Author Topic: Коронавирус  (Read 117393 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #2580 on: 09.11.2020, 10:11:11 »
Не се доверявам лесно, когато са намесени много пари. Просто ти дадох пример, че маската не е доказано определящ фактор пък за шлема никак не е. Това не пречи да се изкарват панацея.
Лошо е да се дарява, когато след даването на пари положението е - няма пари! Прилича на завъртане на пари през дарение с цел счетоводни хватки.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #2581 on: 09.11.2020, 12:09:04 »
Ами според проучването в Словения, около 1% от цялото население е заразено. У нас казват, че тия 2 000 на ден дето ги намират въобще не са толкова а вероятно са ...
Хахаха... с малката подробност, че държавата е Словакия, а не Словения.

Резултатите там са: 
Първо тестване: 3.625.332 тествани и 38.359 от тях позитивни.
Второ тестване (данни към 12 часа вчера): 1.556.100 тествани и 9.783 от тях позитивни.

При първото тестване не са тествани вече позитивните, изкаралите го, децата под 10 години и възрастните над 65, които не излизат често от дома си.
При второто тестване е подбрано само част от населението. Мислеха го да е само в най-засегнатите области, но не съм сигурен точно какво са решили в последния момент.

Тук има информация на словашки, която се чете горе-долу: https://www.somzodpovedny.sk/

По-малкото позитивни при второто тестване подозирам, че е поради факта, че не са тествали отново тези, които на първото вече са били позитивни. Ще се опитам да разбера.
« Last Edit: 09.11.2020, 12:11:08 by mlk »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2582 on: 09.11.2020, 13:49:39 »
Просто ти дадох пример, че маската не е доказано определящ фактор ...

Би ли ми обяснил защо от десетилетия хирурзите в операция носят маски? За да им се потят очилата може би ?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2583 on: 09.11.2020, 14:20:51 »
Ами спират бактериалните инфекции с доста голяма сигурност. Една бактерия спрямо един вирус е голяма колкото слон. Освен това повече се пази болният, отколкото лекарят. Щото в устата на човек живеят сумайти бактерии, особено в зъбите, венците и могат да го инфектират човека особено като е порязан и попаднат чрез слюнка.
По същата логика е и дезинфекцията на иглите.
Всъщност тука правите ли разлика между вирус и бактерия, че вече не съм сигурен?

Освен това професионалните маски пазят и от вируси. Онези дето са като кошничка от хартия.
Вие правите ли разлика между маска от тип парцал и от маска за професионална употреба. Аз като говоря за маски говоря за това, което ползват хората масово. Не говоря за защитно облекло и маски със специална професионална употреба.
Те астронавтите и космонавтите носят и скафандри, ама вас грее ли ви това?

П.С. Оценявам желанието 50 млн. души официално и сигурно стотици милиони неофициално да излязат в световен мащаб непослушници дето не си носят маските и дето са за пляскане, ама не е много сигурно, че така се бори човек с вируси щото отдавна щяхме да сме преборили поне грипа дето е 2 месеца- 3
П.С2. За да се посмеем малко :) в кръга на шегата ще кажа, че столицата си заслужи отново твърдението, че са непослушни щото са повсеместно болни хората.
Вече не на шега да кажа, че ако трябва да се спазва карантината като хората сигурно ще има хора, които цял месец да са в карантина щото непрекъснато са имали контакт с някой заразен.
П.С3. За феновете на чичкото с очилата и на чичкото с шкембето и набръчкания врат
https://frognews.bg/novini/porochen-krag-bolnitsite-prehvarliat-topkata-koi-shte-ponese-otgovornostta-sastoianieto-bashta.html
« Last Edit: 09.11.2020, 17:01:58 by ooleg »

Online mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2584 on: 09.11.2020, 18:12:55 »
Ами какво са вирусите? Наночастици/организми, които нападат микроорганизми - бактериите, които ни обитават и поддържат живи и здрави. Скоростно намножаване на вируса, дисбактериоза и здравей Св.Пешо.
Само със скъпи маски не става.
Колко офталмолози излязоха в ефир да кажат как да си предпазим очите, че вирусите влизат успешно и през конюнктивата? Маски на очите носите ли.

Болезненият досег на Олег със здравеопазването българско, мога само да го допълвам.
Чичо ми от няколко дни не се чувства добре, имаше закратко температура. Джипито му е в болнични и паника, беше го пратила на тест - отрицателен. Днес е отишъл в ДКЦто все пак да го видят, но имало много пациенти и отказали да го прегледат. Та на свой акъл направо на снимка на бял дроб отишъл и е с двустранна пневмония. Ще се лекува вкъщи по вайбър, масова практика, без да е преслушан, без да му е видяно гърлото...

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2585 on: 09.11.2020, 18:55:57 »
За мен най-страшното е, че видях с очите си, че по телефона или Вайбър лекуването може да е по-добро при загрижен лекар от 10 незагрижени доценти, асистенти и незнам си колко мед. сестри. Няма нищо по-лошо от лекар, който не знае, защо има болни около него и ги ползвв за пейзаж на биографията си.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2586 on: 09.11.2020, 18:58:40 »
А вярно ли е, че за докторите, които са преболедували короната, вече е задължително избираемо да отиват в Ковид отделения?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2587 on: 09.11.2020, 22:59:01 »
Не бих се учудил като знам какво е положението. Но нямам информация от болници напоследък. Нито съм ги посещавал от 3 седмици, нито останаха хора покрай мен, които да си го причиняват това.
Утре ще излезе статистиката за смъртността за последната седмица на октомври.

Изглежда се оказах прав за едни други мои твърдения, които не помня дали ги бях написал тук или ги говорих само с колеги. Някой пъг не пиша тука неща, които ги знам от собствени си мои анализи, но не мога да ги докажа.
СТава въпрос за това:
https://petel.bg/24-chasa--Spetsialisti-lekuvat-Boyko-Borisov-s-vlivaniya-i-inzhektsii__387401

Точно както и очаквах пак за пред хората се показва дебелия премиер като много силен и здрав срещу заразата, който мисли за народа ден и нощ, а истината е, че са му осигурили медицински грижи като на фараон. Е не му вливат кръв от девици и силни роби, само чужди антитела и медикаменти, които ги няма за обикновения човек. За моите роднини и за нас - чувал с тяло и два чувала лични вещи със SARS-Cov-2, а за "елита" антителца от чуждо телце.
Вече няма съмнение, че е като Бай Тодор!

A да! Много е кефя и на безплатните им PCR тестове дето им ги правят за "добро утро" и "лека нощ"! За пенсионера с 300 лв доход тест за 120 лв, а тях без пари щото са бедни. А да туй не го пише точно с тези думи....ама се вижда как прозира. Сигурен съм, че при управляващите точното име RT PCR е доста по-вярно - сигурно почти наистина им е REAL TIME резултата.
« Last Edit: 09.11.2020, 23:36:18 by ooleg »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2588 on: 09.11.2020, 23:36:03 »
Парцалени маски?! Глупости. Годината е 2020! Да пускат напалма! Гарантирано прочиства  :devil:

Само едно нещо е убило повече хора от всички други и то не е простотията, а ЧОВЕКА.
Dream on

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2589 on: 10.11.2020, 07:13:10 »
Честито сефте с трицифрено число починали
« Last Edit: 10.11.2020, 07:18:04 by ooleg »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2590 on: 10.11.2020, 08:05:23 »
..., а истината е, че са му осигурили медицински грижи като на фараон...

Дали пък за Тръмп или Борис Джонсън също не е осигурино най-доброто лечение? Винаги и навсякъде е било така!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2591 on: 10.11.2020, 09:50:36 »
Дали пък да не се мерим и по хубавите работи за населението, а не само по благинките.
Иначе единия си получи оценката от хората.

Много ми е чудно, вие феновете на управлението като почнете да погребвате близките си дали ще проявявате такова разбиране?
« Last Edit: 10.11.2020, 09:58:37 by ooleg »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2592 on: 10.11.2020, 10:35:58 »
Щом са стигнали до фаза фенове на управлението можеш да си сигурен че разбиране ще има.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2593 on: 10.11.2020, 11:16:37 »
Резултатите там са: 
Първо тестване: 3.625.332 тествани и 38.359 от тях позитивни.
Второ тестване (данни към 12 часа вчера): 1.556.100 тествани и 9.783 от тях позитивни.
Пълните резултати от второто тестване са: 2.044.855 тествани и 13.509 от тях позитивни.
Ако са ми правилни разбиранията, това означава, че за една седмица НОВИ 13 хиляди души са се разболели.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2594 on: 10.11.2020, 11:36:55 »
Много ми е чудно, вие феновете на управлението ...

Ако визираш мен си в голяма грешка. Това, че не съм от осемдесетте процента дебилни, които са в двете крайностти не ме прави фен, на когото и да било ! Управлениезто е отражение на населението ! Как пък 30 години из между добри доктори все на калпави министри попадаме ! Само един бе финансист.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2595 on: 10.11.2020, 11:40:19 »
Малко да се вънем у нас...
Излезе статистиката за умиранията в България през последната седмица на октомври. 653 човека са си отишли ПОВЕЧЕ през тази седмица от съответната на 2019 г.
Починали са 2662ма души през 2020, докато през 2019 са били 2010 души. Само за втората половина на октомври са си отишли над 1100 ПОВЕЧЕ от 2019 год.

https://www.nsi.bg/bg/node/18121/

Много ми е чудно, вие феновете на управлението ...

Ако визираш мен си в голяма грешка. Това, че не съм от осемдесетте процента дебилни, които са в двете крайностти не ме прави фен, на когото и да било ! Управлениезто е отражение на населението ! Как пък 30 години из между добри доктори все на калпави министри попадаме ! Само един бе финансист.

И тебе визирам. Москов беше и е добър министър за здравеопазването. Ама не му приеха в НС двата пакета - основен и допълнителен. Ако вашите го бяха направили сега Ковида щеше да е в основния пакет (болест бодеща до инвалидизация и смърт) и нямаше да има как да се взимат по 120 лв за PCR. Лошото е, че се челоса политически и извън медицината говори глупости. Ама това в момента не е важно. Важното обаче, че е анестезиолог и всяко дежурство в Св. Ана буха тръби на болни в трахеята, слага упойки и т.н. дейности дето сегашния не е правил. Оказа се от досега ми с Александровска от страната на пациента, че точно анестезиолога е най-умното нещо дето ходи по отделенията. Щото той е причината хората да го консултират сепциалисти извън отделението, в което лежи пациента. Просто хората с тази специалност не пускат райския газ без да са сигурно, че няма да увредят пациента.
« Last Edit: 10.11.2020, 11:46:30 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2596 on: 10.11.2020, 11:54:30 »
Връщам се на данните от Словакия:

Министърът на отбраната на Словашката република Ярослав Наг информира за това днес, заявявайки, че тези данни ясно показват, че решенията на правителството, включително тестване на място, са имали значително положителен ефект върху развитието на коронавирусната ситуация в страната. Общо по операция „Съвместна отговорност“ са извършени 5 811 163 теста, от които 57 467 са положителни. За да илюстрира ефективността на тестването, министър-председателят на Словашката република Игор Матович представи общ преглед на спада в 45 така наречени червени области. Той използва резултатите от последните два етапа на тестване за сравнение. Докато 1,750,179 души бяха тествани в тези области по време на национално тестване, от които 25,811 бяха положителни, броят на тестваните се увеличи до 1,837,464 седмица по-късно, но броят на положителните тестове спадна до 11 477. Честотата спадна от 1,47% до 0,62%, т.е. с почти 58%. Тестването на площ в Орава и Бардейов, където се проведоха и трите фази, имаше още по-съществен ефект. В случая с окръг Наместово е имало спад в положителните случаи с до 88% между първото и последното тестване, а в окръг Бардейов е намалял със 74%.

Личен коментар: малко подозрително ми се струва това спадане, тъй като подозирах, че вече положителните не са били тествани. Все още не съм сигурен, кое е вярното. Манипулация при интерпретирането на резултата не е невъзможна.

« Last Edit: 10.11.2020, 12:01:20 by mlk »

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2597 on: 10.11.2020, 12:08:39 »
На мен ще ми е интересно да срещна дефиниция за "правилни решения с положителен ефект".
Какво е положителен ефект? Колко дълго трае той? Какви дългосрочни последствия ще има, включително върху живота и здравето?

Продължавам да твърдя, че мерките и ограниченията, основно тези от пролетта и по-малко тези от лятото, не просто не изпълниха предназначението си, а объркаха естествения процес и го докараха до неуправляемост.
Ако не друго, при тези темпове на разпространение, може и по-рано от предишните ми очаквания да се получи насищане и постепенно затихване. Явно всичко трябва да е по трудния начин.
« Last Edit: 10.11.2020, 16:56:49 by bdz43r »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2598 on: 10.11.2020, 13:20:47 »
Ако вашите ...

Пак определения !

Това е проблема в България, че Сульо и Пульо дават определения ангро без дори да имат идея за даден проблем ! Достатъчно им е да са слушали местния идиот, попрочели нещо в жълтата преса и гледали няколко клипчета в Тубата !  :stena:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2599 on: 10.11.2020, 13:34:25 »
Аз давам определения! Че в момента извършвате физически тормоз над това население като го оставяте без медицинска помощ (в онзи смисъл дето значи - че някой те лекува, а не просто да идва на работа на мястото където умираш), без диагностика по джоба на всеки нуждаещ се, без нужните лекарства в аптечната мрежа и без погребални услуги съобразени с религията на близките и на починалите!
Източник: собствен опит

Хайде, кажи, че сме си го заслужили, че ти се върти в главата....