трябва време за да се образуват антитела - само комбинацията от двата теста и то повторена неколкократно ще даде истината.
Защо? Защото никъде не пише, че са намерили живи вируси при PCR. Това е и причината да спрат тестването за изход от карантина. Въпроса е колко от отчетените заразени са с антитела.

Що се отнася до статията преполикувана във фрог, то това изказване на Балтов е много по-конспиративно и будещо въпросителни относно умствения му (им) багаж.
https://www.mediapool.bg/shefat-na-pirogov-bolnitsata-e-palna-covid-19-e-tuningovan-news313360.html
А това е шеф на Пирогов все пак!

P.S. Вече я докарахме до там, че да се изказват съболезнования от Министър-Предеседателя в деня на лекаря "на всички починали от Ковид-19". https://petel.bg/Borisov--CHestit-praznik-na-vsichki-lekari--Saboleznovaniya-kam-vsichki--koito-zagubiha-zhivota-si-v-bitkata-s-Kovid-19__385242

Значи, ако си водил битка с "вируса" или си я "загубил" - достоен си за днешния ден. Ако случайно си лекар, който сменя сърдечни клапи, шие кръвоносни съдове, трансплантира бъбреци или си умрял от инфаркт или инсулт - хОди пеша!

P.S.
Лабораторен преглед на България от Илиян Василев:
https://frognews.bg/novini/iliian-vasilev-nas-niama-akreditirana-laboratoriia-samo-pisiar-kakavto-test.html

Изобщо, когато реалността ти е телевизионна, всичко е прекрасно докато "гледаш отдалече".
« Last Edit: 19.10.2020, 13:14:42 by ooleg »

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2336 on: 19.10.2020, 14:07:29 »
В Австрия вече официално обявиха новите мерки от 23-ти и леко изненадващо, няма почти никакви промени. По-същественото беше отношението към хората при обявяването им. Ключовата дума беше "помагайте". Т.е. хората да действат съзнателно. Основната цел е да се избегне втори локдаун, който открито си признават, че би засегнал доста сериозно икономиката. В интензивните отделения все още има места, което е добре на този етап.

Online я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2337 on: 19.10.2020, 15:48:31 »
17.10.2020 год. Цитирам :

Днес са обявени 998 случая при направени 7442 теста.Как е възможно в 36 лицензирани лаборатории в страната да се направят толкова теста?
И нека хванем един калкулатор,  7442 теста делено на 36 лаборатории = 206 теста на лаборатория ! 206 теста да приемем , че се правят за по 10 минути на тест = 2060 минути ! 2060 минути обаче са 34 часа .....Значи или ви лъжат като агнетата с чумата по дребния рогат добитък, или лабораториите съществуват в някакъв паралелен свят, в който денонощието е 34 часа? Дори теста да отнема 5 минути, пак са 17 часа е*ах тоя трудолюбив народ в тия лаборатории, айде ковид-идиоти в редичка и бегом марш до близката книжарничка за нови калкулатори !
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2338 on: 19.10.2020, 16:47:12 »

Днес са обявени 998 случая при направени 7442 теста.Как е възможно в 36 лицензирани лаборатории в страната да се направят толкова теста?
И нека хванем един калкулатор,  7442 теста делено на 36 лаборатории = 206 теста на лаборатория ! 206 теста да приемем , че се правят за по 10 минути на тест = 2060 минути ! 2060 минути обаче са 34 часа .....Значи или ви лъжат като агнетата с чумата по дребния рогат добитък, или лабораториите съществуват в някакъв паралелен свят, в който денонощието е 34 часа? Дори теста да отнема 5 минути, пак са 17 часа е*ах тоя трудолюбив народ в тия лаборатории, айде ковид-идиоти в редичка и бегом марш до близката книжарничка за нови калкулатори !

тотално никакъв подбор на конспирациите ви ли няма да правите, сериозно?
Хайде замисляйте се преди да постнете нова глупост тук...

Online mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2339 on: 19.10.2020, 17:08:37 »

И ти ли, Бруте, се хвана на тази сметка като удавник за сламка? Именно такива сметки издават неадекватността, която стои зад хората, които пропагандират, че няма опасност. Ако направилия сметката имаше поне бегла представа от това, как работят лабораториите и колко точно са те, нямаше да се излага така аматьорски :)